CD+stereozesilovač+sloupy 70k

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jyryczek 3. 10. 2022 18:33

Je pravděpodobné, že bych po nastavování, studování a experimentování dosáhl lepšího vysledku. Ale nezlobte se, to už není pro mě. Jediné nad čím trochu váhám, jestli by nebylo dobré aby to zvládlo streamovani přes Wi-Fi z PC.
jyryczek
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 3. 10. 2022 18:47

To už bys musel jít do stereo receiveru. Vlastně proč ne? Dnes je ideální mít muziku i filmy na NASu, dostupné ze všech zařízení, včetně TV.

Jinak DRC bych asi taky radši nechtěl, k Yamaha R-N803D je to naštěstí stejně nesmysl. Jsem docela puntičkář a nastalo by pro mě peklo s nastavováním a testováním :-D Jen těch hodin, než jsem nastavil současnou sestavu. Posunování beden po centimetru, úpravy interiéru, testy YPAO nebo bez YPAO. Trvalo minimálně 3 měsíce, než jsem si v klidu užil poslechu. S tímto bych se dostal do bludného kruhu na roky. Neustále by ve mně hlodal červík, jestli to nemůže být lépe nastavené :-D
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2022 19:40

K Yamaze R-N803D to není nesmysl. K žádnýmu zesilovači to není nesmysl.
A nastavovat není potřeba tři měsíce, stačí vědět co chceš (to je ovšem nejdůležitější ze všeho a právě to je největší problém mnoha hifistů, to jejich nekonečný ladění mrňavejch detailíčků místo toho aby se zaměřili na to opravdu podstatný a ty drobnosti odsunuli až na konec), pak si zjistit jak správně na to (na webu je návodů hromada) a trochu si s tím pohrát a na pár pokusů je hotovo. Tři měsíce to vážně nezabere, není potřeba hledat v tom raketovou vědu.
anonymni

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 4. 10. 2022 03:12

No jo, koukám, že se dá přikoupit WiFi/RJ45 adapter. Tak pak by to tedy šlo předřadit i při streamování ze sítě.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jyryczek 21. 10. 2022 11:17

Klipsch, Quadral, Monitor Audio vyřazeny, DF-8 zatím stále vládne. Teď už jde jen o zbývající komponenty.
jyryczek
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 21. 10. 2022 11:22

Tak teď už jen, aby si DF-8 sedly se zbývajícími komponenty :-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jyryczek 13. 11. 2022 21:41

Tak jsem dospěl do finále, sestava je doma a ani jsem nevyčerpal celý budget. Nakonec jsem odolal moderním vymoženostem, je to klasické stereo - zesilovač, CD a repro. Streamer je fajn věcička, ale dokoupím ji časem zvlášť.
Snad jen po mnoha posleších a porovnávání nabídek mohu napsat dva dodatky - koupit "nějaký zesilovač" a "nějaké bedny" s tím, že se to doladí doma pomocí ekvalizeru nejde. Některé kombinace co jsem měl možnost slyšet spolu na styl hudby co poslouchám nefungovaly ani ve vybavené poslechové místnosti, takže zkoušet je následně vyladit doma by byl pravděpodobně nelehký až nemožný úkol.
Druhý - pokud je třeba ozvučit větší plochu, je dobré se na netu podívat i na fotografie vnitřku zesilovače (velká část výrobců je má k dispozici). Když se tam místo výkonových prvků nachází jen spousta vzduchu, ruce pryč, ušetřete si poslech, hrát to nebude.

No a nakonec, tenhle zesilovač https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... idge-cxa81 šel s cenovkou teď zhruba o třetinu dolů, tak mu dejte šanci. U mě skončil těsně na stříbrné pozici.
jyryczek
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 11. 2022 22:22

Stejně jaky ty mám dva dodatky:
jyryczek píše:koupit "nějaký zesilovač" a "nějaké bedny" s tím, že se to doladí doma pomocí ekvalizeru nejde

Nejde, to tu ani nikdo netvrdil.
Zaprvé, DRC o kterých se tu mluvilo není "lazení pomocí ekvalizéru," to o čem byla řeč slouží k něčemu úplně jinýmu než pouhý šoupání šoupátek na akvalizéru a je to mnohem složitější a přesnější a dosahuje se tím úplně jiných a mnohem lepších výsledků než nějakým šoupáním šoupátek na ekvalizéru.
A zadruhé, nikdo ti tu netvrdil, že zvuk repro a zesilovače lze doladit ekvalizérem nebo pomocí DRC tak aby si navzájem sedli nebo aby sedli tvým očekáváním a požadavkům, o tom řeč nebyla a k tomu DRC (ani ekvalizér) neslouží. DRC slouží k doladění zvuku podle akustiky (a snížení/potlačení jejích negativních vlivů na zvuk) danýho poslechovýho prostoru ve kterým aparatura hraje a to nijak nesouvisí s tím jak k sobě sedí repro se zesilovačem ani jak celá aparatura sedí tvým požadavkům, nárokům a preferencím atd.
jyryczek píše:pokud je třeba ozvučit větší plochu, je dobré se na netu podívat i na fotografie vnitřku zesilovače (velká část výrobců je má k dispozici). Když se tam místo výkonových prvků nachází jen spousta vzduchu, ruce pryč, ušetřete si poslech, hrát to nebude.

Tohle je nesmysl. Ignoruješ, nebo tedy spíš evidenntě nerozumíš rozdílům mezi jednotlivýma konstrukcema, třídama zesilovačů atd.
A to jak zesilovač vypadá od pohledu nemá vůbec nic společnýho s tím jak velkou místnost dokáže ozvučit.
anonymni

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 14. 11. 2022 06:00

jyryczek píše:Tak jsem dospěl do finále, sestava je doma


No a co jsi tedy koupil? :-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jyryczek 14. 11. 2022 11:21

To L.U.K. - Takže ad1 - tvrdil - od Kuba4 1. 10. 2022 13:08 , nevím co jiného je tohle, doporučení zde neposlechnutelného zesilovače s ekvalizerem.

ad2 - skutečně? Tak poprosím o odkaz na zesilovač, se spoustou vzduchu uvnitř který se vyrovná těm s výkonovými prvky a pořádným chlazením.

-- 14. 11. 2022 11:25 --

To Duddits - BC Acoustique EX-234 + EX-614 + Dynavoice DF-8 :)
jyryczek
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 14. 11. 2022 14:37

jyryczek: Digitální zesilovače ušly v posledních letech veliký kus cesty a začínají se dostávat i do portfolia oblíbených produktů mezi audiofily. Zejména to platí pro zesilovače na bázi modulů Purify, např. tento: https://www.audiosciencereview.com/foru ... fier.7984/ Další povedené zesilovače třídy D (včetně jednoho od tradiční britské značky) si zkus vyhledat sám.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 11. 2022 15:11

jyryczek píše:To Duddits - BC Acoustique EX-234 + EX-614 + Dynavoice DF-8 :)

a jak to hraje? :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 11. 2022 15:56

jyryczek píše:To L.U.K. - Takže ad1 - tvrdil - od Kuba4 1. 10. 2022 13:08 , nevím co jiného je tohle, doporučení zde neposlechnutelného zesilovače s ekvalizerem.

Ne, Kuba4 tom příspěvku na kterej odkazuješ nic takovýho netvrdil, jen dával názornej příklad jakým způsobem je možný řešit sestavu a co by třeba volil on, neřekl že je možný vzít "nějakej zesilovač" a "nějaký bedny" a pak to doladit to ekvalizérem.

A výrobky miniDSP (a obecně tyhle systémy) nejsou ekvalizéry, jsou to DRC (Digital Room Correction). Je to sice do jistý míry podobný ekvalizérům, ale ve skutečnosti je to jen něco jako ekvalizér, ale mhonem složitější, přesnější a lepší ekvalizér.

DRC se přidává k zesilovači, vybereš si repro a zesilovač, který ti zvukově vyhovujou i splňujou tvoje potřeby a nároky na prostor ve kterým hrajou atd. a pak k nim přidáš DRC, kterým doladíš zvuk aparatury podle poslechovýho prostoru.
jyryczek píše:ad2 - skutečně? Tak poprosím o odkaz na zesilovač, se spoustou vzduchu uvnitř který se vyrovná těm s výkonovými prvky a pořádným chlazením.

Ano skutečně, viz to co napsal TigiGold, k tomu není co dodat.
anonymni

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 14. 11. 2022 19:08

Nick Cave píše:a jak to hraje? :-)


Taky by mě zajímalo. Našel jsem recenzi pouze na EX-214, kde píší: docela plný zvuk s basovou autoritou. DF-8 taky basů až až... Jak je máš daleko od stěny?
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 11. 2022 13:38

jyryczek píše:BC Acoustique EX-234 + EX-614 + Dynavoice DF-8 :)

dívám se, že jsi mohl značně ušetřit, Dynavoice DF-8 za méně než polovinu ceny
https://elektro.bazos.cz/inzerat/160680 ... -black.php
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků