Ozvučení TV, kolem 40 tis.

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 23. 7. 2022 10:16

Nevím jestli simuluje ze sterea, ale mně stereoreceiver ukazuje, co do něj leze za signál, ze kterého to dělá. Pokud do toho nejde žádný prostorový zvuk, svítí na displeji Prologic II a i tady jsou patrny náznaky prostorového zvuku (to je asi případ, o které, píšeš). Pokud do něj jde třeba Dolby Digital, svítí tam DD, DD+, Dts atd. Jde to krásně simulovat třeba Xboxem, kde lze tyto výstupy prostorového zvuku přepínat. Mám vše zapojené do TV a z ní pomocí ARC do receiveru, lépe mezi sebou jednotlivé komponenty komunikují, než když je vše zapojené do receiveru a z něj do TV.
Jinak ano pomocí CEC lze vše ovládat jednou dálkou od TV.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 23. 7. 2022 10:31

Martas38: jestli se bavíme o tvém Pioneer SX-S30 tak podle návodu to ukazuje na displeji zdrojový signál nic víc . O žádný simulaci v návodu nic není ,tak nevím.
Samozřejmě dobře udělaná Stereo nahrávka dokáže navodit velice dobře prostorový zvuk. Sám se někdy divím co slyším kolem sebe a jde jen o stereo .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 23. 7. 2022 10:43

k tomu společnému ovládání hlasitosti:
párkrát jsem to vyzkoušel, ale pro moje potřeby nepoužitelné. Třeba včera jsem koukal pár hodin na mistrovství v šipkách (a v noci chvíli na MS v atletice) a pouštět si k tomu zvuk z beden je nesmysl (pro mě). Dál hodně koukám na tenis, snooker atd. a na to bedny prostě nepotřebuju.
Zesík zapnu jen pokud si pustím film, seriál nebo koncert a to ještě ne vždy... Vzít do ruky druhý (nebo i třetí) ovladač mně nevadí a aspoň mě to nutí trochu přemýšlet :)
Prostě je to individuální a každý by si to propojení měl rozmyslet dle toho co (a kdy) bude sledovat.

A propojení se mi zdá rozumnější systémem vše do receiveru a z něj do TV - prostě TV beru jako něco, co má co nejlépe zobrazovat a nechci po ní nic jiného - od přehrávání videa, streamu atd. jsou tady mašinky, kterou to umí lépe než TV.
Prostě jsem už dost starý a starého psa novým kouskům nenaučíš :D
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 23. 7. 2022 17:13

Tak v receiverech máš jasno, teď nastane boj s bednami, respektive s kombinací s receivery. Možností jsou desítky :-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 7. 2022 18:22

leroj: já třeba TV bez beden nepouštím vůbec. Ten zvuk z repráků jakékoliv TV je děs běs. Takže zapnu TV, automaticky se zapne receiver a hlasitost ovládám ovladačem z TV.
Co se týče propojení vše do TV, mám to tak z důvodu, že když šlo vše do receiveru, nepřepínala se TV při zapnutí Xboxu automaticky do herního módu.
Jinak taky na všechno používám krabičky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 25. 7. 2022 06:39

jardadts píše:Martas38: jestli se bavíme o tvém Pioneer SX-S30 tak podle návodu to ukazuje na displeji zdrojový signál nic víc . O žádný simulaci v návodu nic není ,tak nevím.
Samozřejmě dobře udělaná Stereo nahrávka dokáže navodit velice dobře prostorový zvuk. Sám se někdy divím co slyším kolem sebe a jde jen o stereo .


Tiez by som to videl tak isto. Xbox One X do TV, odtial optikou do obyc stereo zosiku a efekty v hrach vyrazne "priestorove". Preto clovek nie uplne potrebuje 3.0 alebo 3.1 ak je dobre urobene stereo...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod David Š 4. 12. 2022 09:25

Ať nezakládám nové téma. Potřeboval bych poradit.
Do bytu chci k vánocům novou AV sestavu.
5.1.2. Dolby Atmos.
TV- Phillips -75pml9506
AV- Denon x2700h
Front- QA 3050i
Cent- QA 3090i
SW- 3060s
1) Jako surround zvolit 3010i nebo 3020i ? V případě koupě s 3010 i se dostanu na částku o 5900 níže než s 3020i.
Má smysl si připlatit když ty bedny budu mít za hlavou?
2) Jako repro do podhledu zvolit QA qi 65c, qi80cp, nebo nějaký jiný ?
3) Jak nejlépe umístit podhledové reproduktory vůči místu diváka?
Případně nějaké připomínky k zvolené sestavě. Pokoj má 16 M2, ve zděném bytě. Akustiku budu řešit postupně.

Díky
David Š
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 4. 12. 2022 10:35

David Š :
Nesnaž se ušetřit 6tis a raději ty peníze dej na lepší přední sloupy a zadní můžeš ošidit. Já jsem si zrovna koupil nové zadní repro v úplně jiné cenové relaci než jsem měl a žádný extra posun necítím. Ty staré zadní repro jsem měl 20 let a mezitím jsem upgradoval 3x přední repro kde to mělo význam.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků