Kúpa domáceho kina - aké? LG, Sony...

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 6. 2008 19:16

Dobrý deň.

Uvažujem nad kúpou dom. kina:
LG HT903TA, PANASONIC SC PT860 a medzi SONY DAV-DZ660. :hm

Aké máté vy skúsenosti s týmito značkami? Ktoré by ste odporúčali? Ktoré hrajú "najlepšie"?
V obchode mi vraveli keď chcem kvalitné domáce kino tak vždy SONY alebo PANASONIC.
Ale mne sa páči veľmi LG... :-)
Záleži mi na USB, DivX, 4 stĺpové repráky a HDMI.

Ďakujem za odpovede.
anonymni

Odeslat příspěvekod kocour65 19. 6. 2008 20:47

URCITE SI TO ROZMYSLETE - tyto hracky nejsou moc vhodne - mozna bych to poridil detem do pokojiku na sledovani pohadek - kupte kvalitnejsi prehravac a k tomu odpovidajici zvuk a ne takove chrochtaky
kocour65
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 20. 6. 2008 07:20

no ja ani tyhle modely neznam, ale evidente je to vyssi rada nez SC-PT165 co chci koupit, osobne si myslim ze i ta 165 je naprosto v pohode, ikdyz tady urcite nekdo (treba z kocici rise) napise, ze to je smejd pro decka, ze jedine to a to (bratru za 30 litru...) a tak, ale aby to nebylo jako se vsim, ze si clovek kupuje neco, co je natolik dobry, ze to ted nevyuzije a az to vyuzit bude moct, tak to bude zastaraly a novy typy budou za pulku (blue ray naprosta klasika)

mimo to, soucasny TV vysilani analog/digital je porad mizerny a porad bude, ani satelit nic neresi, jedine pockat 1-2 roky, kdy na HD kvalitu vysilani prejde vic stanic, ted je jich jak safranu, blue ray samozrejme bomba, ale sam si nevypalis nic asi, media drahy jak pes, proc nepockat dva roky, kdy bude stat jako DVD? - stejne to bylo pred lety CD vs. DVD

a k tomu zvuku, v televizi pojede smejd, to neresit, a paleny DVD a filmy z netu jsou orezany, jedina super kvalita zvuku je opet na blue, original DVD jsou taky hodne slusny a to myslim na poslech bohate staci, bohate, myslim ze lepsi kvalitu uz zase malokdo slysi
luek
Junior

Odeslat příspěvekod martin.deckel 20. 6. 2008 13:40

Ahoj, myslim, ze s tim vysilanim HD nemas tak uplne pravdu. Pres satelit uz ted vysila par stanic v HD kvalite, nektere jsou placene (Premiere HD, Discovery HD, atd.), jine ne (ORF HD, Pro7 HD, atd.). Staci ti na ne dvb-t HD reciever s HDMI. Dulezite je, ze kdyz si ted koupis neco na prijem HD, tak ti to chvili vydrzi a to se tyka jak videa, tak i zvuku.
To same Blu-ray, ja koupil prehravac Sony a hned k nemu bylo par blu-ray filmu, navic se daji koupit original nove a aktualni filmy kolem 20 EUR, coz mi prijde skvela nabidka, protoze ta kvalita oproti DVD je neporovnatelna, jak video, tak zvuk je zazitek, kdyz k tomu pridas slusnou LCD telku (ja mam 46" Sony).
Tolik k tvemu prispevku :-)

P.S. Jinak do nedavna jsem mel domaci kino Samsung (chrastitko vse v jednom) a bohate mi postacovalo. Jenze pak jsem v hifi studiu slysel hrat "poradnou muziku" a to byla chyba... Samsung jsem prodal, kupuju AV reciever + reprobedny a tesim se, az to bude vsechno zapojene :-)
martin.deckel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luek 20. 6. 2008 14:17

no s tim HD vim ze vysilaj tyhle stanice, taky se mi nechce ale platit 550 za satitk a 150 koncesionare, to je 8tis rocne, pockam az bude HD vysilat hlavne CT, Nova a Prima, ty v pripade TV nejvic sleduju a tim to hasne, ten satec bude porad za ty 4, ale prevodnik s HDMI nebude za 6 ale 2, respektive se satem komplet treba 5 a bez placenych kanalu, s hudbou souhlas pokud davas blue ray, mne porad prijde dost spatne dostupnej a do rise jezdim jen obcas, takze se ty disky za 20 hur shanej, spis je to tak, ze to stahnes z netu a pustis do bedny, blue ray ale bude i tady za chvili jako ty DVD ted po trafikach, takze pak se da koupit zase novy kino, za tech 5 let...
luek
Junior

Odeslat příspěvekod martin.deckel 20. 6. 2008 20:19

do rise jezdit nemusis, dneska je to zastaraly. Moderni lide vyuzivaji kouzlo internetu - http://www.amazon.de a tam si objednas cokoli a vetsinou doprava zdarma. Navic to mas doma do 2-3 dnu, pravidelne vyzkouseno...
martin.deckel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luek 23. 6. 2008 06:42

god bless internet

dobrej typ, celkem slusny kousky tam maj, presto kvuli tomu tak drahy kino nedam, bude to urcite levnejsi, jinak jak je to u tech disku s jazykem ,pocitam ze je to v NJ, AJ, jak to resis, nebo to neresis?
luek
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 23. 6. 2008 17:56

luek píše:god bless internet

jinak jak je to u tech disku s jazykem ,pocitam ze je to v NJ, AJ, jak to resis, nebo to neresis?


tak presne toto iste napadlo aj mna nakolko jazykovo zdatny nie je kazdy. a 100% zazitok zo zvuku sireneho z blue ray budete mat urcite len v pripade original zvuku a nie toho dabovaneho a citat titulky tiez nie je koser.
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod luek 24. 6. 2008 07:08

no citat titulky mi nevadi, naopak u vetsiny filmu mam radeji original zvuk a cesky titulky, i se tim dobre uci jazyk... ale tady zadny titulky asi nesazenes, protoze proste nejsou, dabovany to neni na 100%, a stahnout titulky z netu jde vicemene jen na klasicky formaty (Divx, mpeg, avi a spol), na to dvd by se neco vystrachat asi taky dalo, otazka je, jak to nacpu do toho kina, no zkracene vidim to jako zasadni komplikaci, NJ a AJ ovladam, ale ne natolik, abych rozumnel filmovymu zargonu bez titulku, to je trochu "jinej jazyk" a pocitacovej mag nejsem, cili nedokazu stahnuty titulky v nejakym Divxu rychle pretaktovat na rychlost Blue Ray disku a jeste to nejak vosetrit aby to slo pustit z toho kina... moc komplikaci najednou a je to na hony vzdaleny pusteni filmu k veceri, kdy strcim behem vareni caje placicku do kina... a pres komp to nepoustim, protoze nemam na grafice HDMI vystup a starym S Videem to je skoda tahat, to degraduje signal, a grafika s HDMI bude zase za 8, proto koupim radeji kino za 8, a mam to vcetne receiveru, proste levny reseni, za televizi dam 25, ale nechci dalsich 25 vrazit do toho, abych tam hnal supr signal, tech 8 bohate staci
luek
Junior

Odeslat příspěvekod andrew25 25. 6. 2008 06:26

zdravim vas. no ja rozmylam nad podobnymi DK ako ty. mam vybrate to Sony DAV DZ660, LG HT902TB a tiez Panasonic. osobne som pocul hrat to Sony a LG a bol som milo prekvapeny hrali celkom slušne, čakam len na lespie ceny trosku ... rozmyslal som aj na starym Panasonic SC-HT885W ale to uz asi velmi tazko zoženiem...nema tieto nove funkcie ale ty co ho maju si ho velmi pochvaluju najma ten zvuk.za ake ceny si pozeral tie DK?kde to chcel kupovat v akych obchodoch?
co si myslite o starych modeloch Panasonic SC-HT535, 880, 885W ? ? ?
neviete kde by sa dali kupit?
andrew25
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 25. 6. 2008 07:51

andrew25 píše: osobne som pocul hrat to Sony a LG a bol som milo prekvapeny hrali celkom slušne, čakam len na lespie ceny trosku


vazeny len si treba uvedomit dost podstatnu vec a to ze nie vzdy vsetko co hra v obchode bude hrat dobre aj doma a je tu este dost podstatny faktor a to posluchova pohoda. lg ano(mozno nemam odskusane) sony nie a co tak skusit jvc mam ho doma a ine by som nechcel. sony nikdy nevedeli vyrobit mojmu sluchu lahodiaci zvukovy kus. jvc mi ucaroval uz davno a len ma utvrdil ze pre moje ucho je to to orechove. len jedno musim podotknut nie aktivny ale pasivny sub nakolko to je jedina chyba ktoru jvc nedotiahli. a ver aj ten pasivny sub aspon u jvc dokaze narobit pekny rachot.

a na zaver je to len moj nazor z ktorym nie kazdy musi suhlasit ako som uz spomenul kazdy ma ine ucho.
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod andrew25 25. 6. 2008 12:14

ok mozno JVC, a mozno pretoze ho mas, s tou posluchovou miestnostou nemozem suhlasit nakolko tie su max.v hifipredajniach a nie v NAY, OKEY, alebo inych elektro predajniach jedine v TPD maju naznak posluchovej miestnosti. a to Sony som pocul v NAY kde bolo len polozene drevenej doske a hralo to vazne super bolo nas tam viac co sme sa na tom zhodli a tak isto sme tam skusali aj LG ... s all in one JVC nemam skusenosti, jedine co sa mi v tak pozdava v cenovej relacii je JVC TH-D5E. no nepocul som ho hrat.
andrew25
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 25. 6. 2008 12:47

to je sice pekne ze si uzijes zvuk v posluchovke no kolky z nas maju doma idealne materialy ktore pohlcuju pripadne odrazaju zvukove signaly. v nay alebo inde je to sice otvoreny priestor no ich ochota nie je prave najidealnejsia pokial sa to tyka pokusov. no taktiez mi bolo v nay povedane ze ak nebudem z vyrobkom spokojny tak mam moznost ho do myslim 7 dni vratit bez udania dovodu sa povodnym prislusenstvom a obalom. ja som dokonca tento komponent len zhrabol z pultu a odkracal som domov a nelutujem. vedel som ze tato znacka je mojmu sluchu velmi blizka tak som posluchovku neriesil. dokonca co som bol velmi prekvapeny dokaze dobre jvc zahrat ako pokope tak aj z repro rozmiestnenymi v priestore naco samozrejme urcene su a este sa mi nestalo ze by ma z tohto komponentu bolela hlava ci usi a to doslova. kamaratka si uz davnejsie na radu znameho ktory sa predajom tychto veci zivi kupila domace kino philips a velmi si pochvalovala ake je skvele no ja ak by som mohol tak jej rozkusem kable. ten zvuk bol horor a pri jvc som zatial nic nepostrehol a cuduj sa svete ma to aj priestor a nie prilis detonujuce basy.


mimochodom som v predchadzajucom prispevku nepisal o posluchovke ale o posluchovej pohode a to znamena asi tolko ze nie vzdy sme schopny akceptovat cele spektrum tonov a zvukov bez pocitu nepohody.

a k tomu drevu pod repro v nay tak toho by som sa nedrzal nakolko drevo ako take nie je akusticky staticke alebo akusticky mrtve to znamena ze vybruje a tu by som uz videl zasadny problem. v nay no.1 doma totalny prepadak a zmetok v dusi co sme to kupili. osobne si myslim ze to ze su tieto repro umiestnene na takychto materialoch ma za nasledok navodit dokonaly akusticky vnem.
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod andrew25 25. 6. 2008 12:59

no velmi som sa teraz z tvojej odpovede nedozvedel ale poviem ti ze ak to zahra dobre na otvorenom priestranstve kde je velky unik tonov urcite to zahra potom dobre aj v obycajnej obyvacke ... co sa tyka DK tak zvacsa sa predava Panasonic, Sony, LG, Samsung, Philips ... na s JVC som sa casto nestretol to teraz nechcem utocit na JVC.aky model to mas? ja som pocul to LG HT902TB a Sony DAV DZ660 a mozem povedat ze je to ok a som dost narocny najma na basy ...
andrew25
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 25. 6. 2008 13:19

JVC TH-P5 co take si nepochopil .
tak si daco z toho zober domov a dohodni sa na skuske ak ti to nebude vyhovovat vrat to. proti lg nic nemam ma ho svagor a zvukovo pohoda no nie ten moj typ. mam na mysli znacku vseobecne.
RB_Wariorr
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků