Philips MCM700 nebo Philips MC D716

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kady1 22. 7. 2008 21:05

Dobry den rad bych se zeptal na nazor.Uvažuji o koupi mikrosystému a dvd přehravače.Domací kino není možno dobře v místnosti umístit tak volím tuto variantu.Nemohu se ale rozhodnou zda koupit MCM700 a kněmu DVD přehravač Philips DVP 5990 a nebo jen samotnej Philips MC D716/12 kterej přehrava i DVD.Cenově to vychazí skoro stejně a ja bych co se zvuku a užitečnosti chtěl vybrat tu nejlepší variantu.Posloucham hodně hudbu ale chci se divat i na filmi tak mě zaujal i mikro system D716/12 co už umí i DVD.Je mi jasne že zuk asi moc prostorovej nebude když se zvuk rozděluje jen do dvou reproduktoru a neda se rovnat s Domacím kinem a proto se ptám zkuženych a znalych zda je to kněčemu a nebo jestli raději jen MCM700 a kněmu přehravač DVP 5990.Osobně si myslím že tam asi nějakek rozdil zvukovej bude pror hledam za ty peníze to nejlepší.Děkuji za odpovědi
kady1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 24. 7. 2008 23:49

Pokud je 716 nástupce modelu 708, tak bych uvažoval spíš o té 716, měl jsem totiš možnost slyšet v Datartu/Electroworldu 700 a 708 a vyšší model hrál líp.
Ještě mrkni na model 710.
Zkus do těch obchodů zajít, minimálně do Datartu.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kady1 25. 7. 2008 19:24

Ja se dival i na tu 710 ale myslím že 716 se spolu nemohou zkrz digi.zesilovač zvukově rovnat ikdyž se mužu třeba mylit proto jsme tu a rad si necham poradit.Kamen urazu je že je nikde v obchodě nemužu najit že bych porovnal a vubec viděl veskutečnosti.
kady1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 25. 7. 2008 23:29

Aha, teď jsme si možná nerozuměli, myslel jsem MCD 710 s dig. zes. - nevšiml jsem si, že se dělá i MCM 710.

Zkušenosti s 708: Kvalita/lepší volba repro u mikrosystému Philips

No minimálně tu 716 by měli mít v Datartu i Electroworldu .
Naposledy upravil vanDave dne 26. 7. 2008 20:44, celkově upraveno 1
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kady1 26. 7. 2008 19:56

Acha tak ja se blbě podival i MCD 710 má dig.zes.Vtom připadě jakej vnich bude s 716 rozdil když jsou funkčne stejné přístroje krom že u 716 se bude platit i za desing.
kady1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 27. 7. 2008 20:33

No je tam třeba rozdíl v repro - MCD710 má 4" středobas a piezo výškáč a MCD716 má 5" středobas a pásový výškáč.

Nevím, jestli posloucháš i MP3, ale ty mikrosystémy neumí přehrávat MP3 z DVD a ten DVD přehrávač má i HDMI výstup - otázka je, jestli by šel oproti tomu YUV výstupu vůbec poznat rozdíl.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kady1 27. 7. 2008 23:04

Ted nato hledím to je docela škoda že neumí DVD-mp3 a to je 100% odskoušeme?To bych docela uvítal to je škoda.
kady1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 29. 7. 2008 17:54

No píšou to v návodě, ale třeba to umí. Kdyžtak se na to zeptej na audioexpertu nebo si vem MP3 DVD do elektra a třeba budeš mile překvapen. On u těch mikrosystémů/DVD přehrávačů obecně je taky problém s tím, že je tam omezený počet souborů/složek, které to dokáže rozpoznat. Kolik to zvládne a jaké disky to přehraje je nejčastěji napsané na začátku/konci manuálu nebo v sekci, kde se popisuje přehrávání mp3.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kady1 30. 7. 2008 19:30

tak to mám doma je to moc pěknej system a pěkně udělanej a mp3 z DVD to přehrava jen ale nemužu přijit nato jestli si pamatuje posledni pozici jak u CD tak DVD pač i u filmu se po vypnuti a zapnuti stane to že to hraje od začatku.
kady1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rustikal 1. 8. 2008 07:48

kady1 píše:tak to mám doma je to moc pěknej system a pěkně udělanej a mp3 z DVD to přehrava jen ale nemužu přijit nato jestli si pamatuje posledni pozici jak u CD tak DVD pač i u filmu se po vypnuti a zapnuti stane to že to hraje od začatku.

Tak cos teda koupil ?

Zkoušels českou diakritiku v titulcích (DivX) ?

Při přehrávání MP3 ukazuje ID3 tagy nebo jen název MP3 souboru ?

Jak hodnotíš ten mikrosystém zvukově ?

Má to dostatečně výkonné reproduktory ?
Za každým velkým majetkem se skrývá zločin (Honoré de Balzac)
rustikal
Junior

Odeslat příspěvekod freeface 4. 8. 2008 10:55

PHILIPS MCD728 nad týmto systémom si neuvažoval? Vytvára priestorový zvuk za pomoci iba 2 reprosústav. Nepočul som ho, ale vyzerá moooc dobre. A vôbec myslím, že Philips robí tieto mikrosystémy vydarené. Neberte to samozrejme ako reklamu. Dobré sa chváli samo. Tieto moje vyhlásenia vychádzajú z vlastných skúseností, totiž istú dobu 4 roky som prevádzkoval Philips MZ33 - (už sa nevyrába), síce prehrával len audio CD, ale veeeľmi krááásne.
http://www.audioexpert.cz/mikrosystemy/philips-mcd728
<<< NAD C 325BEE + NAD C 542 + Bowers&Wilkins DM602 S3 >>>
freeface
Junior