TV, DVD rekordér, BD, A/V rec. - vyplatí se od jedné značky?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lojza_ 25. 7. 2008 08:37

Zdravím vespolek,
zařizování bytu dospělo až do obývacího pokoje a s tím vyvstala otázka, co koupit za TV, DVD nahrávač, A/V receiver a další vybavení pro domácí kino. Nejde mi o to, jaké konkrétní modely vybrat, ale o tohle:

• Vyplatí se kupovat domácí kino od jedné značky a využívat tím výhod dobré synchronizace mezi jednotlivými komponentami a ovládání jedním DO (Sony - BRAVIA Sync, Panasonic - VIERA link atd.), ovšem často s ústupkem na kvalitě nebo ceně?
  • Anebo je lepší si pořídit komponenty od různých výrobců s tím, že si je pořídím za lepší cenu a třeba i kvalitnější, ovšem s tím, že si budu muset nastavovat všechny samostatně a na stolku se mi začnou hromadit dálkové ovladače?
Byl jsem totiž u kamaráda, který má již kino zařízené. Plno komponent od různých výrobců a to množství dálkových ovladačů bylo odstrašující (tuším, že jich měl snad 7). Když k ovladačům připočtu děti, psa a manželku ;-), mám obavu o to, abych co druhý měsíc nekupoval nové.
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 25. 7. 2008 20:35

Většina AVreceiverů (kromě těch nejlevnějších) má "univerzální" předprogramované DO, pomocí kterýho ukočíruješ většinu komponentů - např. přepínání programů na TV, ovládání DVD atd. Vyšší modely mají učící se DO + možnost vytvoření maker, takže tohle bych neřešil. Navíc v oblasti AVreceiverů jsou lepší značky než Sony a Panasonic.

viewtopic.php?f=1703&t=1031742
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lojza_ 28. 7. 2008 11:35

Díky za odkaz na diskuzi.

Neuvědomil jsem si, že se v obchodech běžně prodávají programovatelné DO, které hravě nahradí několik ovladačů, čímž je o velký důvod míň soustředit se na jednu značku. Snad jen ta výhoda současného zapnutí/vypnutí TV+přehrávače :-) No uvidíme.
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior