Co muzu zapojit do music portu?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jeffe 29. 10. 2008 22:11

Mam microsystem od Panasonicu a krome jineho ma taky music port pro pripojeni jineho zdroje hudby. Je to klasicky 3.5mm konektor jako na sluchatka. Manual nerika co presne do nej muzu zapojit, jenom ze je na prenosne audiozarizeni. Jedine co jsem nasel v specifikacich je citlivost 100mV, 11kΩ. Chci se zeptat jestli ho muzu prepojit treba s vystupem na sluchatka u kazetaku pres kabel 3.5mm<->3.5mm, nebo jestli je music port nejaky specialni standard? :-)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 10. 2008 22:18

Mělo by to splňovat obvyklé normy pro vstup označovaný LINE - neboli linkovou úroveň. Sluchátkovým výstupem se to dá poměrně snadno přebudit - na to pozor, úroveň tam bývá vyšší, než je normovaná na lince. Prostě než to připojíš, nastav na kazeťáku hlasitost na minimum a potom ji pomalu zvyšuj - až uslyšíš, že to má dost, přestaneš přidávat.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jeffe 29. 10. 2008 22:27

Dik, opatrne to zkusim. Predpokladam ze tim prebuzenim by se pak mohlo neco odpalit?
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 10. 2008 11:55

Hlavně by se to nedalo poslouchat - to Tě upozorní, začne to chrčet a chraptět jako starý tranzistorák s vybitýma baterkama. Pokud bys pokračoval, nemělo by se teoreticky stát nic, výkon zesilovače je omezen jeho zdrojem a zatěžovací impedancí (reprobednami), ale pokud bys to tak provozoval dost dlouho, mohlo by dojít k přetížení až zničení výškových měničů - i kdyz to neslyšíš, takto chraptící zvuk obsahuje velké množství vysokých frekvencí, daleko vyšší, než obvykle v signálu je - výhybky v reprobednách to rozdělí podle patřičných frekvencí a může, opakuji - MŮŽE - to odnést výškový měnič.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jeffe 30. 10. 2008 12:34

Jestli je hrozici problem tak dobre slyset tak to je OK, to si v klidu ohlidam. Jeste jednou dik. :)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 10. 2008 14:26

V poslední době je to velmi dobře slyšet na TV stanici "ÓčkoTV" - hlavně v reklamě nebo v upoutávkách - protože používají digitální přenos, jakékoliv přebuzení (a z něj vzniklá nežádoucí limitace signálu) A/D převodníků je okamžitě slyšet jako prskání nebo srkání - hlavně v sykavkách nebo retných hláskách jako jsou "P", "B" a podobně. A že ho tam mají požehnaně...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jeffe 30. 10. 2008 21:07

Funguje to uplne bez problemu. :)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků