ANKETA a dotaz: Jaké repro k Onkyu?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Jaké repro máte k AVreceiveru/zesilovači Onkyo?
B&W 1 %  6%  [ 1 ]
Canton 2 %  12%  [ 2 ]
Heco 0 %  0%  [ 0 ]
Jamo 6 %  37%  [ 6 ]
JBL 0 %  0%  [ 0 ]
KEF 0 %  0%  [ 0 ]
Magnat 3 %  18%  [ 3 ]
Mission 2 %  12%  [ 2 ]
Mordaunt-Short 0 %  0%  [ 0 ]
Wharferdale 2 %  12%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 16

Odeslat příspěvekod o-nky-o 1. 5. 2009 18:06

//vanDave: Změněn název tématu a přidána anketa. Pokud nemáte Onkyo, ale zajímá vás výsledek ankety, tak klikněte na Zobrazit výsledky.

Jake mate zkusenosti s kombinaci AVR Onkyo a repro Jamo :?:

Tady je to doporucena dovozcem kombinace, ale treba v Rusku k Jamo doporucuje se Yamaha.

Jeste citat z dizskuze na audioexpert.sk o Jamo C605:
"...odporucam nejaku osvedcenu "klasiku" Denon PMA-500AE PS, NAD C 325BEE, Harman Kardon HK 970 II BQ. Alebo siahnite po relevantnom pristroji od znacky, ktora sa na Slovensku tradicne distribuuje spolu s reproduktormi JAMO - Yamaha AX-397.
S pozdravom Ján S.
http://www.MALL.sk"
o-nky-o
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 1. 5. 2009 19:13

Nemam Onkyo, ale Yamaha RX-V463 + Jamo S718 a som spokojny.

Presne hento som cital aj ja. Potom som zas vsade cital, ze k Yamahe Heco - Jamo nie. A aby sa laik z toho potom poondil :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kozousch 1. 5. 2009 19:44

Bohužel nejjistější způsob výběru vedoucí k solidnímu výsledku je poslech. Odhady charakterů zvuku jednotlivých značek a jejich (ne)vhodných kombinací jsou velice hrubé a často zavádějící, protože každý model zesilovače od jedné firmy může mít zcela jiné provedení koncových stupňů a zrovna tak reprobedny ze stejné řady stejného výrobce mívají v každém podmodelu reproduktory z jiné čínské provincie.

Pokud už nějakou komponentu mám a nechci jí měnit, hledám k ní nejlepšího partnera do páru. Pokud vybírám obojí, pak:

1) vezmu nějaký neutrální zesilovač (třeba Onkyo) jako mustr a nejprve vybírám reprobedny, protože mezi nimi jsou největší rozdíly

2) K vybraným reprobednám hledám nejvhodnější zesilovač

Pokud někdo nevlastní přesně stejnou kombinaci beden a zesilovače a nemá stejné uši a vkus jako ty, tak ti těžko může zodpovědně poradit.
Naposledy upravil Kozousch dne 1. 5. 2009 19:48, celkově upraveno 1
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 1. 5. 2009 19:46

V AQ-čkách žádné čínské repro není.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 1. 5. 2009 19:52

vanDave píše:V AQ-čkách žádné čínské repro není.


To ale není vždycky výhoda. Já jsem k bednám osazeným reproduktory Tesla hledal zesilovač, který je slušně rozehraje, celých 20 let :-(

VIFA vyrábí kde? :-)
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 1. 5. 2009 20:28

->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 3. 5. 2009 19:45

Přidána anketa.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 3. 5. 2009 20:14

to vanDave: A co druhá anketa Onkyo + nějaké normální reprobedny? :-D
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 7. 5. 2009 19:28

Uff, tak po vyzkoušení několika možností jsem přišel na to, jak upravit tu anketu. Pokud jsem změnil nebo vymazal tu stávající a dal tam novou, tak se mi do toho pořád přimíchávaly položky z předchozí ankety nebo se tam dokonce objevovaly několikrát pod sebou (2x, 3x, 4x) :)).
Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem ten první příspěvek přesunul pryč/vytvořil jím nový téma, udělal v něm tu anketu a pak k tomu příspěvku přilepil ty zbývající příspěvky.

o-nky-o: Mám u tebe flašku. :)) ;) ;)
Pokud doma nic nemáš, tak kontaktuj místního distributora alkoholu cumel30. :D
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 7. 5. 2009 21:44

No jo, ale zase ti zmizela anketa "Jaký máte zesilovač nebo AV Receiver k repro JAMO". Nebo to byl záměr? :-D

Nechci být pesimista, ale obávám se, že i když tato anketa uspěje a sebere se spousta "vzorků", tak když někoho za půl roku kousne moucha Tse-Tse a bude se chtít zeptat, jaké bedny k Onkyo, založí nové téma, místo aby použil funkci "hledat" a prošel si toto téma :-(

Jak mám volit já, když mám Onkya dvě (A-35 a A-9711) a používám k nim různé bedny (Tannoy, Tesla, Radiotehnika, Misson) a se všemi se mi to zdá slušné dle úrovně jednotlivých komponent?

Moje osobní zkušenost se zesilovači Onkyo A-35 a A-9711 a AV Receiverem Yamaha RX-V3800, kamarádovou Yamahu HTR-6030 a bratrovou Yamahou R-8 je taková, že obě značky považuji za velice neutrální a málo náchylné k nekompatibilitě s různými bednami. Onkyo je možná maličko neutrálnější než Yamaha, ale to už může být dané jednotlivými modely.

Rozhodně ale nesouhlasím s hojně šířenými pomluvami Yamahy za ostrý zvuk. Yamahy hrají stejně jako Onkya poměrně "rovně" a pokud je zvuk ostrý, nemůže za to podle mě Yamaha, ale nevhodné výškáče, třeba slavné německé hliníkové kaloty a podobně. Kaloty Tesla i Mission jsou ostré a řezavé jak na Yamaze, tak na Onkyu, Technicsu i Denonu. Trošku je dokáže umravnit "pomalý" starý H.H. Scott a "plochý" Pioneer.
Kvalitní výškáče Tannoy nebo "papírové" výškáče Radiotehnika i Tesla nejsou ostré na ničem, ale výšek rozhodně není málo.

Podle mě jsou kombinace "Japonský" AV Receiver Made in China a "Německé" bedny Made in China velice nešťastné ......
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 7. 5. 2009 23:53

Jo to byl záměr, prvně jsem o-nky-o navrhl tu původní anketu a pak si vymyslel tu novou - 2 ankety zaráz nejdou. :D

Ta anketa je hlavně pro o-nky-o, ať si potom klidně někdo založí téma, to mně vadit nebude.:))

Yamahu mám doma přes 4 roky a má hlavně ostřejší/tvrdčí/občas s kovovým nádech vyšší středy-nižší výšky. Výškáče mám VIFA (textilní), ale to víš :-)).

Kozousch píše:Podle mě jsou kombinace "Japonský" AV Receiver Made in China a "Německé" bedny Made in China velice nešťastné ......

Který značky myslíš?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 00:29

Moje Missiony mají taky textilní kaloty a ARV 3608 jsou nevím z čeho, ale z plechu určitě ne. Oboje rozhodně příjemné nejsou. Schválně zkus k Yamaze připojit třeba nějaké starší dvoupásmovky Tesla s klasickými výškáči typu ARV168 a spol. "Výškují" a přitom nesyčí jak zmije. Yamaha je v tom opravdu nevině.

Moc mi nesedí "ostré" německé bedny firem Canton, Magnat, Quadral a Eltax, mezi ostatními už bych si asi s přihmouřenýma ušima vybrat dokázal. Možná u HECO a určitě u ELAC. Jsem ale spíš ujetý směrem k "plyšovému" zvuku beden Tannoy, KEF, Usher, Dynaudio a spol. Samozřejmě jsem zdaleka neslyšel všechny modely všech firem a ani se k tomu v nejbližší době nechystám - nechci se trápit, když má před Hi-Fi přednost střecha na baráku :-( , takže to takhle šmahem soudit asi taky není fér
Naposledy upravil Kozousch dne 8. 5. 2009 00:33, celkově upraveno 1
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 00:33

Tak dobře, napíšu to jinak, Yamaha má ostřejší zvuk, kterej u beden s jemnějším zvukem nevadí, protože se to vzájemně vykompenzuje. Průser je, když se sejdou ostrý bedny, ostrej zesilovač, ostrá nahrávka a ostrý jídlo. :D
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 00:45

BINGO! I když já bych řekl, že Yamaha je hodně neutrální a sama o sobě v kombinaci s neutrálními bednami ostrý zvuk nevyvolává, tak na druhou stranu ostré bedny rozhodně nezjemní. Já jsem porovnával na stejných bednách Yamahu i Onkyo a vždycky byl projev na výškách téměř totožný. A Onkyo přece za ostré považováno není! No nic, v podstatě do lze ale považovat za shodu a pravda bude určitě někde hodně blízko. Tím ale výjimečně vůbec nenaznačuji, že mám pravdu jako vždycky já :-D
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 01:01

Když jsem vybíral AVrec, tak jsem si bral do hifistudia svoje regálovky AQ K276 a přes dálkový ovládání si se zavřenýma očima přepínal mezi Onkyem TX-SR502 a Yamahou RX-V640. Čím dýl jsem poslouchal, tím míň jsem slyšel rozdíly. :)) Teda nějaký tam byl, Yamaha občas měla trošku víc středů, což se mně líbilo a občas hrála níž na basech. Jinak jsem v podstatě rozdíl neslyšel. O ostrých výškách jsem věděl z diskuzí, ale dost přesně jsem si to nedokázal představit a na co se mám zaměřit. Jenom u jedný nahrávky z takovejch 10-15 to při zpěvu vyloženě tahalo za uši a to bylo ono. :))
Říkal jsem si, jedna nahrávka, to přece nic neznamená.:))
Nakonec jsem vzal Yamahu, protože Onkyo nemělo funkci Radiotext u RDS (z toho zjišťuju název písničky v rádiích), při přepínání DSP režimů se z repráků vždycky ozvalo lupnutí a DO bylo strašný pádlo s joystickem :-] a vážilo snad 3x víc než u Yamahy.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků