ANKETA a dotaz: Jaké repro k Onkyu?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Jaké repro máte k AVreceiveru/zesilovači Onkyo?
B&W 1 %  6%  [ 1 ]
Canton 2 %  12%  [ 2 ]
Heco 0 %  0%  [ 0 ]
Jamo 6 %  37%  [ 6 ]
JBL 0 %  0%  [ 0 ]
KEF 0 %  0%  [ 0 ]
Magnat 3 %  18%  [ 3 ]
Mission 2 %  12%  [ 2 ]
Mordaunt-Short 0 %  0%  [ 0 ]
Wharferdale 2 %  12%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 16

Odeslat příspěvekod o-nky-o 1. 5. 2009 19:06

//vanDave: Změněn název tématu a přidána anketa. Pokud nemáte Onkyo, ale zajímá vás výsledek ankety, tak klikněte na Zobrazit výsledky.

Jake mate zkusenosti s kombinaci AVR Onkyo a repro Jamo :?:

Tady je to doporucena dovozcem kombinace, ale treba v Rusku k Jamo doporucuje se Yamaha.

Jeste citat z dizskuze na audioexpert.sk o Jamo C605:
"...odporucam nejaku osvedcenu "klasiku" Denon PMA-500AE PS, NAD C 325BEE, Harman Kardon HK 970 II BQ. Alebo siahnite po relevantnom pristroji od znacky, ktora sa na Slovensku tradicne distribuuje spolu s reproduktormi JAMO - Yamaha AX-397.
S pozdravom Ján S.
http://www.MALL.sk"
o-nky-o
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 1. 5. 2009 20:13

Nemam Onkyo, ale Yamaha RX-V463 + Jamo S718 a som spokojny.

Presne hento som cital aj ja. Potom som zas vsade cital, ze k Yamahe Heco - Jamo nie. A aby sa laik z toho potom poondil :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kozousch 1. 5. 2009 20:44

Bohužel nejjistější způsob výběru vedoucí k solidnímu výsledku je poslech. Odhady charakterů zvuku jednotlivých značek a jejich (ne)vhodných kombinací jsou velice hrubé a často zavádějící, protože každý model zesilovače od jedné firmy může mít zcela jiné provedení koncových stupňů a zrovna tak reprobedny ze stejné řady stejného výrobce mívají v každém podmodelu reproduktory z jiné čínské provincie.

Pokud už nějakou komponentu mám a nechci jí měnit, hledám k ní nejlepšího partnera do páru. Pokud vybírám obojí, pak:

1) vezmu nějaký neutrální zesilovač (třeba Onkyo) jako mustr a nejprve vybírám reprobedny, protože mezi nimi jsou největší rozdíly

2) K vybraným reprobednám hledám nejvhodnější zesilovač

Pokud někdo nevlastní přesně stejnou kombinaci beden a zesilovače a nemá stejné uši a vkus jako ty, tak ti těžko může zodpovědně poradit.
Naposledy upravil Kozousch dne 1. 5. 2009 20:48, celkově upraveno 1
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 1. 5. 2009 20:46

V AQ-čkách žádné čínské repro není.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 1. 5. 2009 20:52

vanDave píše:V AQ-čkách žádné čínské repro není.

To ale není vždycky výhoda. Já jsem k bednám osazeným reproduktory Tesla hledal zesilovač, který je slušně rozehraje, celých 20 let :-(

VIFA vyrábí kde? :-)
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 1. 5. 2009 21:28

->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanDave 3. 5. 2009 20:45

Přidána anketa.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 3. 5. 2009 21:14

to vanDave: A co druhá anketa Onkyo + nějaké normální reprobedny? :-D
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 7. 5. 2009 20:28

Uff, tak po vyzkoušení několika možností jsem přišel na to, jak upravit tu anketu. Pokud jsem změnil nebo vymazal tu stávající a dal tam novou, tak se mi do toho pořád přimíchávaly položky z předchozí ankety nebo se tam dokonce objevovaly několikrát pod sebou (2x, 3x, 4x) :)).
Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem ten první příspěvek přesunul pryč/vytvořil jím nový téma, udělal v něm tu anketu a pak k tomu příspěvku přilepil ty zbývající příspěvky.

o-nky-o: Mám u tebe flašku. :)) ;) ;)
Pokud doma nic nemáš, tak kontaktuj místního distributora alkoholu cumel30. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 7. 5. 2009 22:44

No jo, ale zase ti zmizela anketa "Jaký máte zesilovač nebo AV Receiver k repro JAMO". Nebo to byl záměr? :-D

Nechci být pesimista, ale obávám se, že i když tato anketa uspěje a sebere se spousta "vzorků", tak když někoho za půl roku kousne moucha Tse-Tse a bude se chtít zeptat, jaké bedny k Onkyo, založí nové téma, místo aby použil funkci "hledat" a prošel si toto téma :-(

Jak mám volit já, když mám Onkya dvě (A-35 a A-9711) a používám k nim různé bedny (Tannoy, Tesla, Radiotehnika, Misson) a se všemi se mi to zdá slušné dle úrovně jednotlivých komponent?

Moje osobní zkušenost se zesilovači Onkyo A-35 a A-9711 a AV Receiverem Yamaha RX-V3800, kamarádovou Yamahu HTR-6030 a bratrovou Yamahou R-8 je taková, že obě značky považuji za velice neutrální a málo náchylné k nekompatibilitě s různými bednami. Onkyo je možná maličko neutrálnější než Yamaha, ale to už může být dané jednotlivými modely.

Rozhodně ale nesouhlasím s hojně šířenými pomluvami Yamahy za ostrý zvuk. Yamahy hrají stejně jako Onkya poměrně "rovně" a pokud je zvuk ostrý, nemůže za to podle mě Yamaha, ale nevhodné výškáče, třeba slavné německé hliníkové kaloty a podobně. Kaloty Tesla i Mission jsou ostré a řezavé jak na Yamaze, tak na Onkyu, Technicsu i Denonu. Trošku je dokáže umravnit "pomalý" starý H.H. Scott a "plochý" Pioneer.
Kvalitní výškáče Tannoy nebo "papírové" výškáče Radiotehnika i Tesla nejsou ostré na ničem, ale výšek rozhodně není málo.

Podle mě jsou kombinace "Japonský" AV Receiver Made in China a "Německé" bedny Made in China velice nešťastné ......
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 00:53

Jo to byl záměr, prvně jsem o-nky-o navrhl tu původní anketu a pak si vymyslel tu novou - 2 ankety zaráz nejdou. :D

Ta anketa je hlavně pro o-nky-o, ať si potom klidně někdo založí téma, to mně vadit nebude.:))

Yamahu mám doma přes 4 roky a má hlavně ostřejší/tvrdčí/občas s kovovým nádech vyšší středy-nižší výšky. Výškáče mám VIFA (textilní), ale to víš :-)).

Kozousch píše:Podle mě jsou kombinace "Japonský" AV Receiver Made in China a "Německé" bedny Made in China velice nešťastné ......

Který značky myslíš?
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 01:29

Moje Missiony mají taky textilní kaloty a ARV 3608 jsou nevím z čeho, ale z plechu určitě ne. Oboje rozhodně příjemné nejsou. Schválně zkus k Yamaze připojit třeba nějaké starší dvoupásmovky Tesla s klasickými výškáči typu ARV168 a spol. "Výškují" a přitom nesyčí jak zmije. Yamaha je v tom opravdu nevině.

Moc mi nesedí "ostré" německé bedny firem Canton, Magnat, Quadral a Eltax, mezi ostatními už bych si asi s přihmouřenýma ušima vybrat dokázal. Možná u HECO a určitě u ELAC. Jsem ale spíš ujetý směrem k "plyšovému" zvuku beden Tannoy, KEF, Usher, Dynaudio a spol. Samozřejmě jsem zdaleka neslyšel všechny modely všech firem a ani se k tomu v nejbližší době nechystám - nechci se trápit, když má před Hi-Fi přednost střecha na baráku :-( , takže to takhle šmahem soudit asi taky není fér
Naposledy upravil Kozousch dne 8. 5. 2009 01:33, celkově upraveno 1
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 01:33

Tak dobře, napíšu to jinak, Yamaha má ostřejší zvuk, kterej u beden s jemnějším zvukem nevadí, protože se to vzájemně vykompenzuje. Průser je, když se sejdou ostrý bedny, ostrej zesilovač, ostrá nahrávka a ostrý jídlo. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 01:45

BINGO! I když já bych řekl, že Yamaha je hodně neutrální a sama o sobě v kombinaci s neutrálními bednami ostrý zvuk nevyvolává, tak na druhou stranu ostré bedny rozhodně nezjemní. Já jsem porovnával na stejných bednách Yamahu i Onkyo a vždycky byl projev na výškách téměř totožný. A Onkyo přece za ostré považováno není! No nic, v podstatě do lze ale považovat za shodu a pravda bude určitě někde hodně blízko. Tím ale výjimečně vůbec nenaznačuji, že mám pravdu jako vždycky já :-D
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 02:01

Když jsem vybíral AVrec, tak jsem si bral do hifistudia svoje regálovky AQ K276 a přes dálkový ovládání si se zavřenýma očima přepínal mezi Onkyem TX-SR502 a Yamahou RX-V640. Čím dýl jsem poslouchal, tím míň jsem slyšel rozdíly. :)) Teda nějaký tam byl, Yamaha občas měla trošku víc středů, což se mně líbilo a občas hrála níž na basech. Jinak jsem v podstatě rozdíl neslyšel. O ostrých výškách jsem věděl z diskuzí, ale dost přesně jsem si to nedokázal představit a na co se mám zaměřit. Jenom u jedný nahrávky z takovejch 10-15 to při zpěvu vyloženě tahalo za uši a to bylo ono. :))
Říkal jsem si, jedna nahrávka, to přece nic neznamená.:))
Nakonec jsem vzal Yamahu, protože Onkyo nemělo funkci Radiotext u RDS (z toho zjišťuju název písničky v rádiích), při přepínání DSP režimů se z repráků vždycky ozvalo lupnutí a DO bylo strašný pádlo s joystickem :-] a vážilo snad 3x víc než u Yamahy.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 07:56

Já na testování sikavek zneužívám známou zmiji sikavou a adeptku na logopedii Alanis Morissette a její úžasně špatně nahrané CD So-Called Chaos.

Navíc první track Everything je krásný tester (ne)slévání. Střídají se v něm jednoduché pasáže, které zní "normálně" prakticky na všem s hutnými pasážemi s mnoha nástroji přes sebe, které se na špatných sestavách slijí v aspik jednolitého nepřehledného hučení a má s tím problém i dost jinak poměrně slušných dvoupásmových beden. Každý přechod z hutné do jednoduché pasáže je pak jako vytržení bolavého zubu.
Zatím jediné dostupné bedny, které si s tím poradily tak, že kdybych tu skladbu slyšel poprvé na nich, tak by mě absolutně nenapadlo, že v ní jsou nějaké nereprodukovatelné pasáže, jsou oba modely třípásmových Tannoy s Dual Concentric (s výškáčem umístěným koaxiálně ve střeďáku) mých dvou kamarádů(ek). Sykavky? U Tannoy neznámý pojem. Já Tannoy zatím doma nemám, bůůůůůů....

On taky může být problém někde jinde, než jen v zesilovači a bednách a jejich vzájemné (ne)spolupráci. Teď už budu o původu sykavek vyloženě teoretizovat a všechno je potřeba ověřit laborováním v praxi, ale pokud zní výšky nepříjemně u signálů s "ostrými" hranami, jako jsou elektronické nástroje (ne vždy, podle použitých samplů samozřejmě), saxofon nebo zpěvák/zpěvačka s logopedickou vadou, může být problém klidně třeba v CD přehrávači. Například moje Onkyo nižší střední třídy DX-7711 dost "zachrání" oproti základnímu Denonu DCD-615. Problém taky může být v kapacitě nebo indukčnosti reprokabelu, která zrovna nesedí zesilovači ve spojení s kapacitou/indukčností beden a ten může mírně zakmitávat a to může znít na výškách "divně" a nepříjemně. Určitě je dobré zkusit jiné (samozřejmě cenově dostupné) reprokabely, třeba plochou kroucenou "můstkovou" dvojlinku s žílami dál od sebe nebo DIY čtyřče z kabelu "k míchačce":
http://www.aldax.cz/index.php?tab=3&myo ... show=repro

Off-Topic: Ona existuje nějaká "rozhlasová" stanice, která se dá vydržet? Já tedy žádný rozhlasový přijímač nevlastním už dlouhá léta a u každého mého "nového" auta je první úpravou demontáž antény a vytržení anténního koaxu z autorádia, ale vždycky, když někde zaslechnu FM Lomoz, tak prchám jak raněný ....
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2009 08:34

Ako tak citam tie Vase prispevky, zaciatocnik nema sancu na prvykrat kupit cosi rozumne. To aby clovek vymenil hadam aspon 5 receiverov a bedni, aby sa ako tak dostal do obrazu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 5. 2009 09:02

Ja mam vcelku trapne Tannoye asi za sedesat litru s rovnez vcelku socialnim receiverem Onkyo 805 a je to moje druha sestava (vlastne treti), ale ja nejsem ten spravny audiofil.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2009 09:09

Tak 60 litrov za bedne, to je pre mna osobne uz luxus. Nehovorim, ze keby CHCEM, ze na to nemam, ale asi by som sa musel dost dlho prehovarat, aby som to kupil.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 12:34

to Dusan: všem je jasné, že tvoje sestava není Hi-End, ale rozhodně je velice slušná a jednoznačně naprůměrná, takže tu provokativní poznámku o její sociálnosti sis mohl odpustit.

Tannoye, o kterých píšu já, byly jedny cca 15 let staré koupené za 19 tisíc Kč a druhé jsou model z roku 2001 koupené nové, ale po letech ležení ve skladu prodejny na maloměstě za 25 tisíc Kč:
http://www.audioenz.co.nz/2001/0402.html
(mrkni na původní cenu)
http://elektro.bazos.cz/inzerat/3359877 ... RN-S-8.php
(neřešit střechu na baráku, už je mám doma :-( )

Tyhle neznám:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/3411272 ... TANNOY.php

Brácha koupil za 35 tisíc jeté francouzké bedny Leedh Psyché. Kolik stály jako nové netuším, ale přes kilo asi určitě. Alespoň tak rozhodně hrají:
http://puschpull.me.cz/root/ostatni/zal ... h_end.html
Ty bedny zahrají úplně všechno, takže zdůrazní každou necnost v nahrávce i zbytku audio řetězce. Krmí je z letitého stereo receiveru Yamaha R-8. Výšek je fakt hodně, ale o nepříjemné ostrosti mluvit nelze. Jen pro zajímavost - tu jetou Yamahu R-8 vyměnil za svoje dva předchozí stereo zesilovače NAD a ještě doplácel (modely si nepamatuji, měl je zapojení v Bi-Ampu).

Pokud někdo není schopen nebo ochoten dát za nové bedny 60 tisíc a k bazarovým má nedůvěru, tak to samozřejmě chápu a rozhodně to nepovažuji za nesprávné rozhodnutí, to ani omylem. I mezi bednami mezi 10-ti a 20-ti tisíci Kč lze určitě vybrat příjemně hrající bedny, třeba Tannoy Revolution DC4 T:
http://www.tannoy.cz/index.php?pg=produkty&cat=9
http://www.perfectsound.cz/tannoy_cenik.pdf
(pozor, ceny jsou za kus)

Tím samozřejmě netvrdím, že to musí být zrovna Tannoye, každému vyhovovat nemusí. Ale moje zkušenost s nimi je taková, že se zatím nenašel nikdo ze zkušenějších "Hi-Fistů", který by prohlásil, že mají špatný poměr cena/kvalita. Dokonce se nenašel ani nikdo z řad "běžných" posluchačů zvyklých na tuctuc sestavy, kterému by jejich "sametový" projev vadil. Třeba bráchovy Leedh Psyché by běžný posluchač nevydýchal ani omylem a i pro mě jsou na hraně.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 5. 2009 14:42

Kozousch píše:to Dusan: všem je jasné, že tvoje sestava není Hi-End, ale rozhodně je velice slušná a jednoznačně naprůměrná, takže tu provokativní poznámku o její sociálnosti sis mohl odpustit.

No "velice slusna" zrovna neni, ta 805tka by chtela bedny minimalne o level vyssi. Ta cena je za 5.1 set, takze zadny luxus, ale spise akceptovatelne minimum. Ono 60 - 80.000Kc je tak cena za rozumny stereo set, ale za sest beden uz je to rozhodne dolni cenovy rozsah. Ale jak rikam nejsem audiofil, takze my nevadi.
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 16:38

Dusan píše:Ta cena je za 5.1 set, takze zadny luxus, ale spise akceptovatelne minimum.

I tak bych si s prominutím dovolil s tebou nesouhlasit. Obávám se, že je opravdu nejvíc lidí, kteří kupují 5.1 sety reprobeden a AV Receivery v základní nebo "nižší střední třídě", tedy 5.1 sety za 10 až 20 tisíc Kč a AV Receivery za 5 až 10 tisíc Kč. Samozřejmě je to pořád lepší a zvukově výrazně zajímavější volba než plastová All-in-One kina.

Onkyo TX-SR805E je zhruba ze stejné doby a ze stejné cenové kategorie jako Yamaha RX-V3800 a i podle testů a diskuzí hrají oba tyto receivery hodně podobně a oba patřily ke špici své kategorie. To znamená, že hrají na úrovni stereo zesilovače okolo 10 tisíc Kč, takže bych to s tím nepoměrem mezi kvalitou tvého receiveru a reprobeden neviděl tak dramaticky.
Dočetl jsem se někde, že Onkyo TX-SR805E hraje ve své kategorii velice slušně stereo na Pure Direct, tedy s vyřazenými obvody digitálních úprav zvuku, ale bez Pure Direct že to není úplně ono, ale ověřené to nemám. Zkoušel jsi toto porovnávat? U Yamahy RX-V3800 jsem podobný problém nezaznamenal a rozdíl s a bez Pure Direct mi přišel velice nepatrný. Na druhou stranu zrovna toto podle mě rozhodně nevadí, protože u filmů jde o něco jiného než o absolutní "rovnost a čistotu" zvuku a stereo je dobré "jet" Pure Direct v každém případě.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 17:02

Když jsem vybíral ten Avrec, tak před tím srovnávacím poslechem měli na tom Onkyu zapnuté Pure Audio a oproti tý Yamaze byl zvuk hlasitější nebo možná i detailnější, to už nevím... A protože jak jsem (správně) předpokládal, že korekce používat budu, tak jsem jim řekl, ať mi tam zvolí mód, při kterém jde zvuk i přes korekce - čili nějaký běžný Stereo režim. Korekce jsem u obou Avrec. nastavil na 0 (střed) a pak teprv srovnával zvuk obou Avreceiverů.
Yamaha má korekce přes klasické potenciometry, Onkyo má elektronické. Těžko říct co je lepší...
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 17:22

Já se domnívám, že u Yamahy jde taky o elektronické korekce, které jsou ale řízené napětím z potenciometrů místo z "menu", ale vlastní princip korekčních obvodů bude stejný, takže by to mělo být úplně jedno.

"Klasické" korekce, tedy analogové, by přece u 5.1 AV Receiveru musely mít šestinásobné potenciometry pro basy i výšky a to by při použití kvalitních potenciometrů s rozumnou životností a souběhem 6-ti drah cenu AV receiveru minimálně zvojnásobilo.

AV Receivery Onkyo neznám, ale korekční obvody u Yamah se mi zdají velice dobré a rozhodně si nic výrazně nevymýšlí.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2009 17:40

Tiez si myslim, ze vacsina beznych ludi, co chce mat lepsi zvuk (pre stereofila rozumejte "lepsi zvuk" :D ), si kupi nejaku zostavu bud do 30, alebo do 60tis. Bedne za 60litrov povazujem ja naozaj za luxus. S AVR to musi byt potom niekde na 100vke + prehravace...hm, pekna palka.....Dusan - kde pracujes? :D :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 17:49

Kozousch: Ty korekce jsou normální potenciometry, fungují jenom pro přední repro, pro center je v menu 5ti pásmový ekvalizér a zadní repro mají útrum. :))
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 17:57

Ahá, tak takovou Yamahu jsem ještě v pazourách neměl. Takže je tam možné nastavit nějaký mód pro stereo, kdy se zvuk ve stereu neupravuje digitálními obvody, ale jen těmi analogovými korekcemi a funguje to tedy jako klasický stereo zesilovač s vypnutou funkcí Pure Direct? Pokud ano, tak je to tedy fikané řešení.

Předpokládám, že při přepnutí do vícekanálového módu už to funguje "digitálně" jako u standardních AV Receiverů se všemi těmi úžasnými dozvukovými profily kdejaké světové koncertní síně a podobnými pitomostmi :-)
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 17:58

to Odar: bedny za 60 tisíc jsou luxus i pro mě :-(
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 18:39

Kozousch píše:Ahá, tak takovou Yamahu jsem ještě v pazourách neměl. Takže je tam možné nastavit nějaký mód pro stereo, kdy se zvuk ve stereu neupravuje digitálními obvody, ale jen těmi analogovými korekcemi a funguje to tedy jako klasický stereo zesilovač s vypnutou funkcí Pure Direct? Pokud ano, tak je to tedy fikané řešení.

Předpokládám, že při přepnutí do vícekanálového módu už to funguje "digitálně" jako u standardních AV Receiverů se všemi těmi úžasnými dozvukovými profily kdejaké světové koncertní síně a podobnými pitomostmi :-)

Zvuk do předních repro jde přes ty potenciometry pořád, je jedno jestli je zaplý stereo nebo multikanál. Většina AVreceiverů má korekce (ať už elektronický nebo analogový) jenom pro přední repro... Jinak nižší modely ze stejný řady, čili RX-V 440, 540 měly korekce digitální, 640 a 740 měly analogový. A jenom ty dražší AVrec. mají korekce pro všechny repro.

Třeba Harman Kardon dělal ještě nedávno AVreceivery, co taky měly korekce přes potenciometry.
http://avgalerie.zive.cz/showphoto.php? ... puser=2705
http://www.avland.co.uk/harmankardon/avr235/avr235.htm

To Onkyo má elektronický korekce taky jenom pro přední repro. Kdyžtak si stáhni nějakej manuál na základní řadu AVreceiverů...
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2009 19:02

Kozousch píše:Takže je tam možné nastavit nějaký mód pro stereo, kdy se zvuk ve stereu neupravuje digitálními obvody
Ano, na mojej RX-V463 je rezim DIRECT, ked receiver obchadza vsetky sracky a zvuk ide napriamo. Vyznam to ma ale predpokladam len pri hudbe, ktora je bez komprimacie (CD, SACD, FLAC).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 19:15

Z manuálu Yamaha HTR-6130: Nastavení korekcí slouží k nastavení hloubek a výšek pro přední kanály a centrální kanál.
Grafický equalizér centrálního kanálu. Tento parametr slouží k nastavení pětipásmového grafického ekvalizéru (100 Hz, 300 Hz, 1 kHz, 3 kHz a 10 kHz), ke kmitočtové úpravě signálu centrální reprosoustavy a jejího přizpůsobení k předním reprosoustavám.

Taky by mě zajímalo, co se děje, když jsou všechny bedny nastavené na SMALL a basy tedy hraje jen subwoofer. Když se na korekcích přidají basy, subwoofer nezačne basovat víc a nebo je to bráno tak, že když v této konfiguraci beden hraje subwoofer i basy určené pro přední bedny a tedy zastupuje jejich chybějící basovou sekci, tak při přidání basů to má vliv i na úroveň basů ze subwooferu?
Naposledy upravil Kozousch dne 8. 5. 2009 19:21, celkově upraveno 1
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 5. 2009 19:21

Já bych řekl, že bude basovat víc.
Tipl bych, že přesměrování basů z repro nastavených na Small je až za korekcemi basů/výšek atd.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2009 20:02

Co som cital v manuali k Yamahe, vies si dokonca nastavit, od kolko Hz ti ma basy hrat len subwoofer. Co je lepsie, horsie - tazko povedat. To podla mna zalezi od konkretnej zostavy 5.1 setu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 20:12

to Odar: Toto se ale netýká nastavení úrovně zeslabení/zesílení basů a je to něco jiného. To, o čem píšeš, je nastavení dělicí frekvence mezi subwooferem a reprobednami a to má snad každý AV Receiver. Lepší subwoofery často obsahují stejně fungující výhybku pro provoz se stereo zesilovačem. Subwoofer hraje frekvence od dělicí frekvence dolů, reprobedny od dělicí frekvence nahoru.
Dělicí frekvence by měla být co nejnižší, protože od nějakých 80 Hz už lze subwoofer směrově lokalizovat a od 100 Hz nahoru už bývá reprodukce nepříjemně "jakoby směrově rozkývaná" a před poslechem je potřeba si vzít Kinedril :-) . Samozřejmě to záleží na provedení předních reprobeden a All-in-One kina nebo sestavy s malými satelitky musí mít dělicí frekvenci výš a pak to zní "divně".
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 5. 2009 20:35

Kozousch píše:I tak bych si s prominutím dovolil s tebou nesouhlasit. Obávám se, že je opravdu nejvíc lidí, kteří kupují 5.1 sety reprobeden a AV Receivery v základní nebo "nižší střední třídě", tedy 5.1 sety za 10 až 20 tisíc Kč a AV Receivery za 5 až 10 tisíc Kč. Samozřejmě je to pořád lepší a zvukově výrazně zajímavější volba než plastová All-in-One kina.

Kdyz to vezmu do automobiloveho sektoru, tak ty moje bedny jsou takova Skoda Octavia, jasne existuji i Logany, ale kvuli tomu se z Oktavky nestava luxusni zbozi. :mrgreen: Ono u nas (a to se tyka castecne i cele Evropy i kdyz v mensi mire) je to vnimani luxusu dost posunuto tim, ze lide nemaji moc penize a veci jsou tu pritom drahe. U nas je moje 805tka na mistni pomery velmi luxusni receiver na urovni jakou si dovoli malokdo, za morem je to takovy vicemene nejlevnejsi receiver jakym se ma smysl zabyvat pokud je clovek fanouskem do AV.

Kozousch píše:Dočetl jsem se někde, že Onkyo TX-SR805E hraje ve své kategorii velice slušně stereo na Pure Direct, tedy s vyřazenými obvody digitálních úprav zvuku, ale bez Pure Direct že to není úplně ono, ale ověřené to nemám. Zkoušel jsi toto porovnávat? U Yamahy RX-V3800 jsem podobný problém nezaznamenal a rozdíl s a bez Pure Direct mi přišel velice nepatrný. Na druhou stranu zrovna toto podle mě rozhodně nevadí, protože u filmů jde o něco jiného než o absolutní "rovnost a čistotu" zvuku a stereo je dobré "jet" Pure Direct v každém případě.

To ti ani nereknu. Ja posloucham hudbu jenom ve dvou rezimech. Normalne v Pure Direct a pak jeste v All Channel Stereo pokud tu mam party a beha mi tu vice lidi, protoze se tim zmensi rozdily mezi jednotlivymi lokacemi a zaroven omezi stineni, kdyz u bedny nekdo stoji. Samozrejme na ukor vseho ostatniho. Dalsi spousty moznosti co ten receiver ma jsem ani moc nezkousel, protoze nejaky THX Music ci co mne moc nebere.
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 20:58

to Dusan: pokud to tedy bereš globálně a porovnáváš Kocourkov se zbytkem světa, tak máš samozřejmě pravdu. Ale pro nás ostatní, co jsme byli nejdál doma na záchodě :-D tato měřítka bohužel neplatí :-(

Pokud Onkyo jede na Pure Direct tak jak má a nic si nevymýšlí, tak je to super a opravdu není potřeba nic řešit, to bylo jen ze zvědavosti.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2009 21:57

Dusan --> jo to mas pravdu, ked sa porovnavame s ostatnym svetom....ale berme to tak, su tu aj krajiny, kde je to omnoho horsie
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod o-nky-o 13. 5. 2009 19:23

A ted' pojďme hlasovat...
o-nky-o
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kozousch 13. 5. 2009 19:34

K mému kuchyňskému hlasování 1x Mission bych potřeboval přidat ještě moje obývákové 1x Tesla a kamarádovo 1x Tannoy :-)
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 13. 5. 2009 19:42

Tos sis vzpomněl brzo. 8-P :-)) ;-) ;-)

Pokud v anketě není vaše repro, tak to klidně napište do příspěvku jako Kozousch.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanDave 13. 5. 2009 20:48

Kozousch píše:Jak mám volit já, když mám Onkya dvě (A-35 a A-9711) a používám k nim různé bedny (Tannoy, Tesla, Radiotehnika, Misson) a se všemi se mi to zdá slušné dle úrovně jednotlivých komponent?

Do ankety jde dát max. 10 položek.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 13. 5. 2009 23:17

vanDave píše:Tos sis vzpomněl brzo. 8-P :-)) ;-) ;-)

Já bych to nevytahoval, kdybys mě nepeskoval :-)

vanDave píše:Do ankety jde dát max. 10 položek.

To jsem nevěděl, ale kdybys sloučil Canton, Heco, Jamo, Magnat, Eltax, Superior a SilverCrest do jedné položky "Echt Deutsche Lautsprecher von China", vypovídací hodnotě ankety by to rozhodně neublížílo a zbyly by ti pozice i na opravdové reprobedny :-D
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 14. 5. 2009 00:10

No anketa už běží týden a ty sis vzpomněl až teď resp. ten předchozí příspěvek s prosbou jsem nějak nezaregistroval.
A to můžeš být ještě rád, že tam máš ty Missiony :), protože o-nky-o mně poslal návrh ankety se značkama: B&W, Canton, Heco, Jamo, JBL, Magnat, Moradaunt-Short, Onkyo, Wharferdale a Yamaha.

A dneska se s tebou (vyjímečně) budu hádat. :)) ;) ;)

Minimálně Cantony se vyrábí v Německu a třeba KEF se vyrábějí v Číně.
http://www.area-dvd.de/hardware/2006/ca ... go_1.shtml
Vlastně nějak nechápu, co máš proti německým značkám (podle tebe) vyráběných v Číně, když tady tlačíš bedny Usher z Taiwanu. :-D (no flame)
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 14. 5. 2009 00:41

Když se chceš hádat, tak prosím, prosím. Podle mě je trošku rozdíl mezi tím, že jsem to napsal včas a ty sis to nepřečetl a mezi tím, že jsem si vzpomněl pozdě. Konec hádky :-D

Jak říkal čínský ministr průmyslu nebo něčeho podobného, tak problém (ne)kvality produkce z Číny není v tom, že by v Číne neuměli vyrobit kvalitní cokoli a je to podle mě logické. CENA, KTEROU JE OBJEDNÁVAJÍCÍ OCHOTEN ZA VÝROBEK ZAPLATIT, ODPOVÍDÁ DODANÉ KVALITĚ.

Párkrát jsem byl v Německu na montáži a po těchto zkušenostech už bych chtěl bedny opravdu radši s Číny, stejně jako si dám radši pivo z Moravy nebo ze Slovenska než ze sPlzně. Pro mě je "německá kvalita" nadávka! :-D

Usher není asijská výrobna smolící něco pro nějakého zahraničního překupníka, ale autonomní Taiwanská firma s tradicí několika desetiletí a vlastním kapitálem a vývojem. To, že sídlí v zemi sousedící s Čínou zrovna na tohle podle mě nemá vliv.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 14. 5. 2009 01:11

Kozousch píše:Když se chceš hádat, tak prosím, prosím. Podle mě je trošku rozdíl mezi tím, že jsem to napsal včas a ty sis to nepřečetl a mezi tím, že jsem si vzpomněl pozdě. Konec hádky :-D

Řekl bych, že je to někde mezi, prostě si nemůžu pamatovat, kde kdo co napsal, navíc jsem byl rád, že se mně vůbec tu anketu povedlo změnit na novou. ^^

Moc teda do historie nevidím, ale Taiwan je bývalá část Číny, které jeden čas vládli Japonci.
Takže máš pravdu není to úplně Čína.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tchaj-wan_(ostrov)
Ale nechci sem tahat politiku a tak...

A ktěm bednám, tobě se třeba nelíbí zvuk německých beden, někomu zas anglických...
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 14. 5. 2009 06:34

vanDave píše:Moc teda do historie nevidím, ale Taiwan je bývalá část Číny, které jeden čas vládli Japonci.
Takže máš pravdu není to úplně Čína.

Copak taiwanský Usher, to je provařená a nekompromisní kvalita. Ale četl jsem i o nějaké přímo Čínské firmě, která dlouhá desetiletí vyvíjí a vyrábí údajně kvalitní bedny, ale značku jsem já hlupák stará zapomněl.

Totálně čínské firmy jsou třeba Vincent a Xindak a přes bedny Jinlang Audio Company, která ve světě své výrobky prodává pod obchodní značkou Aurum Cantus.
Z recenze: "Celkový dojem z Aurum Cantus Leisure 3SE MkII je na jedničku s hvězdičkou a obavám se, že takovou úroveň zpracování v dané kategorii mezi evropskými firmami asi nenajdeme."

vanDave píše:A ktěm bednám, tobě se třeba nelíbí zvuk německých beden, někomu zas anglických...

RICHTIG! Ale domnívám se, že spousta lidí anglické bedny neslyšela jenom proto, že v ČR nemají takovou Groß Media Massage včetně některých nejmenovaných diskuzních fór :-D jako Lautsprecher von DDR, a to je škoda :-(
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 14. 5. 2009 10:28

Podla mna sa dnes 90% produkcie robi v Cine. V 1 hale na to lepia no name znacku a v druhej cosi co ma cveng a zvuk.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod o-nky-o 20. 5. 2009 18:55

Podle clanku http://www.hifipassion.com/stranky/sloupyvsregaly.php pro dobry zvuk ja musim mit repro min. za 20k (regaly) nebo 40k (sloupy).
Na tom asi neco bude - protoze to co mi libi treba u Jamo - tak to jsou C807 (39.590,-) a C809 (49.990,-)
:-))
o-nky-o
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 20. 5. 2009 19:07

Už zapomeň na Jamo...
Ten článek psal zarytý stereofil, netvrdím že nemá pravdu, ale je známý svými extrémními názory. Tolik k tomu článku... :-) Zpět k tématu: Byls už něco poslechnout do hifistudia? Líbilo se Ti něco? Tvoje regálovky jsou skladný, takže bych je klidně s sebou vzal do hifistudia pro porovnávací poslech. Já jsem si je tam třeba donesl ve sportovní tašce a když jsem se ptal prodejců, co na to říkají, jestli je to běžný, tak odpověděli, že jo a že si tam jednou někdo donesl zesilovač v kabely do ruky. :-))
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod o-nky-o 20. 5. 2009 19:19

Ano, byl jsem.
Zatim vysledek je takovy: B&W 685 a Wharferdale rady 9.x - nic moc.
Jamo rady C40x a C60x - nic moc.
Asi take plati pravidlo 20k/40k....
o-nky-o
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 20. 5. 2009 19:22

Co to znamená nic moc, pokud můžeš, tak to rozepiš...
Pokud se Ti ten zvuk sloupovek nezdá, tak zkus poslechnout regálovky za stejnou cenu, na kino by to bylo možná i lepší, měl bys maximálně vyrovnaný zvuk mezi předními i zadními repro.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petar99 20. 5. 2009 20:45

v tuto chvili premejslim nad av zesilovacem onkyo-607 no bude me stat 15000kc no a asi dalsich 25000az30000kc bych dal do sestavy reproduktoru,zhledem tomu ze chci regalovky myslite ze zato bude dobre domaci kino??no uz jsem byl skoro rozhodlej jit do repraku jamo ale tady onkyo si porad stezuje ze nejsou dobre,tak nevim no
petar99
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 20. 5. 2009 20:49

Zajdi do hifistudia, poslechni si to s Onkyem a porovnej si ty Jama s ostatními repro a pak se rozhodni. Bez poslechu to opravdu nejde.

o-nky-o: Protože víš, jak ty tvoje jama hrajou, tak bych je porovnal na různých zesilovačích, abys vyloučil, jestli to není AVreceiverem. Minimálně u Yamahy bych čekal oproti Onkyu ostřejší zvuk. Slyšel jsem Denon a Jamo a vedle něj Yamahu a Jamo - s Yamahou to mělo ostřejší podání středů (zpěvu), Denon by na středech jemnější, ale zase mně přišly uječený výšky - slyšel jsem teda jednu písničku, takže na nějaký závěr to taky není, ale snad Ti to pomůže. :-))

Určitě bych zkusil Magnat Quantum, slyšel jsem tuto kombinaci (oba komponenty byli vyšší řady) a moc se mně to líbilo, takový čistý výrazný zvuk s detailními výškami. Tím nechci říct, že je tato kombinace zrovna nejlepší...

BTW: Čím levnější repro, tím větší jsou mezi nimi rozdíly, takže se lépe rozhoduje. Tím samo nechcu říct, že byste si měli koupit levné repro.

Poradte sestavu 5.1 k AV receiveru Onkyo

Tak konec "teorie", hurá do hifistudií... ;-)
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 21. 5. 2009 11:52

petar99 --> ides do sterea, ci 5.0 / 5.1?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vanDave 21. 5. 2009 13:29

Uvažuje o AVrec a psal o kinu, takže 5.0/5.1.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 21. 5. 2009 15:08

Ja mam tiez AVrec a kino, ale 5.0 som nemal kde dat :( Hadam niekedy - ked budem byvat vo vlastnom.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petar99 21. 5. 2009 15:38

prozatim 5,1 no a uvidime casem treba i 7,1 :D
petar99
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 22. 5. 2009 13:10

Jinak jak už jsem psal jinde, zkusil bych Magnat, Mission, Focal JM Lab, KEF a Wharfedale a ještě AQ řadu Labrador. Víc na ktore reproduktory k ONKYO?.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 22. 5. 2009 18:27

Já bych zkusil toto:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/3411272 ... TANNOY.php

Sice tyto konkrétní bedny neznám a ani jsem neměl v ruce žádný AV Receiver Onkyo, ale zkoušel jsem dva různé stereo zesilovače Onkyo se čtyřmi jinými modely Tannoy a ty k sobě sedí jako ořití na kastról.

Tím samozřejmě netvrdím, že ten 5.0 set Tannoy musí s AV Receiverem Onkyo taky hrát dobře - nákup "na blind" bez otestování rozhodně nedoporučuji.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 6. 2009 12:24

o-nky-o: Tak co, byl sis poslechnout něco dalšího? BTW: Určitě bych si ty Jama bral s sebou do hifistudia, abys věděl, jak jsou na tom jiný repro. Hrálo něco líp jakt ty tvoje Jama?

Určitě bych zkusil Focal JM Lab a Magnat, ty by měly mít vzdušnější projev.

http://www.hifipartner.cz/items/focal-j ... 705-v.aspx
http://www.hifipartner.cz/items/focal-j ... 706-v.aspx
http://www.audioexpert.cz/regalove-repr ... uantum-603

http://www.excelia-hifi.cz/focal-chorus-705v.html
http://www.excelia-hifi.cz/focal-chorus-706v.html
http://www.focal-fr.com/
http://www.prodvd.cz/magnat_quantum_600.htm
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 8. 6. 2009 14:53

Hm, Focal . . . to bude asi moja konecna zostava (H/K + Focal (stlp), alebo Maranz + Focal). Ak vydrzim, tak o nejake 2 roky - ak nevydrzim a budem mat prachy - aj skor :D Konkretne poskulujem po Focal JM Lab Chorus 716 V, alebo Focal JM Lab Chorus 726 V.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 6. 2009 16:32

Brácha měl půjčený základní stereo zesilovač Marantz s cenou okolo 7 tisíc Kč a hrál tak dobře, že bych to od základního modelu vůbec nečekal. Určitě byl zhruba srovnatelný s mým původně 3x dražším Onkyem a to je pro Onkyo dost zahambující. :-( AV Receivery Marantz prý hrají také dobře, takže bych určitě doporučil Marantze při výběru sestavy zařadit mezi kandidáty.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 8. 6. 2009 17:11

Kozousch --> Jo, tiez som cosi take cital kade-tade. Len zas designovo sa mi H/K neskutocne, ale naozaj neskutocne paci. Ono zas ked sa mas na zostavu pozerat 10 rokov - musi sa ti to aj pacit.

Prave pre toto Onkyo nemusim - proste ten design mi nesedi. Ale ked na to dojde (ale to uz planujem az do vlastneho byvania), tak Maranz bude urcite medzi kandidatmi.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 6. 2009 17:49

Njn, Onkyo ten design navíc pořád mění, takže se předchozí model rychle okouká.
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sockoid 28. 6. 2009 08:55

Onkyo patri k onkyu. :-)
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
Na cesty: Denon AH-C551, iPhone 16GB
sockoid
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 28. 6. 2009 10:17

to sockoid: Po těch bednách jsem pošilhával. Vážně jsou tak dobré?
http://audio-video.sbazar.cz/onkyo-sc-9 ... 99022.html

Jenže jsem nedávno prodal Onkyo A-9711 + DX-7711 kamarádce :-(
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sockoid 28. 6. 2009 10:47

Me se jejich projev libi. Maji uzavrenou ozvucnici (zadne hucici natrubky). Klucina co je prodaval mel u sebe i mission794 a tak jsem porovnaval. Onkyo u mě vedlo svou prirozenosti hlavně na stredech. Zvukove byly takove masitejsi. 794 jednoznacne vitezily na vyskach jejich detailech a prostorovosti.
Ja je vzal z duvodu ze se mě libi a druhy duvod ze za ty prachy nic lepsi urcite neni. Je pravda ze potrebuji poradne krmeni. Pak ukazou svuj potencial
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
Na cesty: Denon AH-C551, iPhone 16GB
sockoid
Junior