Repro k TV+PS3

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rispic 15. 7. 2009 14:27

Zdravim,
rad bych si nechal poradit ohledne vyberu repra k TV + PS3. Planuji koupit TV Philips 32PFL8404H / 32PFL7404H a PlayStation 3 i jako prehravac DVD a Blu ray. Chtel bych poradit s vyberem neceho all in, neco jako toto od Sony. Jde mi o propojeni TV s DK (abych mohl i na TV koukat s 5.1) a PS3. Ve formatech se vubec nevyznam takze nevim co musi podporovat abych mohl Tv i konzoli poslouchat v 5.1. Zadny audiofil nejsem takze mam asi jenom jednu podminku a to, ze min predni repro by melo byt sloupove. Chci to umistit do pokoje cca 5x6 m.

Dekuji za rady.
rispic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kozousch 15. 7. 2009 15:19

Pro přehrávání 5.1 z PS3 potřebuješ AV Receiver nebo All-in-one kino s optickým nebo koaxiálním digitálním vstupem zvuku a dekodéry DD a DTS, což dnes mají prakticky všechny:
viewtopic.php?p=6273424

Z běžného TV vysílání jde jen a pouze stereo, ale AV Receivery i All-in-one kina umějí i ze sterea vyrobit pseudo vícekanálový zvuk. Nebývá to ale žádný zázrak.

All-in-one kina nejsou konstruovaná na přehrávání muziky a stereo hrají asi tak "dobře" jako Hi-Fi věž za tisícovku z Vietnamské tržnice (to bohužel není fór). Hodí se jen a pouze pro opravdu nenáročného posluchače na přehrávání filmů:
viewtopic.php?p=6195061

Jsou jen dvě výjimky - Onkyo HTX-22HD a JVC TH-D7:
viewtopic.php?p=6500077#p6500077

Do místnosti 5 x 6 metrů se mi zdá 32" TV mrňavá - ta se hodí pro sledování maximálně ze vzdálenosti 2,5 metru
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rispic 15. 7. 2009 16:30

Mozna koupim 37" ale je to Tv do pokoje na koukani z postele a hrani.
Poprecteni tvy odpovedi nejsem zrovna nejstastnejsi :) ale doted jsem jel u PC na starych 5.1 creative a jediny co mi obcas vadilo byl bassak (takze asi budu totalni anti audiofil).
S hudbou je to tak, ze bych to rad pripojil k PC a obcas neco pustil i iradio.
Pripadne doporucit nejaky AV Recevier + repro v nejakem slusnem pomeru cena/vykon?

All in bych chtel asi bez DVD protoze kdyz pojede TV pojede i PS3 tak mi to prijde zbytecny.
rispic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kozousch 15. 7. 2009 16:42

Oproti PC Speakerům Creative by sis vůbec nepolepšil. Subwoofery u All-in-one kin jsou taky papundeklové imitace jako u 5.1 PC Speakerů. Taky nehrají, ale pouze duní do rytmu. Takzvané "sloupové" reprobedny u All-in-one kin jsou roury z tenkého plastu obsahující ty nejhorší čínské pidirepráčky stejně jako pidisatelitky u 5.1 PC Speakerů.

Pokud bys byl ochoten oželet ty nejhlubší basy a obešel se tedy bez subwooferu, tak můžeš koupit AV Receiver Yamaha HTR-6030 nebo HTR-6130 a 5.0 set Heco:
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1088
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1089

Ale to 5.1 All-in-one kino JVC TH-D7 hraje docela slušně a dá se sehnat do 10 tisíc Kč.
Kozousch
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků