Co s čim a kam :)aneb jak poskládat všechny krabky dohromady

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Delltar 20. 10. 2009 20:27

Zdravím
Mám takový trochu tupý dotaz, protože jsem absolutní laik :-) Budu pořizovat novou televizi (asi VIERA TX-P42G10E) a do budoucna by mě zajímaly i všechny ostatní "serepetičky"... Konkrétní požadavky jsou 5.1 /7.1 repro, systém by měl přehrát BluRay/DVD/CD (schopnost přehrát DivX, MKV, připojit se na net, HDD apod. je samozřejmě výhoda), a samozřejmě bych si rád taky někdy pustil rádio :-) Co je mi záhadou je, jaká všechna zařízení musím kam postavit (samozřejmě, telka a repro jsou jasný :-) ) a co s čím jak spojit, zda to vůbec je možné apod. Samozřejmě ideál by byl nějaká jedna bedna, do které bych zapíchal TV, repro a anténu, měla by BD mechaniku a vono by to všechno dohromady hezky hrálo... Bude například pak v takové situaci hrát zvuk běžného TV vysílání do repra když DVB-T tuner je integrovaný v televizi? Jo a ještě k BD mechanice, slyšel jsem názory, že média jsou mrtvá, no nikoliv u nás doma, někteří lidé prostě nepochopí systém, kde nemají možnost někam "strčit placku" :-)
je mi jasné, že se nad mými otázkami asi leckdo pousměje (no dobrá, bude se válet smíchy pod stolem :-D) Ale stejně předem děkuji za pomoc.
Delltar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fando410 24. 10. 2009 00:04

Ahojte,
som laik čo sa týka audio. Ale milujem hudbu. Mám gitarku Yamahu LJ 26 a chcem z nnej dostať všetko. Áno, písal som tu, že chcem nejaké krabky do 20 k, ale moja "mamo" povedali, že oželejú Vianoce a môžem objednať čo chcem. Takže aparatúrka do 50k. Poraďdte, prosím, čo je najlepšie.
fando410
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda_87 24. 10. 2009 06:16

Delltar: já ti sice neporadím, ale co tak sleduju forum, bylo by vhodné udat cenu, kterou jsi ochotný/schopný investovat.

fando410: mám pocit, že jsi si spletl téma.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrer 24. 10. 2009 13:22

No čeká mě taky něco podobného. Stěhování, nový obyvák a příslib od manželky, že budu mít volnou ruku. Ze současného vybavení si necháme pouze TV a možná DVD, ostatní nakoupím nové. Nechtěl bych překročit 50.t a tak začínám pomalu šmejdit po podobných fórech, abych nasosal co nejvíce info. :lol:
fahrer
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků