Recenze mikrosystému Panasonic SC-PMX5

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 17. 5. 2012 23:00

Patrabus píše:Bubáku jdi strašit jinam, tady na tebe není nikdo zvědavej

To jako proč?? ja se tě zastával, ale jak si postnul to video, tak musím uznat že ten zvuk je fakt špatnej, fakt horší než muj notebook, rozhodně bych se tím nechlubil. Teď jsem to zkoušel i na mobilu a je to ještě větší tragedie :roll:
Stary dobry panasonici co jsem slychaval...
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 18. 5. 2012 01:11

cc355 píše:Ale pánové, je škoda, že někdo tady píše "napadající" komentáře o tom, jakou kdo poslouchá hudbu a že skládaný hi-fi systém je lepší... Každý poslouchá to, co se mu líbí a nikdo nemá patent na to říkat, která hudba je lepší než ta druhá... To že skládané hifi by mělo hrát lépe je snad samozřejmost, taky to stojí minimálně 3x tolik... Já děkuji za odpovědi na moje komenty. Časem chci jít do pořádné sestavy, ale říkal jsem si, že 6k za tento micro není zase tak moc a kdyby to hrálo lépe jak PM22, tak bych do toho šel.:-) Přeji pěkný den,

Rozhodně jsem nechtěl PMX5 srovnávat s hi-fi, chtěl jsem pouze říct, že od žádného mikrosystému nelze očekávat bůhvíjaký výkon. Měl jsem mikro za 18000,- a cena rozhodně neodpovídala výkonu. Za to už se dá pořídit lepší zvuk z komponentů, ikdyž půjde o hodně ekonomické řešení. Záleží také čím to budeš krmit, mizerná nahrávka může na dražší sestavě znít hůř naž na PMX5. Každý at si poslouchá co chce a na čem chce, já vím co vím a nikdy nebudu nikomu v žádné recenzi vnucovat, že to co jsem si koupil od mé oblíbené značky hraje jak víno (zvláště u této kategorie výrobků), tvrdit, že bude spokojený a urážet někoho jen proto, že se mnou nesouhlasí a má jinej názor. Za 6000 je to asi dobrá volba, ale nic víc, na nějaké basy a výšky zapoměn :pozor , to poznáš až trochu došetříš a nemusí jít o majlant ;-). Přeju štastnou ruku :oboze
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glassmoon 18. 5. 2012 14:27

bubaak píše:hraje to hůř jak muj notebook :-S

mne to hraje cca rovnako :P
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 5. 2012 14:38

Patrabus píše:Odare ty ses jeste neobesil na tech svych kabelech? :-D

No, ako som sa nasmial neskutocne. Inac, neviem preco kazite radost niekomu, kto si kupi mikrosystem. Ja ti prajem nech ti sluzi k velkej spokojnosti.

-- 18. 5. 2012 15:45 --

starší píše:pisal tu raz jeden clen /nebudem menovat/ o porovnani zvuku medzi tusim MARANTZ-om PM 6003, ktory napajal ELAC-y ? a nejakou mikrovezou /tusim SONY/, co si pamatam, tak ta vezicka sa mu zvukovo viac pacila, ako ta hi-fi zostava. :hm
potom ho tusim niekto ukecal, ze to tak nemôze byt a on si dal povedat. :D

Tvoj prispevok je zavadzajuci. Porovnanie Elac + Marantz 6003 bolo s nerozohratymi bednami. Inac mal som to stastie vypocut si svoju mikrovezu sony cca tyzden a mozem zodpovedne prehlasit, ze zvuk je strasny. Hoc prvy den to nejak zle vobec nebolo, ale az si ucho privyklo a s narastajucim poctom dni, kde som musel zvukovo zit s touto mikrovezou som sa utvrdil, ze hraje katastrofalne.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 18. 5. 2012 15:38

pisal som co som si pamatal, kedze tu diskusiu som tu uz nenasiel, taktiez som to pisal trochu odlahcene. nechcel som sa ta dotknut, ani spochybnit tvoje sluchove schopnosti, len vypichnut nazor, s ktorym suhlasim, ze aj mikroveza môze mat dobry zvuk.
taktiez plne suhlasim s HOFFIM, ze zle nahravky môzu zniet lepsie na lacnej zostave, ako drahej, povedzme " high endovej " .
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 18. 5. 2012 16:18

Nikto nikomu radost nekazi, ale vniest do toho trosku reality nezaskodi. Navyse ja som reagoval na nazor, ktory mne bol "divny". Za to hned niekto na mna osobne zautocil (co je samozrejme najjednoduchsie). Argumenty ale doteraz nezazneli. Navyse "recenzia" je z 90% len vypis vlastnosti, ktore zaujemca zisti z manualu / letaku / prospektu. Za mna vypovedajuca hodnota "recenzie" asi tak 10%.
Samozrejme je to len moj nazor, s ktorym nikto nemusi suhlasit a kludne mi tu mozte aj vynadat. Mam to v pazi :lol:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 5. 2012 16:42

starší, vobec sa nehnevam, ani nic podobne. Myslim si, ze ak natrafis na dobre bedne ver, ze odpustia aj menej kvalitnu nahravku. A blba nahravaka bude zniet rovnako blbo aj na nekvalitnom systeme, len si to tak neuvedomis. Ono je to tak, ze ak nepocuvas, alebo si nepocul nic lepsie kludne postaci aj mikrosystem. Je to vsetko len o osobnych preferenciach. Nie kazdy ma chut, cas, finacie na konicek ako je kvalitne hifi. Hoc u mna sa o konicek nejedna :-)
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 18. 5. 2012 19:18

ked to neni konicek, tak je to " diagnóza " :D
ono to neni moc "hifisticke" resp. "high-endisticke" ked aparatura vylepsuje nahravky, ale urcite je to prijemnejsie, ako trpiet zly zvuk a casom to clovek aj tak zacne zhadzovat na tu aparaturu, no asi by bolo najlepsie mat po ruke dve zostavy - jednu na zle a jednu na tie kvalitne nahravky. :hm /silic by mohol byt rovnaky a prepinali by sa len bedne/
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 18. 5. 2012 19:20

<OT>
starší píše:silic by mohol byt rovnaky a prepinali by sa len bedne
To je naivna predstava, nakolko tym dvom roznym bedniam moze sediet uplne cosi ine. Kazdopadne, kto ma na 2 nezavisle zostavy, je stastny clovek.
</OT>
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod starší 18. 5. 2012 19:40

co je naivne ? nehladaj problem tam kde nie je, ved je jasne, ze oba pary bedni by boli zladene s tym silicom, naivne je akurat mysliet si, ze by sa niekomu chcelo stale prepinat A, B par. /maloktory silic ma prepinanie parov na dialkovom ovladani, ze by HARMAN ?/
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 5. 2012 22:23

Ako som pisal, treba najst bedne ktore odpustia aj horsie nahravky a nepotrebujes dva rozne zostavy. Mne sa to podarilo. Cakam na skoro definitivny komponent a budem OK. Si myslim, ale ako stale az posluchova skusenost napovie ci som na dosah ciela :-)
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bodlínek 21. 5. 2012 08:15

Muzika s
ořezanou
nebo žádnou
dynamikou je totiž
poslechově pro ucho
velmi
vyčerpávající.
Bodlínek
Junior

Odeslat příspěvekod Patrabus 21. 5. 2012 11:30

http://www.testberichte.de/audio-hifi/2 ... lagen.html
pokud umíte někdo němecny, mám toto číslo v pdf ;-)
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 27. 5. 2012 09:32

No co bys po těch dvou neumětelích (Cibo a hoffi) chtěl? Ti tomu rozumějí, jak koza petrželi. :-)) Napsali sem ty své příspěvky, jen aby provokovali nebo ze závisti. Beztak mají doma jen nějaký blikající kazeták, od vietnamců a ted' tady machrují. 8-)

Co jsem četl různé testy na PMX5, takže všude jí velmi dobře hodnotili. Nikde nebyl problém se zvukem, který byl prý velmi líbivý. Max někomu chyběla nějaká dodatečná funkce, jako sítové připojení, nahrávání na flash disc apod. Ale to jsou jen detaily. Určitě bych bych kvůli těmto detailům věžku neshazoval. Zvuk má výborný, dobré možnosti pro úpravu zvuku. 9/10 z uživatelů bude s věžkou plně spokojeno. Zbylá hrstka lidí si bud' koupí něco jiného, nebo si k věžce připojí notas či stolnák a drobný nedostatek (sítové funkce či nahrávání na flash disc) tím plně odstraní. o<:)

EDIT:
bubaak: Ty máš tim pádem asi něco s ušima nebo máš halucinace, když si dovoluješ tvrdit, že ti repra z notasu hrají líp než PMX5. Takový nesmysl. :D Chtělo by to méně hulit, zajít k ušnímu anebo říct staré, aby tě pořádně propleskla. Třeba se ti pak vrátí reálný a skutečný pohled na svět... 8-)
lumix22
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka