Reproduktory k pc do 600€

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mk112233 7. 1. 2014 22:07

Prosím vás o radu na repro k pc do 600€.
Nie som veľmy náročný poslucháč a budem ich používať na 50% hudba 50% filmy.
Zdroj zvuku PC a Smartfone.

Zatial som rozmýšlal nad niečim takým:
http://www.teufelaudio.com/pc/concept-e ... 14934.html
alebo nad tým
http://www.teufelaudio.com/pc/concept-e-p14361.html
toto je úplna novinka má rovnaké repro a ponúka celkom zaujímavú konektivitu ako integrovanú usb zvukovú kartu a viac vecí, ale podľa obrázku sa mi zdá že má oveľa menší subwoofer.

Taktiež som rozmýšlal nad nejakým AVR (mohlo by mať aj lan na hudbu z naska) + nejaké 2.0 Repro a neskôr by som došetril a urobil postupne upgrade na 5.1. (ale tu sa nevyznám skoro vôbec :D )
Vopred ďakujem za rady.
mk112233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 8. 1. 2014 07:31

kludne,fantazii v prevedeni u vyrobcov sa "medze nekladu"

-- 8. 1. 2014 07:35 --

- tie hotove zostavy all in one,pokial nie si narocny posluchac a nechces kazdy komponent kupovat jednotlivo.

- mozes ist aj cestou AVR,ale zalezi aj v akej cenovej hladine.Od 400e smerom hore je uz ako tak kvalita.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 8. 1. 2014 17:38

Concept E 450 mám doma. Zvuk je silný, basy mohutné, ale na vážne počúvanie hudby fakt nie.
Moja recenzia tu:
viewtopic.php?f=1711&t=1198804

Na tú novinku Concept E by som sa nelakomil.

Skôr ti odporúčam Concept E 350 Control
http://www.teufelaudio.com/pc/concept-e ... 14939.html
kde máš za 350 € aj dekóder a je to rovnaké ako E 450, avšak s trocha menším subwooferom a s oveľa lepšou cenou. Avšak nemá optiku.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 8. 1. 2014 19:31

Trošku nad limit, ale skús sa pozrieť na KEF X300A.
http://www.kef.com/html/en/showroom/dig ... s2X0vTuJ8E

alebo niečo ako ADAM F5 + DAC (napr. CA DAC Magic 100, Fubar IV a pod.) Tu by si sa mohol zmestiť do limitu ak by si zobral nejakí lacnejší DAC.
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mk112233 9. 1. 2014 16:07

KEF vyzera dobre ale je už nad moj limit
A ten Concept E350 by mi asi stačil, len škoda že nema optiku.
Mam aj optiku na NTB (opticky jack ale este som neskusal) a aj by som tie repraky sem tam zapojil na TV.
Ktore repro by ste mi odporucili? E350 alebo E450?
mk112233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 9. 1. 2014 19:22

Aha, takže chceš optiku. V tom prípade E 350 nie.

Ak chceš väčší subwoofer, tak ber E 450, ak chceš ušetriť 100 € a uskromniť sa s o kúsok slabšími basmi, ber Concept E.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mk112233 10. 1. 2014 08:24

Docela sa mi paci ten concept E len podla obrazku sa mi zda prilis maly, a taktiez E450 ma zosilovace triedy D+A a concept E ma iba triedy D.
Neni ten subwoofer prilis maly?
mk112233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 11. 1. 2014 00:18

Subwoofer je cca o polovicu menší, a či je príliš malý, to je relatívne... Vzhľadom na využitie a cenu si myslím zahrá obstojne a budeš spokojný. No E 450 je predsa o niečom inom.

Myslím, že je pozitívom aj ovládač na kábli, nemusíš sa nakláňať k subáku stále, ako to robím ja... Takže ďalší dôvod, prečo brať lacnejší Concept E, ak potrebuješ optiku.

Čo sa týka zosilňovačov, tak E 450 má údajne kombináciu AB + D. Neviem, čo to presne znamená, ale ak je AB využívaný na satelity a D na subwoofer, tak by to bolo relatívne dobré riešenie (ak je vôbec technicky možné, ja len tipujem). Lebo pokiaľ viem, zosilňovač triedy D je síce vysoko efektívny zosilňovač, ale s vysokým skreslením a je vhodný max. tak na využitie v subwooferoch.

edit: alebo sa vykašli na 5.1 a skús toto:
http://www.teufelaudio.com/pc/motiv-2-m ... p9949.html
vyzerá to na solídny set s optikou a teraz máš k tomu aj zaujímavé slúchadlá zadarmo. Motiv 2 je celkom imidžovka narozdiel od tých hrozivo vyzerajúcich nových satelitov k E 450 (starší model satelitov bol sto krát krajší).
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 11. 1. 2014 10:48

@mk112233: Koľko dokážeš pre repro vytvoriť miesta? Keď si spomínal aj možnosť ísť do AVR? Byť tebou, rozmyslím si poriadne, či vyhodiť peniaze za predražené plastové sračky, alebo to už skúsiť s reproduktormi osvedčenej konštrukcie, ktoré budú aj hrať (kvôli čomu ich kupuješ).
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mk112233 12. 1. 2014 16:40

Rozmyslal som aj nad tym ze by som si kupil avr + 2.0 repro a neskôr cca o pol roka az rok by som si dokupil zostavu na 5.1 .
Ale nevyznam sa v tom a nikto mi tu nic neodporucil.
mk112233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mk112233 13. 2. 2014 20:14

Čo si myslíte o tomto : http://domace-kina.heureka.sk/harman-ka ... ema-15150/ ?
Neskôr by som si dokupil nejaky subwoofer a predne repro aby som mal 5.1.
Poprosil by som aby ste mi poradili aj zvysne repro a subwoofer.
Prosím vás o odpovede a vopred za ne ďakujem.
mk112233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 14. 2. 2014 08:07

Fuj to je mr-di-na :shock: . To už by jsem za ty peníze vzal raději akční set, když má jít o nové zboží a má podporovat všechna ta udělátka pro Jablko, Android, 5x HDMI ap. Mrkni třeba na luxusni-elektroniku.cz nebo mall.cz. Ale ty JBL Loft vypadají přímo kýčovitě za tak malý rozpočet 2m sloupy s 50ti reproduktory. Pokud chceš mít max. poměr kvalita/cena vem nové AVR co splňuje tvé potřeby a bazarové repro a uděláš nejlépe jak můžeš :potichu .
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 14. 2. 2014 12:18

Po pořadě :), určitě rovnou vyškrtni Pure Sh-IT Acoustic je to odpad a blejskačka co si hraje na luxus. Harman Kardon mám doma, ale podpořený sloupama vepředu, na filmy a xbox super, ale říkám, hrají mi do toho sloupy (co obzvláště hraje dobře je ten malý uzavřený subwoofer co nedělá zbytečné pazvuky. Jestli to chceš i na poslech hudby, tak raději sloupy ala ten set Denon + Magnat. Sety 5ti malých satelitů + hrombedna má vždy propad ve středním pásmu poslechu jako kráva. Jrště bych pořádně prošmejdil ty bazary i bazos.cz ;-) .
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mk112233 14. 2. 2014 12:46

OK takze asi zoberem ten Denon a Magnat za 700€ a neskor by som si kupil subwoofer. Ak treba?
Taktiez sa chcem opytat ze ci stlpy su predne alebo zadne?
Ja som stale myslel ze zadne :D
Mozes mi poradit nejaky subwoofer?
mk112233
Kolemjdoucí

Další stránka