připojení kina k PC

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Blaster30 21. 2. 2014 18:17

Ahoj. Mohl by někdo poradit jak připojit domácí kino k PC ? Moc se nevyznám v optických výstupech, SPDIF a tady tomhle. DK Panasonic SA-PT550 a PC MB zde

Budu kupovat TV LG 50PN6500 na které budu přehrávat filmy převážně z PC takže je vhodnější zapojit repro přímo do komplu.
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 21. 2. 2014 18:27

mozes este uviest ake mas domace kino? vstupy - aha panasonic - odfot
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blaster30 21. 2. 2014 18:47

Vstupy kina

Obrázek
Obrázek

Vstupy MB

Obrázek Obrázek

A tato grafická karta kdyby to k něčemu bylo.

Ted mám připojeny 2 monitory, přibude ještě připojení TV a ted už jen ten zvuk nějak dostat do kina.
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod Blaster30 23. 2. 2014 10:48

Schéma pro představu, jak bych to chtěl mít zapojeno
Obrázek
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 23. 2. 2014 10:56

Prepojis to cez opticky kabel. Na MB "SPDIF OUT" a na domacom kine "OPTICAL IN".
PS: Ten Scart kabel zrus (ked budes mat novu TV) :-)
Naposledy upravil zimcol dne 23. 2. 2014 12:13, celkově upraveno 1
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Blaster30 23. 2. 2014 11:41

zimcol píše:Prepojis to cez cez opticky kabel. Na MB "SPDIF OUT" a na domacom kine "OPTICAL IN".

Tak paráda, že to jde takhle jednoduše. Díky. Ještě se zeptám, jestli je možná nějaká rozdvojka, abych mohl do jednoho stupu na optiku na kině připojit jak kabel z PC tak druhý z TV?

zimcol píše:PS: Ten Scart kabel zrus (ked budes mat novu TV) :-)

To budu ještě muset vyřešit ten scart. TV má jen 2 HDMI vstupy, tzn. 1.PC a 2. set-top-box. Na třetí z DVD bych musel použít rozdvojku ikdyž pochybuju, že budu přehrávat něco v DVD přehrávači, když bude připojený počítač. Domácí kino chci vyloženě kvůli zvuku.
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 23. 2. 2014 12:23

Existuje tzv. "splitter", ktorý Ti "spojí" zvuk z dvoch zdrojov do jedneho vystupu.
Napr.: http://www.amazon.com/CCM-SWOPT2-Optical-Splitter/dp/B0002MQGR2
tiež existuju aj na rošírenie HDMI vstupov:
http://www.amazon.com/Port-HDMI-Pigtail-Switch-Cable/dp/B0030AZ44O/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1393154558&sr=1-2&keywords=hdmi+splitter

Pokiaľ by TV podporovala HDMI ARC (ARC =Audio Return Channel), tak prepojovať telku s optickym kablom vôbec nemusiš. Cez HDMI by TV posielala zvuk do domaceho kina.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Blaster30 23. 2. 2014 13:03

TV bohužel ARC nemá, takže bych to vyřešil nějakou tou rozdvojkou. Ještě jednou díky za pomoc
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod Blaster30 24. 2. 2014 10:28

Mohl by mi ještě někdo prosím hodit link na ten kabel, kterým propojím SPDIF out z PC do vstupu optiky na DVDplayer? Ty kabely, které jsem našel vypadají,že jsou oba konce stejné. Přitom když hledám čistě jen SPDIF kabel tak vypadá jinak než když hledám jen čistě optický kabel.

EDIT// Už asi chápu. SPDIF se dá vést jak optickým kabelem tak koaxialem. Proto jsem nejspíš narazil na 2 druhy konektorů. Tzn. že na propojení potřebuju tento, pokud se nepletu.
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 24. 2. 2014 12:45

Áno, presne taký potrebuješ. Na MB to máš, by som povedal zmätočne, označné ako S/PDIF (Sony/Philips digital interface), pretože je to optický výstup (TOSLINK). Použije sa kábel s optickým vodičom. S/PDIF má konektory RCA a používa koax kábel.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Blaster30 24. 2. 2014 13:46

Už jsem asi otravnej,ale mám ještě jedno teoretickou otázku. :-D Přenesl by se 5.1 zvuk, když bych vedle z grafiky PC přes displyport kabel do TV a z TV optický kabel do kina?

Nebo popř. kdybych to vedle z grafiky přes HDMI kabel do TV a y TV optikou do kina?
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 24. 2. 2014 14:39

Teoreticky áno. HDMI vedie simultátne video aj audio, takže 5.1 audio Ti z PC do TV prejde. Následne z TV do domáceho kina cez optický kábel môže byť problém a to v tom, že 5.1 môže byť Dolby Digital alebo DTS - ak to bude Dolby Digital, tak TV by to mala preniesť. Pri DTS to už nemusí platiť, lebo nie každá TV podporuje tento formát. U HD audio (Dolby TrueHD alebo DTS-HD) to určite neprejde, lebo už samotná kapacita prenosu cez optiku ten datový tok nezvládne.

----edit----

Tak som ešte pozeral manuál pre tú plasmu LG a tá DTS nepodporuje.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Blaster30 24. 2. 2014 16:12

Já si stejně teď uvědomil, že by to takhle nebylo dobrý. Z důvodu, kdy by sem chtěl např. hrát hry nebo poslouchat jen muziku...tak bych musel mít úplně zbytečně zapnutou televizi. Takže to jsem stejně nedomyslel.
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod Poťo 11. 3. 2014 13:46

"Nedarí sa mi nastaviť grafiku a zvuk ..." Ide o to, že z pc mám iba 1x HDMI a 1x D-SUB (analog). Keďže som chcel používať domáce kino bol som nútený dať cez redukciu monitor na D-SUB. To by až tak nevadilo ... Kvalita na monitore je bezchybná. Obraz som nechal "duplikovať" - čiže nastavenia, ako som mal na noťasi. Lenže u noťasa nevadilo keď som posielal signál do ONKYO, keď bola plazma vypnutá. Mohol som si normálne na noťasi hrať WOT a zvuk posielať do domáceho kina. Keď chcem pozrieť na plazme film nieje problém, lebo monitor normálne fyzicky tlačítkom vypnem, ale keď hrám hru, tak chcem plazmu vypnúť... Chcem hrať na monitore, ale aby zvuk posielalo do domáceho kina. Lenže vtedy mi prestane posielať signál aj do monitora ! A zdá sa, že je jedno, že som v nastaveniach určil monitor ako primárny ! Či to nieje tým, že systém má HDMI za nadradený výstup nad D-SUB za každých okolností. Na PC sú ešte nejaké výstupy, ale sú zaslepené. Jeden z nich je DVI - druhý teraz neviem čo je ... Zabudol som. V HP mi típek povedal, že grafika čo je integrovaná na základnej doske je deaktivovaná a preto sú tie výstupy zakrytované. "Hral" som sa jak s nastaveniami vo windowse, tak s ovládačmi čo sú priamo pre nvidiu ... Zdá sa, že to má vlastný rozum ...
Čiže vyzerá to takto : "Zapnem domáce kino - čiste len receiver a vtedy mi prestane posielať signál do D-SUB (monitora). Keď zapnem aj panasonic (plasmu) nabehne na oboch obraz. Ja si myslím, že vo chvíli, keď systém identifikuje prítomnosť zariadení na HDMI, tak D-SUB je pre neho vedlajší.
Mám PC ... HP pavillion 500 - 100ec. Ďakujem za odpoveď a prosím o upozornenie na e-mail !
Poťo
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků