Receiver + repro cca 1200 Euro

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MakeLove 4. 6. 2014 19:08

Cavte, tak prisiel cas aj na moje prve HiFi :D
Zacal by som stylom hudby. Pocuvam najma jazz, ale aj rock a pop. Najradsej akusticke songy :). Velkost obyvacky: obyvacka je spojena s jedalnou (vid. obrazok). Obyvacka ( cervene ohranicenie ) = cca 20 m2 a jedalen cca 8 m2. Je to tehlova bytovka, takze pocuvanie hudby bude najma relativne potichu. Repro budu musiet byt asi blizko steny.
Obrázek
Hudbu by som najradsej prehraval pomocou Airplay a Spotify. Preto som si ako receiver vybral Yamahu R-N500, ale nebranim sa ani inemu ( prinajhorsom pripojim Apple TV ). Tu sa mi ziada otazka, ci staci takyto zdroj hudby ( maximum je 320 kbps ). V buducnosti ( v priebehu 2 rokov ) by som chcel dokupit aj gramofon, no nie moc drahy ( max 500E).
Vo vybere repro mam najvacsi zmatok. Viem ze chcem iba stereo, moc nemusim basy a dolezita je aj vyssie spominana hlasitost hudby. Netusim ani, ci regalove alebo stlpove. Zatial co som sa tu docital, tak sa mi pozdavaju Dali Zensor 5.
Najradsej by som bral nove veci priamo z obchodu a rozpocet je cca 1200 Euro.

Vopred diky :)
MakeLove
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 4. 6. 2014 19:27

Keby som kupoval teraz niečo, s tvojimi požiadavkami, tak by som neváhal ani sekundu a bral by som:
http://www.hifionline.cz/akcni-sestavy/ ... a-dls-r55/
alebo
http://www.hifionline.cz/akcni-sestavy/ ... a-dls-r66/

V zostave sú krásne bedne vhodné pre tvoj štýl hudby + tvoj vytipovaný receiver. Podľa mňa krásna zostava za výbornú cenu (po registrovaní sa v eshope ti cena ešte klesne).
320 kbps mp3 sa nemusíš báť, ak je nahrávka ok, bude aj správne urobená mp3 úplne ok. Ak nahrávku v štúdiu robí hluchoslepý, prípadne ju zmixuje pre počúvanie z repráčikov za 15 €, nezachráni ju ani cd kvalita.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MakeLove 4. 6. 2014 19:35

Na toto som pozeral, ale mozno to bude vyzerat blbo, ale najradsej by som bral cierne repro, nakolko investujeme do prerabky bytu niekolko 10000€ a buduca manzelka by ma asi zabila za toto. Jedine ze by sme zmenili komplet nabytok v obyvacke :D. Ale dakujem pekne za radu.
Edit// a nevies nahodou ako dlho byvaju taketo akcie v tom eshope? Ja planujem kupit tak za dva tyzdne, tak ci mam nad tym aspon uvazovat :)
MakeLove
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 4. 6. 2014 19:42

Jasné, chápem, estetická stránka je takisto dôležitá.

Poradil by som ti aj krásne čierne regálovky, ale tie by rock bez subu neutiahli.

Zo stĺpovych k Yamaha receiveru v danej cene:
http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi ... uantum-677
alebo
http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi ... ssic-70-le
...rock zvládnu v pohode

...tie akcie sú tam dlhšie, nič sa neboj.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 6. 2014 08:20

MakeLove:
No, za sebe, pokud posloucháš hlavně jazz a akustickou muziku, jak píšeš, tak bych se v téhle ceně díval spíš po regálovkách. U těch je mnohem větší šance na neutrální zvuk, lepší prostorovost, přirozenější projev - což jsou pro jazz a akustiku podstatné veličiny.

Částku 1200 Eur bych rozdělil na cca 500-550 Eur za zesilovač a 650-700 Eur za bedny.

Regály za těch cca 700 Eur umějí zahrát velmi hezké (myšleno hluboké a objemné) basy a přesto velmi rychlé, kontrolované, nezabarvené a nedunivé. I sloupy v téhle ceně už umí zahrát (třeba levné Tannoy Mercury V4i, případně Dali Zensor 5 ve spojení se zesilovači NAD), ale přece jen regálky mají větší potenciál být zvukově dál (co se týká neutrality, prostoru, mikrodynamiky).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MakeLove 6. 6. 2014 08:20

A nevedel by si mi prosim ta odporucit nejake regalovky? Inak neviem ci neni problem, ze regalovky by boli asi na stoliku pod TV a nie na stojanoch. Vadi to?
MakeLove
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 6. 6. 2014 12:06

Pěkně stojany pod repro podtrhnou design regálovek a hlavně budeš mít repro ve správné poslechové výšce a eliminuješ parazitní jevy, které by vznikaly přímým položením regálovek na nábytek. Podle mě tímto ´ženským´ faktorem zabiješ čistý poslech a budeš následně řešit, co ti v poslechu nesedí! Sám jsem teď řešil podobný akustický problém se sloupy, kdy poslech doprovázelo chvění podlahy spojené s rozostřeným basovým pásmem. Velmi mi pomohla náhrada původních nožiček za cca 4cm hroty a pod ně umístit kamennou desku (i když tu byly vášnivé diskuze jak hroty pod reprem jsou jen designovka) a nyní jsou basy pevné a úderné a odlehčil jsem jistě i sousedům, kteří bydlí pode mnou :-P. Samozřejmě se dostavil i designový efekt pro oko ;-] .
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 6. 2014 13:39

MakeLove:
Zaměřil bych se na regálovky typu KEF Q300 (k těm by seděl pevný NAD C326), Dali Ikon 1 MK2, Tannoy Revolution DC6, Focal Chorus 806 V nebo Monitor Audio Silver 1.

Repro položené přímo na nábytku je snad to nejhorší, co jim můžeš udělat. Nehraje pak jen reprobedna, ale i nábytek pod ní. Pokud nemáš jinou možnost, a chápu, že mnohdy v zájmu zachování domácího klidu prostě není jiná možnost :-), pak pod repro dej ideálně kus kamene (leštěná žula vyjde u kameníka na 500 Kč za dva kusy) a na repro dej hroty. Ty jsou absolutní nutnost v každém případě.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod iggi 6. 6. 2014 13:56

ak si trosku zrucnejsi (vies pajkovat) tak by mozno nebolo zle kupit repraky vma IIs stavebnicu s osadenou vyhybkou -> http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php
25 500kč = 900€
Obrázek
A k tomu ten zosik co si si vybral...
Bedne si mozes dat v akej chces dyhe. Mal som ich doma a myslim ze v tej aj radovo vyssej cene nic ine nekupis.
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 6. 2014 14:02

iggi píše:Mal som ich doma a myslim ze v tej aj radovo vyssej cene nic ine nekupis.

No, že by se za 250 000 Kč, tedy o řád vyšší cenové kategorii, nedalo koupit nic jiného/lepšího, to je poněkud fanatický názor...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod iggi 6. 6. 2014 14:09

tak radovo v jednotkach az desiatkach tisicoch kč ...
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 6. 2014 14:12

iggi:
S jakými dalšími reprosoustavami jsi VMA porovnával? A na jaké sestavě? V čem konkrétně byly zvukové rozdíly?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod iggi 6. 6. 2014 14:26

Porovnaval som ich s mojimi byvalimi audio physic tempo 6 na povedal by som ze velmi kvalitnej zostave. audio physic tempo 6 su 3-nasobne drahsie. Zvukovo su velmi odlisne, jedny mali lepsie vysky jedny stredy. Nevedel by som si len podla zvuku vybrat.
A ty si ich uz pocul?
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 6. 2014 15:00

Díky, ale takový popis neřekne nikomu nic a MakeLoveovi ve výběru nepomůže.

Neslyšel. Zoufale se mi nelíbí jejich vzhled, takže vůbec neleží v oblasti mýho zájmu. A navíc, o mě tu nejde.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MakeLove 6. 6. 2014 15:11

Teraz som trosku mimo z tejto diskusie, ale nevadi :D. A inak co hovorite na teufel ultima 40 mk2? Cital som tu na fore viac o tejto znacke, ale ide o to, ci by sa hodili na moj styl hudby.
MakeLove
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků