Domácí kino- jde získat prostorový zvuk jinak než z BD?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rhunka 28. 8. 2014 18:46

Ahoj, kdysi jsem měl stereo S-VHS video, k němu receiver a rozplýval se při sledování filmů na 84 cm CRT televizi a poslechem Dolby ProLogic.

Pak přišly děti, hlasitý poslech byl pasé, tak jsem vše prodal. Teď děti odrostly, já si koupil pro radost větší 127 cm FHD 3D Smart plasmu a říkám si, že bych koupil nějaký all in one systém. Plasmu mám od LG, vybral jsem tedy BH7440P. Ale má cenu vůbec dom. kino kupovat?

Půjčovny BD u nás nejsou a takže pustit si film v 5.1 a 3D z BD nemůžu. Je možné se dostat k nějakému HD (ev.3D) obsahu s prostorovým zvukem z jiných zdrojů? Je v normálním DVB-T vysílní zvuk prostorový? Jsou stažené Divx s prostorovým zvukem? Jak je to s půjčováním filmů přes net? Nějak jsem to dlouho nesledoval a pokud by mi tyhle zdroje měly jít jen ve stereu, radši donesu z ložnice svůj stařičký zesilovač NAD a dvoupásmovky HECO.

Nerad bych, abyste mi doporučovali nebo vymlouvali all in one, nechci do obýváku kupovat dražší sestavu než cca 8-9 tisíc, jde mi o to zjistit,jestli se dostanu k prostorovému zvuku jinak, než z BD. Moc díky, že to (v současnosti) lamě vysvětlíte.
rhunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hydrrra 28. 8. 2014 19:23

Vytáhni stařečka NADa a HECO a za ušetřenej peníz kup něco dětem a spokojení budou všichni
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 28. 8. 2014 20:01

No, moc nevim, co napsat... U internetu sedis, psat a cist evidentne taky umis ;-). Otevri si google, napis nazev tveho oblibeneho filmu nasledovany slovem download a z vysledku, ktery uvidis, poznas, odkud a jakym zpusobem brat filmy...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ...drát 28. 8. 2014 20:11

len k tomu NAD-u budeš potrebovať zrejme prevodník,tá tv asi nemá výstupné cinche iba optiku,na veci ohľadom filmov sa opýtaj detí(suseda)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rhunka 28. 8. 2014 22:01

Hele, umím si stáhnout film. |Ale když ho stáhnu, bude mít 5.1 zvuk nebo mám smůlu a bude jen ve stereu? Nebo když poběží v TV film- bude domácí kino schopno zvuk dekodovat na 5.1 nebo zas jen stereo? To chci vědět, jestli utrácet za domácí kino nebo na TV napíchnout jen zesilovač a bedny a pouštět ve stereu. Nechci koupit domácí kino za 9 litrů a pak zjistit, že to hraje jen ze dvou repráků. A dávat pětikilo za BD určitě nebudu.

...drát: ano, má jen optiku, musel bych řešit převodník.
rhunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 28. 8. 2014 23:12

na nete je samozrejme všetko aj kópie Bluray 1:1 (iso),kiná ktoré sú vybavené HDMI vstupmi podporujú bežne DTS Master Audio,Dolby Digital 5.1 zvládnu všetky,lepšia cesta je kúpiť multimedia player s analógovým audio výstupom a pripojiť k zosíku,tie kiná a tv ako prehrávače sú dosť rozmaznané,niekedy prehrajú 20 GB MKV ale seknú sa na obyčajnom AVI,MOV
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 29. 8. 2014 10:32

Takže zjednodušeně.

U domácího kina, nebo AV receiveru bývá dekodér Dolby Pro logic II(z). Ten umí vytvořit dobrý prostorový zvuk i ze stereozvuku. Má dva režimy Film a Hudba. Ten filmový funguje u drtivé většiny fimlů, ( těch vysílaných v TV) dobře. Zkrátka dostanete prostorový zvuk z jakéhokoliv zdroje.

Filmy stahované z netu mají zvuk různý, někdy stereo, někdy plný DD 5.1, někdy DTS, některé BR ripy i HD zvuk, zpravidla to najdete rovnou v popisu souboru, tvůrci ripů se s tím netají (příklad AUDIO...............: 92.0 Kbps AAC-LC (2CH)) . V drtivé většině si dekodér sám dle zvuku zvolí odpovídající prostorový režim, nebo jde zvolit znovu onen první, méně přesný, ale stále funkční režim DPL II. Pokud jde o 3D filmy, tak ty se dají stahovat také, jejich obrazová kvalita se ale různí. Filmy z půjčoven přes net mají zpravidla český zvuk, ale i z něj prostor vyrazíte.

Pokud to máte na poslech hudby, tak NAD udělá lepší službu, pokud na filmy, tak rozumné AIO domácí kino udělá z filmů výbornou službu a nezabere moc místa.

Stačí?
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod rhunka 29. 8. 2014 18:00

Stačí, to je ono. Na hudbu mám toho NADa a do obýváku chci dát AIO kino. Původně jsem si naivně myslel, že zajdu do půjčovny a půjčím 3D BD a budu "si užívat".
Takže i když BD nemám, nějaký prostorový zvuk mít budu z TV i avi. Někdy lepší, někdy horší, někdy stereo. Super, dík. Jdu do toho.
rhunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krásný starý stroj 29. 8. 2014 20:07

Pokud to nemáte daleko na vysočinu,mě tu jedno AIO měsíc hrané,slušně hodnocené zn Sony s komplet digit. i analog vstupy ladem leží.Nové bylo za cca 12000 k.Tehdy před 3 lety jsem nedal na rady zkušenějších a po měsíci to dal k ledu.Pokud byste se chtěl na to podívat,pošlete soukromou zprávu.KSS Za sebe musím konst,že AIO do 10000 je omyl,i když pravda mnohem menší, než tzv. soundbary v podobné cenovce.
Audio-Yamaha MCS1330b,walkman Panasonic,iRiver T9,Sen HD239,
sub Velodyne,DAC box S usb Project,
Video-Panasonic TX-L47DT50,BDT-220,sat MASCOM MC5300,Topfield 7700,
Pc-HP ProBook4520s
Historia magistra vitae
Krásný starý stroj
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků