mikrosystém bez tuneru, bez CD, s počítačem uvnitř

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod romanvro 10. 11. 2014 15:15

Odešel mi mikrosystém, kterým jsem řešil své poslechové potřeby. A tak jsem si řekl, že si koupím něco nového.

JENŽE! Výrobci si zjevně nevšimli, že je 21. století! V obchodech je úplně totéž, co bylo před deseti lety. Jediná věc je navíc - vstup pro iPhone, anebo USB vstup s velmi chatrnou podporou digitálních formátů.

To já nechci! Nechci CD mechaniku, nechci výstup na televizi! Chci obstojné reproduktory, obstojný zesilovač a k tomu počítač s rozumným D/A převodníkem a displejem (ne, fakt to nechci připojovat k televizi)! A zbytek ať dělá kvalitní software - ať už streaming hudby, přehrávání z disku apod. Možná by to mohlo mít digitální tuner, kdyby nešel internet.

Něco jako se pokouší projekt http://volumio.org/project/

Jenže já to nechci stavět! Já to chci mít hotové a jen vytáhnout peníze. Existuje něco takového? A samozřejmě v rozumné cenové hladině. Nebo napadá někoho způsob, jak mého cíle dosáhnout, aniž bych se utopil v kabelech a krabičkách?
romanvro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 10. 11. 2014 15:30

A koľko chceš za to dať?
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod romanvro 10. 11. 2014 15:39

Cena by se měla pohybovat v relaci aktuálního stavu techniky. Mikrosystém stojí kolem 5000, ARM počítač s displejem a dostatkem výkonu pro zpracování hudby a Androidem kolem 3000, takže i s luxusní přirážkou bychom se měli vejít do 10 000.
romanvro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod braanoo 10. 11. 2014 17:39

Skús sa pozrieť na Pioneer X-HM71-S alebo DENON CEOL Piccolo, trochu drahšie Cambridge audio one, Marantz Melody stream.
braanoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod romanvro 10. 11. 2014 21:28

Dík, CEOL Piccolo vypadá dobře.
romanvro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cerebro 13. 11. 2014 00:02

Ja mam Marantz MCR510 Melody Stream a som spokojny. Skus pozriet aj ten.
Cerebro
Junior

Odeslat příspěvekod srato 24. 11. 2014 23:29

uff, tohle je presne to co bych chtěl i ja. Diky za dotaz i odpovedi
srato
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků