Onkyo TX-SR333 + Jamo S 426 HCS 3

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ORBITH 8. 1. 2015 21:05

Ahoj všem, co říkáte na tuhle sestavu? http://www.elektronet.cz/set-onkyo-tx-sr333-b-jamo-s5426-hcs3

AV receiver Onkyo TX-SR333 a reproduktory Jamo S 426 HCS 3 (set 5.0)

Využití filmy a herní konzole. Myslím, že jako vstupní sestava to není špatný...
ORBITH
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukynB 9. 1. 2015 08:46

Tohle neber, jsou to vyhozené peníze, radši si našetři nějakých 25 tis a teprve potom vybírej.
LukynB
Junior

Odeslat příspěvekod Prezdika 9. 1. 2015 10:10

radsi nasetri 50. anebo rovnou 100. takhle to tady funguje...at napises cokoliv tak se ti vzdycky dostane rady at nasetris vic. i kdybys chtel neco za 200 tak ti nejakej dobrak poradi at si rovnou nasetris 300.
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 1. 2015 11:44

Chtělo by to aspoň trošku hledat a nebýt líný, je to den nebo dva co jsem odpovídal tazateli ohledn Jamo S426, které jsem měl půl roku a hrálo slušně za tu cenu, jen to chce dokoupit subwoofer. AVR bych zabrousil do konkurence k Denonu.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ORBITH 9. 1. 2015 18:56

Co nabízí Denon navíc v této kategorii?
ORBITH
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukynB 10. 1. 2015 10:21

no myslím, že 25 tis by mohlo být považováno za takové optimum, já bych prostě to, co zde ORBITH uvedl, nekupoval ani za mák a není to kvůli tomu, že bych byl prachatej a mohl si dovolit lepší, jen si myslím, že když už chce řešení avr + repro, tak je blbost investovat do zesíku, který skoro nic neumí, vždyť ani nemá automatickou kalibraci zvuku, reproterminály jsou pouze svorkové, takže silnější kabel tam stěží narve atd. ...být jím, tak se podívám po avr s cenou kolem 10 tis a zbylé peníze investuju do repra...
když už se tu zmínil ten Denon, tak třeba tento nevypadá vůbec špatně: http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi ... tAodHSsA1g
LukynB
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 10. 1. 2015 12:50

Mam lepsi zkusenosti s Denonem,mel jsem nejlevnejsi Yamahu ht3065 k tem Jamo a zvukove si nesedly,Denon je takovy mekci a pohodovejsi.Je fakt,ze Denona mam trosku z vyssi ligy a neslysel jsem nejlevnejsi kousky.S tim rozpoctem,pokud jde o prvni reprosoustavu a nepozenes se vys a vys,tak te prekvapi i nejlevnejsi reseni a nebal bych se toho.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igoreso1 15. 1. 2015 12:17

chtel jsem to stejné ale nakonec jsem si připlatil 2000kč a vzal
SET Onkyo TX-NR535 B + Jamo S426 HCS 3
http://www.elektronet.cz/set-onkyo-tx-n ... 426-hcs-31
Igoreso1
Junior

Odeslat příspěvekod ORBITH 15. 1. 2015 20:58

to Igoreso1: To nevypadá vůbec špatně, možná 2000,- připlatím. Jde streamovat hudba z PC pomocí WIFI nebo musím nutně použít LAN?

to LukynB: stačí mi 5.1, ten Denon je 7.2 tuším a nechci v tom utopit tolik peněz., 15t je strop.
ORBITH
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 15. 1. 2015 21:54

Musíš sám zvážit jestli se ti uvedené funkce navíc za ty peníze vyplatí. Nemá ani bi-amp, který bys určitě v režimu stereo využil když má 7 napájecích svorek.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukynB 15. 1. 2015 21:59

OK, pokud se chceš vejít do 15tis, tak ten set Onkyo TX-NR535 B + Jamo S426 HCS 3 svou službu udělá, ta TX-NR535 už i něco umí a je na tom o rozhodně líp, než ta TX-SR333, pokud bych měl vybírat ze kompletních setů do 15 tis, tak bych i po tom sáhnul... pokud si to objednáš, tak dej vědět, jak jsi spokojen se zvukem ;)
LukynB
Junior

Odeslat příspěvekod Igoreso1 16. 1. 2015 18:04

Ja ho dnes rozchodil a ze zvukem spokojenej sem :)
Igoreso1
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 16. 1. 2015 23:56

Prezdika píše:radsi nasetri 50. anebo rovnou 100. takhle to tady funguje...at napises cokoliv tak se ti vzdycky dostane rady at nasetris vic. i kdybys chtel neco za 200 tak ti nejakej dobrak poradi at si rovnou nasetris 300.


Takhle jak to píšeš, to není pravda, vždy záleží na použití. Rady přes 50 jsou zde spíše výjimkou. Zato selekce v low-endu nebo základní třídě je zde často a najít nějaké povedené sestavy je téměř nemožné, na značce až tolik nezáleží. Proto se zde zkušenější obvykle snaží tlačit do vyšší kat. kvality za příplatek jen o pár tisícovek. Protože si již lecčím prošli. Třeba u DK je nejžádanější cenová kat. v rozmezí 22-30 tKč za AVR + 5.0(1), což na filmy, mluvené slovo a zvukové efekty je úplně nádhera, v pohodě ! ALE na muziku (když někdo chce více jak 20% hudby) to již nestačí... Ne že by to vůbec nehrálo, ale bedny obvykle bučí či duní, mají fr. hrby, AVR zkresluje, vše je díky levným součástkám a očesaným konstrukcím. Stačí si pustit AVR v režimu zcela bez korekcí tj. Direct a zaposlouchat se do "pravdivého" přednesu. Mírné korekce nejsou na závadu, ale AVR-ka mají obvykle velmi široku paletu mršítek zvuku a režimů EQ, aby muzika vůbec nějak poslouchatelně zahrála. Jednoduše za kvalitu je nutné zaplatit, to platí v každém oboru.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 21. 2. 2015 21:54

Ahoj
Tazatel uvádí, že sestavu chce na filmy a hraní her.
Co umí to Onkyo nevím, ale Jamo S426 mám. Na filmy podle mě plně dostačující, jen basy nic moc, che to i subwoofer, což znamená dalších cca 5 tisíc. Ale i bez subu to umí hrát, za ty peníze zlatě. Pro někoho, kdo dosud poslouchal jen repráčky zabudované v televzi, nebo nějaké plasťáčky od all in one kina to je velký posun v kvalitě zvuku, tedy ne vyhozené peníze.
Já na tom momentálně posluchám i muziku. Netvrdím, že je to pravé ořechové, ale poslouchat se to dá. To co píše Dinosaur o digtálních AVR je pravda, alespoň na ten můj to sedí (yamaha htr-4065). Když se vypnou digitální šidítka, je z toho amplion obecního rozhlasu, skoro. V tomto režimu se ale nejlépe ukáže, co vlastně posíláme na vstupy. U mě vyhrává gamofon, ten hraje skoro OK i bez korekcí, samozřejmě když je taky OK přehrávaný vinyl.
Na muziku je, tedy podle mě, nejlepší úplně obyčejný, analogový, ale kvalitní stereo zesilovač a klidně může být třicet let starý. K tomu dvě slušnější bedny. Nic víc. To lze pořídt i z bazaru a nestojí to tolik, přičemž s většinu levnějších fungl nových AVR si ty obyčejné staré zesilovače vytřou zadek jako nic. Jenže, zejména mladé posluchače nemohou uspokojit, nemají USB ani HDMI vstupy, nehrají na nich internetová rádia, mají "jen" dva kanály atd, jsou prostě z jiné doby a umí jedinou věc, dobře zahrát muziku, kterou je nutno jim připojit do analogového vstupu.
Toliko k historii, tudy dnes cesta nevede. Málokdo má tolik místa a peněz, aby provozoval staré stereo a zároveň soudobé domácí kino. Takže holt nezbývá, než se s tím zvukem digtálních receivrů smířit, no, ono to zas až tak špatné není.

Já bych tedy od koupě levného setu Jamo neodrazoval, jako vykročení do světa zvuku jsou víc než dobré. High End to není, ale normy Hi-Fi zvládnou ty bedýnky levou zadní. Samozřejmě, kdo na to má, nechť si koupí lepší a přeji mu, aby na to vedle peněz měl i uši.
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PedroCZ88 9. 8. 2015 23:38

Mám stejnou sestavu repra a k tomu teď vybírám AVR. Receiver bude využíván především na přehrávání filmů, měl by tedy zvládnout přehrát různé video formáty a titulky (z NAS serveru). Jaký byste prosím na základě toho vybrali AVR? Rozhoduji se mezi těmito:

ONKYO TX-NR535
DENON AVR-X1000
DENON AVR-X1100W
DENON AVR-3310 - tady ale asi nebudou splněny požadavky přehrávání různých formátů videa a titulků, že?
PedroCZ88
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků