existuje věž bez tuneru nebo něco podobného?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Libor třetí 16. 2. 2015 21:10

Ahoj,
dáte radu co koupit na přehrávání hudby ve cvičebně? Jde o přehrávání hudby z CD nebo případně i z flashky a bohatě by k tomu postačovala levná (mini) věž ale bohužel kvůli tuneru bychom museli platit rozhlasový poplatek. Díval jsem se po věžičkách v obchodě ale zatím jsem u všech tuner uviděl a tak to zkouším tady.

A mělo by to být jednoduše ovladatelné i pro středně starší generaci :-) .

Libor
Libor třetí
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 2. 2015 02:34

Napadá mě přehrávací konzole pro DJ. To je jen mechanika CD s ovládáním, běžně bývají 2 na 1 pultě, ale už jsem viděl i jen jednoduchou. Ovládání je stejný jako u CD - ty speciální ovládací prvky jako "pitch" a pod se nemusejí využívat...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 2. 2015 12:33

Tak on by stačil nějaký obyčejný DVD přehrávač s USB vstupem podporujícím přehrávání MP3 a k tomu aktivní bedny, které ostatně budou potřeba i pro DJ konzoli dle Ekkara. Nebo zesilovač s normálníma bednama.
Akorát u těch beden bude třeba zvolit rozumný výkon, ať je to v té cvičebně slyšet, když budou cvičit a/nebo u toho ještě kecat.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 2. 2015 13:57

Jenže ty DVD přehrávače zase mají TV tuner - a jsme zas tam, kde předtím, i když u toho nebude obražofka, JE TO ZAŘÍZENÍ SCHOPNÝ PŘÍJMU ZA KTEREJ SE MUSEJÍPLATIT KONCESIONÁŘSKÝ POPLATKY a tudíž po tom zas někdo může vystartovat s požadavkem na jejich uhrazení.

Aby se předešlo "nájezdům nenažranejch de.bilů", NESMÍ to zařízení mít žádnou ze schopností, kvůli kterým by bylo možný aby ho ti "takzvaní ochránci" práv mohli vydávat za něco jinýho = vykládat jeho způsob používání svým, pro majietele samozřejmě finančně nákladným způsobem.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 2. 2015 17:47

Tak nevím, ale klasické DVD přehrávače teda normálně tunery nemají.
Nemyslel jsem přenosné, ale klasické stolní, např. něco takového http://www.alza.cz/lg-dp542h-d1478934.htm
Kdyby nebyl požadavek na to USB, tak by stačil klidně nějaký CD přehrávač, ale ty levnější už takřka zmizely z trhu a starší vesměs nemají USB.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 2. 2015 22:51

A co nějaký levný tablet a k tomu aktivní bedny?
http://www.alza.cz/energy-sistem-tablet ... 489311.htm
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod artam 19. 2. 2015 14:43

No, bez tunera sa síce možno vyhnúť koncesionárskemu poplatku, ale asi sa nevyhne poplatku pre ďalších audiovuzuálnych darmožráčov za verejnu produkciu, keďže v tej telocvični to bude počúvať minimálne 1 ďalší človek, ktorý si nezakúpil práva k posluchu toho "audio diela"... (resp. nemusí sa priznať, ale je riziko, že ho niekto nejakej "autorsko-ochrannej" organizácii bonzne, napr. konkurencia).
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 2. 2015 15:28

Na to stačí mít zavřenej vchod v době, kdy se v tělocvičně nacvičuje a prohlásit se za "uzavřenou společnost".
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 19. 2. 2015 20:44

Zesilovač, bedny a CD přehrávač z bazaru. V ničem není žádný přijímač, moc by to nestálo a hrálo by to líp jak nějaká "věžička". Mínusem je nevyzpytatelnost zboží z druhé ruky bez záruky. Fleška je trošku problém, to staré zesíky neumí. Pak by byl vhodnější nějaký nový DVD player, ty mají USB ale bacha na výstupy, některé už mají jen HDMI a to zase nelze připojit do sarého zesíku. Možností je spousta, záleží na požadavcích, peněžence atd.
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior