Hi-Res

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jadeda 12. 11. 2015 11:38

Dobrý den.
Snad jsem na správném místě. Má tady někdo skušenosti se zvukem ve vysokém rozlišení ? Nikde na netu nemohu sehnat radu na minimum zařízení na zvuk v Hi-Res. Přehrávač od SONY za 59000,- je na mne příliš a přes PC to nechci. Poradí odborník?
jadeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 11. 2015 12:59

Nejsem odborník, jen zanícený fanda.
Tvoje otázka je formulovaná až moc stručně, řekl bych, takže budu jen odhadovat.

Z toho co píšeš, odhaduju, že celková cena hraje důležitou nebo možná i klíčovou roli. Takže cesta kupovaných SACD patrně nebude tou pravou. SACD přehrávač koupíš za nějakých 12 tis., ale pak cena disků...

Přes PC to nechceš.

Takže zbývá nějaký úložiště dat + multimediální streamer + DAC (buďto separátně nebo v jednom).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jadeda 12. 11. 2015 15:13

Zdravím.
Nevěděl jsem, že SACD patří do kategorie Hi-Res. To taky znamená, že DVD to nepřehraje.
Přes PC ne. Ale k čemu potřebuji multimediální přehrávač ? Mám sice multimediální přehrávač DUNE ale nevím, proč bych to měl honit přes něj. Když by nebyla jiná cesta než SACD tak potom teda skutečně SACD s připojenín na AV receiver, přes např. DAC FiiO D03K TAISHAN . A desky zkopírovat na HDD a pak případně přes DUNE.
Pořád mi ale něco říká, že SACD ještě není Hi-Res. Že je to jen na optice. Ale asi se pletu.
jadeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod farnell 12. 11. 2015 15:18

Ten Taishan urcite hires nebude ani omylom...
Lepsie DVD vedia DVD-A a aj SACD.
Branis sa sice PC no ver ,ze prave tam prehras ako iso DVD-A ,SACD a aj DSD.
Skor mam pocit,ze ty ako hires beries iba analog LP.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jadeda 12. 11. 2015 15:39

Co je ten Taishan. PC se bráním abych nemusel mít zapnutých tolik přístrojů. Mám totiž PC na 120 cm plasmě. Analog LP ne. Moc dobře vím co je analog a co digitál.
jadeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod farnell 12. 11. 2015 16:16

Ja netvrdim,ze nevies co je co..
A pytas sa co je Taishan a pritom sam o nom pises.. To je ten DAC od FiiO.
Navyse dost soft prehravacov sa na pc da ovladat bez nutnosti zapnutej plazmy. Ovladat z tabletu ci mobilu mozno Foobar ci JRiver
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 11. 2015 08:37

jadeda:
Myslím, že by sis měl místo střílení nekonzistentních otázek a nesmyslných vyjádření sednout na chvíli k internetu a trochu se zorientovat v tom, o čem tady chceš diskutovat.

SACD je hi-res. Co jiného by to bylo?
Taishan nepodporuje SACD, byl by ti k ničemu. Navíc DAC za 7 stovek by těžko byl zvukově lepší než vestavěný DAC v SACD přehrávači, byť základní kategorie.
Jaký hi-res formáty vlastně chceš přehrávat?

Pokud chceš rozumnou radu, musíš se rozumně zeptat. Popiš, jaký máš systém a co je požadovaným cílovým stavem. Nedělej ukvapený závěry o věcech, o kterých nemáš přehled.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 11. 2015 11:30

Tady máš krásný univerzální a přímočarý řešení:
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=2800

Kombajn, kterej přehraje vše (SACD, DVD, DVD-A, CD, Flac...), navíc se síťovějma funkcema (připojení NAS) a za naprostou hubičku.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jadeda 13. 11. 2015 13:55

Petulda:
Díky, ale nechtěl jsem diskutovat ale poradit a případně vysvětlit, nebo objasnit. Ten DAC za 700,- jsem uvedl jako příklad, za tu cenu bych ho nikdy nekoupil. Jsem rád, žes bapsal, že je k ničemu.
Ty formáty právě nevím jaké ale v co nejlepší kvalitě. Na místě na disku mi nezáleží. Pochopitelně pokud bych to měl zkopírované.
Systém: AV reciver SONY STR-DB 830, CD SONY CDP-XB 930, DVD DVP-S 525D, bedny YAMAHA NS-777 (mimochodem jsou perfektní), + SONY SA-VE 505, subwoofer SONY SA-WMS5, multimediální přehrávač DUNE D1(taky perfektní), PC rozepisovat nebude ale jen cenu asi 60000,-, síťový filtr BELKIN PURE AV PF 50,.
Ano věděl jsem, že otázky jsou více-méně zmatené. Představa moje byla(a teď už vím) např. zkopírovat SACD na disk a pustit to přes AV.
Ten kombajn se mi líbí. Pokud dostanu souhlas od polovičky půjdu do toho.
To víš, jak za těch 64 let pořád louskám to Stereo/Video tak v tom mám čímdál větší zmatek. Hudbu jako Pink Floyd, Nazareth,M. Oldfield,apd. poslouchám ne hůř než Flac či Wav a chci zkusit ještě něco lepšího.
Moc děkuji tobě i ostatním.
jadeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 13. 11. 2015 17:40

Ten Denon ku svojej zostave nepripojíš, má iba HDMI výstup a ten AV Sony je bez HDMI vstupu. Okrem toho si myslím, že s tou tvojou zostavou (AV receiver Sony 830 a repro Yamaha 777) je zbytočné snažiť sa o prehrávanie niečoho lepšieho ako FLAC.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 13. 11. 2015 18:32

Nejdřív si zjisti, jak je to s tou tvojí hudbou a její dostupností v Hi-Res. A pak tě čeká druhé kolečko, aby jsi zjistil, zda ta Hi-Res varianta náhodou není horší mastering než tvoje CD.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod radimecek13 13. 11. 2015 19:36

možná blbé řešení,ale co koupit Fiio x3 a hires hnát přes něj..propojit přes line out...
https://www.tsbohemia.cz/mp3-prehravac- ... 18380.html
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 11. 2015 22:51

Toho jen HDMI vystupu jsem si nevsiml. To je skoda, bylo by to ideal reseni.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Marek44 14. 11. 2015 11:37

omlouvám se,ale přestože vlastním kino a Yamahy tak budky 777 jsou všechno JEN NE PERFEKTNÍ :pozor
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod glassmoon 14. 11. 2015 12:25

Bína píše:Nejdřív si zjisti, jak je to s tou tvojí hudbou a její dostupností v Hi-Res. A pak tě čeká druhé kolečko, aby jsi zjistil, zda ta Hi-Res varianta náhodou není horší mastering než tvoje CD.

+1
a potom az to nahodou bude rovnaky master, tak 3. kolecko = uvedomenie si, ze nepocuje rozdiel :-D
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Další stránka