Hi-Res

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jadeda 12. 11. 2015 11:38

Dobrý den.
Snad jsem na správném místě. Má tady někdo skušenosti se zvukem ve vysokém rozlišení ? Nikde na netu nemohu sehnat radu na minimum zařízení na zvuk v Hi-Res. Přehrávač od SONY za 59000,- je na mne příliš a přes PC to nechci. Poradí odborník?
jadeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 11. 2015 12:59

Nejsem odborník, jen zanícený fanda.
Tvoje otázka je formulovaná až moc stručně, řekl bych, takže budu jen odhadovat.

Z toho co píšeš, odhaduju, že celková cena hraje důležitou nebo možná i klíčovou roli. Takže cesta kupovaných SACD patrně nebude tou pravou. SACD přehrávač koupíš za nějakých 12 tis., ale pak cena disků...

Přes PC to nechceš.

Takže zbývá nějaký úložiště dat + multimediální streamer + DAC (buďto separátně nebo v jednom).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jadeda 12. 11. 2015 15:13

Zdravím.
Nevěděl jsem, že SACD patří do kategorie Hi-Res. To taky znamená, že DVD to nepřehraje.
Přes PC ne. Ale k čemu potřebuji multimediální přehrávač ? Mám sice multimediální přehrávač DUNE ale nevím, proč bych to měl honit přes něj. Když by nebyla jiná cesta než SACD tak potom teda skutečně SACD s připojenín na AV receiver, přes např. DAC FiiO D03K TAISHAN . A desky zkopírovat na HDD a pak případně přes DUNE.
Pořád mi ale něco říká, že SACD ještě není Hi-Res. Že je to jen na optice. Ale asi se pletu.
jadeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod farnell 12. 11. 2015 15:18

Ten Taishan urcite hires nebude ani omylom...
Lepsie DVD vedia DVD-A a aj SACD.
Branis sa sice PC no ver ,ze prave tam prehras ako iso DVD-A ,SACD a aj DSD.
Skor mam pocit,ze ty ako hires beries iba analog LP.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jadeda 12. 11. 2015 15:39

Co je ten Taishan. PC se bráním abych nemusel mít zapnutých tolik přístrojů. Mám totiž PC na 120 cm plasmě. Analog LP ne. Moc dobře vím co je analog a co digitál.
jadeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod farnell 12. 11. 2015 16:16

Ja netvrdim,ze nevies co je co..
A pytas sa co je Taishan a pritom sam o nom pises.. To je ten DAC od FiiO.
Navyse dost soft prehravacov sa na pc da ovladat bez nutnosti zapnutej plazmy. Ovladat z tabletu ci mobilu mozno Foobar ci JRiver
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 11. 2015 08:37

jadeda:
Myslím, že by sis měl místo střílení nekonzistentních otázek a nesmyslných vyjádření sednout na chvíli k internetu a trochu se zorientovat v tom, o čem tady chceš diskutovat.

SACD je hi-res. Co jiného by to bylo?
Taishan nepodporuje SACD, byl by ti k ničemu. Navíc DAC za 7 stovek by těžko byl zvukově lepší než vestavěný DAC v SACD přehrávači, byť základní kategorie.
Jaký hi-res formáty vlastně chceš přehrávat?

Pokud chceš rozumnou radu, musíš se rozumně zeptat. Popiš, jaký máš systém a co je požadovaným cílovým stavem. Nedělej ukvapený závěry o věcech, o kterých nemáš přehled.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 11. 2015 11:30

Tady máš krásný univerzální a přímočarý řešení:
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=2800

Kombajn, kterej přehraje vše (SACD, DVD, DVD-A, CD, Flac...), navíc se síťovějma funkcema (připojení NAS) a za naprostou hubičku.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jadeda 13. 11. 2015 13:55

Petulda:
Díky, ale nechtěl jsem diskutovat ale poradit a případně vysvětlit, nebo objasnit. Ten DAC za 700,- jsem uvedl jako příklad, za tu cenu bych ho nikdy nekoupil. Jsem rád, žes bapsal, že je k ničemu.
Ty formáty právě nevím jaké ale v co nejlepší kvalitě. Na místě na disku mi nezáleží. Pochopitelně pokud bych to měl zkopírované.
Systém: AV reciver SONY STR-DB 830, CD SONY CDP-XB 930, DVD DVP-S 525D, bedny YAMAHA NS-777 (mimochodem jsou perfektní), + SONY SA-VE 505, subwoofer SONY SA-WMS5, multimediální přehrávač DUNE D1(taky perfektní), PC rozepisovat nebude ale jen cenu asi 60000,-, síťový filtr BELKIN PURE AV PF 50,.
Ano věděl jsem, že otázky jsou více-méně zmatené. Představa moje byla(a teď už vím) např. zkopírovat SACD na disk a pustit to přes AV.
Ten kombajn se mi líbí. Pokud dostanu souhlas od polovičky půjdu do toho.
To víš, jak za těch 64 let pořád louskám to Stereo/Video tak v tom mám čímdál větší zmatek. Hudbu jako Pink Floyd, Nazareth,M. Oldfield,apd. poslouchám ne hůř než Flac či Wav a chci zkusit ještě něco lepšího.
Moc děkuji tobě i ostatním.
jadeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 13. 11. 2015 17:40

Ten Denon ku svojej zostave nepripojíš, má iba HDMI výstup a ten AV Sony je bez HDMI vstupu. Okrem toho si myslím, že s tou tvojou zostavou (AV receiver Sony 830 a repro Yamaha 777) je zbytočné snažiť sa o prehrávanie niečoho lepšieho ako FLAC.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 13. 11. 2015 18:32

Nejdřív si zjisti, jak je to s tou tvojí hudbou a její dostupností v Hi-Res. A pak tě čeká druhé kolečko, aby jsi zjistil, zda ta Hi-Res varianta náhodou není horší mastering než tvoje CD.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 13. 11. 2015 19:36

možná blbé řešení,ale co koupit Fiio x3 a hires hnát přes něj..propojit přes line out...
https://www.tsbohemia.cz/mp3-prehravac- ... 18380.html
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 11. 2015 22:51

Toho jen HDMI vystupu jsem si nevsiml. To je skoda, bylo by to ideal reseni.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Marek44 14. 11. 2015 11:37

omlouvám se,ale přestože vlastním kino a Yamahy tak budky 777 jsou všechno JEN NE PERFEKTNÍ :pozor
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod glassmoon 14. 11. 2015 12:25

Bína píše:Nejdřív si zjisti, jak je to s tou tvojí hudbou a její dostupností v Hi-Res. A pak tě čeká druhé kolečko, aby jsi zjistil, zda ta Hi-Res varianta náhodou není horší mastering než tvoje CD.

+1
a potom az to nahodou bude rovnaky master, tak 3. kolecko = uvedomenie si, ze nepocuje rozdiel :-D
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků