kompletne vybavenie "domaceho kina"

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod robert_konkurent 17. 1. 2016 04:11

zdravím páni, fórum už sledujem dlhšie no nakoľko som sa konečne rozhodol spraviť si doma vlastné domáce kino ako náhradu za terajšie setové LG "domáce kino", rád by som Vás požiadal o pomoc s výberom, nakoľko už sa v tom už úplne strácam, a viem len to, že budem potrebovať nejaký receiver, reproduktory, projektor a plátno, ako TV na "denné" pozeranie mám aktuálne Samsung 55" F7000 čiže TV nejdem riešiť.
Prikladám orientačný obrázok, ako miestnosť vypadá, sledovacia vzdialenosť z pohovky je cca 3,5m, vzhľadom nato, že to je súčasťou otvoreného priestoru s kuchyňou, viem že tam bude akustika nič moc, taktiež nemôžem všetky steny natrieť na čierno a všetko zariadiť tmavo, aby som dosiahol najlepší obraz z projektoru, snáď sa nám ale podarí niečo vyskladať tak aby som bol s výsledkom spokojný :-)
k jednotlivým kompontentom:
receiver - potrebujem od neho dva HDMI výstupy aby som vedel prepínať medzi TV a projektorom, vstup na gramofon, BT na prehravanie hudby cez telefon, pôvodne som mal vybraný receiver Yamaha RX-A850, len vzhľadom k tomu, že som sa tento rok išiel pozrieť na výstavu audio video domáce kino v BA a zistil som, že v podstate nepočujem rozdiel medzi zostavou za 1000€ a 30 000€, neviem či mi táto Yamaha už nebude zbytočná, teraz pozerám po Denon AVR-X2200 len pri ňom mi chýba vstup na gramofón :(
reproduktory - viem že chcem set 5.0 prípadne 5.1 a dopredu určite stĺpy - za TV mám spravenú sadrokartónovú predstenu širokú 3m, kde je po oboch stranách cca 50cm na reproduktory, tým že je sedenie umiestnené do priestoru a nemám kam dať zadné reproduktory, budú musieť byť zrejme zavesené zo stropu, čiže čím menšie zadné repro tým lepšie, na výstave audio video ma najviac zaujala miestnosť s JBL, kde mi ten zvuk prišiel jediný odlišný od toho ostatku a bol pre mňa taký "zábavnejší" čiže možno by som sa pozrel po niečom od nich
projektor - neviem sa rozhodnúť medzi lcd a dlp projektorom, ale zatial som predbežne vybral BenQ W1070 a k nemu by som ešte potreboval nejaké plátno s približne 3m uhlopriečkou, určite elektrické a najlepšie by bolo keby sa to dalo nejak prepojiť aby sa automaticky stiahlo po zapnutí projektora

cenovo by som sa chcel za komplet zmestiť maximálne do 3 000€, samozrejme čím menej tým lepšie :-)

ospravedlňujem sa ak som to napísal nezrozumiteľne ale snáď ma pochopíte a poradíte, budem vďačný za každú radu
Obrázek
robert_konkurent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gugel 17. 1. 2016 06:01

fuuu......avr850 a vyssi - maju preout, keby naahodou :) , bedne aj s 10palcom na spodku, mas velky priestor, kde vyzneju basy ale tie musia aj z niecoho prist, preto "a vyssi"...alebo nieco nove z bazaru...drzim palce
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 18. 1. 2016 09:50

Zadne efektove by podla mna kludne mohli ist aj na zadnu stenu. To ze je trochu vzdialena nevadi, AVR si nastavi vzdialenost zadnych repro a adekvatnu hlasitost potrebnu v mieste posluchu.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod robert_konkurent 18. 1. 2016 11:34

Tak ak je lepsie ich dat do roviny s hlavou, aj ked budu dalej ako dat ich nad hlavu ale hned za sedacku tak ich mozem kludne hodit aj na zadnu stenu, len stale neviem ake komponenty vybrat :-)
robert_konkurent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 18. 1. 2016 12:34

Zadne efektove by mali byt o 60-90 cm vyssie ako je posluchove miesto. Vybrat? No ako ti tu uz pisal gugel. AVR aky rozpocet sa vojde, co najlepsi, nesetrit. Ta Yamaha, co mas uz zvladne vsetko. V tej cene a kategorii kukni Marantz SR6009 minulorocny ak niekde este bude, tohorocny SR5010, ja mam 5008 a velmi spokojny som. Funkcne budu na rovnakej urovni s tou Yamahou. S ostatnym bohuzial neviem poradit.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod artam 18. 1. 2016 22:49

V sústave 5.1 nie sú "zadné efektové" úplne vzadu, ale v podstate po stranách poslucháča (preto aj majú označenie "side"). Až v 7.1 sa pridávajú skutočne "zadné" ("rear") dozadu. Výškovo by mali byť akurát nad uchom poslucháča, "60-90 cm vyssie ako je posluchove miesto" je už nezmysel, deformuje to posluchovú scénu a zvuky už nebudú tam, kde by mali byť.
Viď doporučenia u dolbyho: http://www.dolby.com/us/en/guide/surrou ... setup.html
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 20. 1. 2016 08:45

Praveze zvuk surroundov nema byt smerovany z vysky posluchoveho miesta. Potom by bol smer prichadzajuceho zvuku velmi lokalizovany z repro a nevytvoril by spravny priestor. Spravne ma byt 60-90 cm nad posluchovym miestom. U Dolbyho vysku neuvadzaju, pozri napr. THX:
http://www.thx.com/consumer/home-entert ... er-set-up/

Ano, idealne pri 5.1 je surroundy na bok, alebo tesne za posluchove miesto. Ak ale nie je moznost dat repro na boky (aj ked mozno by to tu vyslo na tie bocne steny, len by to asi bolo trochu asymetricke podla planiku), je mozne ich dat dozadu nasmerovane k posluchovemu miestu:
http://www.crutchfield.com/S-xKZ6C81AkX ... ement.html
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gugel 21. 1. 2016 09:26

...možno viete ale pre istotu máju už Yamahy od rx-v779 tuto prijemnu funkciu... :tleskani
VIRTUAL CINEMA FRONT.png

...a to taku, že efektove repro možte umiestniť do predu!!! ..medzi tv (center) a medzi front!!
.. :) Máš TRI TISICKY??
C. A. CX.jpg

...niečo také by sa Ti nepáčilo?? ;-)
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod robert_konkurent 31. 1. 2016 04:32

radšej by som ale ostal aj pri repro vzadu, myslím si že lepšie bude mať napr. aj nad hlavou vzadu repro ako keby to malo robiť virtuálny priestorový zvuk :)
ako myslíš či mám 3 tisícky ? :) to na foto vypadá pekne, ale nemyslím si že sa s tým zmestím do rozpočtu aj s plátnom a projektorom, a radšej by som asi stlpové repro, aj keď sa nebránim ani regálovkám ak za rovnakú cenu dostanem citeľne lepší zvuk ;)
robert_konkurent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robert_konkurent 1. 2. 2016 13:29

tak receiver už objednany - Yamaha A850, čiže ostáva už len vybrať repro a projektor, nejaké rady ?
// sorry nešlo mi editnúť posledný prispevok :(
robert_konkurent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eriq1 1. 2. 2016 16:06

Tiez mam yamahu, len starsi model a k tomu Q acoustics set. Nie som ziadny audiofil, ale pre moje usi to hra pekne, vyzera to dobre (biely lak) a par audiofilmi to bolo aj odporucane - v danej cene a narokom.Bol som si to aj pred kupou vypocut a vyhovovali mi.
Obyvacka s kuchynou, hodne sa to odraza a ma to dozvuk, dali sme par vankusov, obraz, koberec a zvykol som si :)

Q Acoustics 2050i,
Q Acoustics 2010i (+ stojany od Q),
Q Acoustics 2000i Center,
Q Acoustics 2070i Sub
eriq1
Junior