Mikrosystém do 200€

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod reposvk 22. 8. 2016 08:29

Ahojte,

chcem Vás požiadať o radu pri výbere mikrosystému do 200€.

Aby to zvládalo CD, MP3, Bluetooth, RDS a samozrejme aby to malo čo najlepší zvuk v tejto cenovej kategórií.

Díky moc
reposvk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 22. 8. 2016 09:28

Cca polroka dozadu som myslel, ze pojdem tymto smerom, tak som hladal, pocuval. Ale s mikrosystemami je to bieda v kvalite zvuku. Najviac sa mi pacil Pioneer X-HM51. Parkrat som si ho vypocul aj s mojimi CD, vyspal sa na to a tuto cestu zamietol. Nakoniec som sa rozhodol, ze to urobim inac. Zosik, regalovky, CD z bazaru a k tomu krabicka z ciny za par eur na sietove funkcie. A budem daleko inde aj v kvalite zvuku aj sietovymi ficurkami...
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 8. 2016 09:07

Trošku si priplať a máš Panasonic SC-PMX70EG.
anonymni

Odeslat příspěvekod sesty 7. 9. 2016 08:14

Řeším nyní jisté dilema a hodí se mi napasovat na toto vlákno. Mám nyní hifi kompomenty, ale protože se to příliš rozrůstá, přemýšlím o přechodu na all in one systém. Sice za cenu pohoršení kvality zvuku (z hlediska hifi - čistota a věrnost zvuku) ale vydělám na zjednodušení, prostoru a možná funkcích?

Teď mám zesilovač harman/kardon HK970, ale protože nemám v panelákovém obýváku prostor na pořádný sloupy, dokrmuji zvuk ještě equalizerem. K tomu CD přehrávač, DVD přehrávač a TV nyní zapojenou tím nejblbějším způsobem přes sluchátkový výstup. Když chci poslouchat MP3 z USB, musím jet přes DVD, nebo TV, v každém případě TV musí běžet, což mě trochu štve. Dlouho jsem neposlouchal rádio, ale nyní o něm přemýšlím a to obnáší další komponent. Trochu jsem zaspal dobu a nyní koukám jak blázen, že se dájí koupit síťové přehrávače, které by krásně řešili tuner, usb a ještě přehrávání z telefonu. Nehodlám ovšem investovat velkou sumu do takového prvku a chtěl bych se zeptat na ty "krabičky z číny", jak a co přesně hledat. Případně nějaký odkaz, abych se chytil.

sozi píše:...krabicka z ciny za par eur na sietove funkcie. A budem daleko inde aj v kvalite zvuku aj sietovymi ficurkami...


Druhá možnost je právě přechod na all in one systém. Vycházím z předpokladu, že právě výše zmiňovaný Panasonic SC-PMX70EG jsem pořídil manželce do kuchyně a nutno podotknout, že fakt nehraje špatně. Na to jak je to velký a kolik to stálo. Klidně bych šel do ještě lepšího systému, který by uměl ideálně připojit TV před hdmi (ale to bych chtěl asi moc) minimálně jeden vstup na DVD a usb a wifi (bluetooth) už by to umělo.

EDIT: studuju ty micro a mini systémy... o HDMI nemůže být řec, analogový vstup vždy jen jeden :( spíš to vypadá na rozšíření stvávajícího systému
Naposledy upravil sesty dne 7. 9. 2016 11:08, celkově upraveno 1
sesty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 7. 9. 2016 10:01

sesty:
Možné řešení tvého "problému" může vypadat takto:
TV, zesilovač s opt. vstupem, MMC, NAS (doporučuji Synology). Takto podobně to mám já k plné spokojenosti.
Veškerý MM obsah (filmy, foto a fudbu ve FLAC) mám v NASu. Ten je připojený do MMC (stačí krabička za pár tisíc). MMC přes HDMI do TV a zvuk vedu optikou do zesilovače.
Ano, TV musí být stále zapnutá, je to daň za jednoduché uspořádání, zase je ale na TV komfortně vidět, co se přehrává.
Shora uvedená sestava se dá modifikovat, a to místo zesilovače použít stereoreceiver s podporou DLNA. Pak můžeš zvuk tahat přímo z NASu a komfortně to ovládat appkou na MT.
Kvalitu zvuku ti zajistí DAC v zesilovači nebo receiveru a tady nemusíš nijak slevovat.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sesty 7. 9. 2016 11:38

Díky moc Denkez za tvou reakci. Hodně mi toho osvětlila, protože zjišťuji, že jsem opravdu zamrzl sto let za opicema. (v době kdy bylo na vrcholu CD>Zesilovač>Repro)

Dost to tu studuju a zatím jsem dospěl k jednomu jistému. Systém all in one definitivně zavrhuju, to se nedá použít jinak než koupit, "spotřebovat" a vyhodit. Nadále budu rozvíjet to co mám. Je tu nesčetně možností a neustále se dá jeden díl po druhém obměňovat a jít tak stále dopředu.

Už teď vidím, že mojí největší slabinou bude ten zesilovač bez digi vstupu. Ale pokusím se s tím zatím vyrovnat, protože si nemyslím že je špatný a kupovat nový s digi vstupem v téhle kvalitě by bylo asi drahé. Ale najdeli se doporučení nechám si poradit.

Ještě bych potřeboval jednu věc dovysvětlit (slovníček pojmů):
MMC - to nevím co je, ale tuším, že se jedná o něco co bezdrátově přenáší data z NASu do TV? Mohl by jsi dát prosím ukázkový odkaz, nebo jak se to oficiálně jmenuje?

Takže když přemýšlím nad svým řešením, do NASu hodlám jít, ale časem. (už pomalu dochází místo na záložním externím disku a až dojde, chci to řešit právě přes NAS)

Do té doby mohu vše nechat jak je, jen by mě zajmala ta možnost síťového přehrávání. Abych nemusel pořád lítat s flash diskem a mohl posílat hudbu rovnou z MT. Nemůžu pořád zjistit co mám vlastně hledat. Stereo streamer? To je momentálně velká investice, ale pořád se mluví o těch krabičkách za pár stovek ale nemůžu nic najít. Patrně hledám něco na způsob zmiňovaného MMC? Něco, co bezdrátově (bluetooth, wifi) přijme data z MT a pošle analogově do zesilovače.
sesty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 7. 9. 2016 13:11

Zesilovač bez DAC není problém - lze řešit externím DAC.
MMC = multimediální centrum/přehrávač, např. něco takového: https://www.alza.cz/evolveo-android-box ... d=18851871
MMC ti přehraje z NASu, USB disku nebo přes BT prakticky libovolný AV formát a pošle po HDMI do TV.
Spíš bych šel cestou přímého propojení MMC a TV a pro začátek externím DAC zajistil převod digitálního audia z TV do stávajícího zesilovače.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sesty 7. 9. 2016 14:26

Rozumím, děkuju za všechno, hodně mě to posunulo.
sesty
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků