Koupě první audio sestavy

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 2. 3. 2017 11:10

Rozpočet je 15, ne přes 20 tis. Kč...

Pokud je ale ve hře i bazar, což nevíme, tak se za nějakých 15 tis. dá pořídit mnohem kultivovanější a přímočařejší řešení než nejzákladnější šumící D-čkový zesilovač a síťový přehrávač v roli digitálního regulátoru hlasitosti.

Namátkou rychlým pohledem.
Zesilovače: Marantz PM7200, CA Azur 640
Bedny: Rega Jura, Castle Knight 3, Tannoy V4

Jsou toho mraky. I rozdílných přístupů.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Cesy.77 2. 3. 2017 20:19

Ahoj, dostal jsem se k PC až teď. Díky za rady.

Raději bych nové komponenty, než bazarové.

Myslím, že kolem 15ti tisíc se něco splašit dá.

stereo receiver:
Denony řady PMA nebo DRA
Yamaha A-S301
Marantz PM5005
Onkyo A-9010/S A9010S
Pioneer A-30 nebo řada SX

repro:
Acoustique Quality M 22, M23
Tannoy Eclipse One
Magnat Tempus 33
Pioneer S-31B-LR
Yamaha NS-333
Jamo S 426

sub:

Yamaha YST-SW 012

Ovšem parametrům téměř vůbec nerozumím. Nepoznám podle nich, co je lepší...ani zda-li by to k sobě pasovalo. Výbýrám dá se říci podle ceny, značky a oblíbenosti na heurece :/

-- 2. 3. 2017 21:25 --

Andrejsvk píše:Cesy.77 - 15k max? 2.0 ci 2.1?
aktivne hifi regale s d/a, dialkacom a vystupom na sub

Max ne. Kolem 15ti. Jestli to bude plus mínus o tisícovku více nebo méně tolik nevadí...
2.1 raději
hifi regálové a výstup na sub chápu. btw. výstup na sub aby měl receiver nebo repra? :)
D/A, dialkacom...tak to vůbec nevím, co znamená :/
Cesy.77
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 2. 3. 2017 20:35

Eltax Monitor III BT
https://www.thomann.de/cz/swissonic_sub10.htm
mozno http://www.sharp-partner.cz/46-subwoofery

bez subu by ti vysli
Nubert nuPro A-200 (cena za kus)
Dali Zensor 1 AX

s D/A znamena, ze zapojis optikou/dig. coaxialom(75ohm) priamo do repro napriklad z tv
dialkac je dialkove ovladanie
aktivne ze maju zosik v sebe
vystup na sub je na reprakoch
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 2. 3. 2017 20:49

Na sub se s timhle rozpoctem vyprdni. Takovy suby se hodej max k nejakym aktivnim PC reprackum, ne k dospelemu hifi, byt uplne zakladnimu.
Navic bez jistych poslechovych zkusenosti bys sub na 95 % nenastavil tak, aby delal, co spravne delat ma.
Pokud se casem budes chtit se zvukem posouvat dal, tak koupenim lepsiho zesu nebo beden dosahnes komplexnejsiho zlepseni nez nakupem takhle kompromisniho subu. Ten prida objem basu, ake za cenu jejich kvalitativniho zhorseni.
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Cesy.77 5. 3. 2017 17:31

Zdravím po delší době...tak jsem ještě vybíral a už mám ucelenější výběr...

Nakonec bych chtěl jít do síťového AV receiveru např. Yamaha RX-V481 nebo Yamaha HTR-4069 a nebo jejich starší odnože RX-V381, V379...HTR 4068...síťové funkce v dnešní době využiju.

k tomu dva monitory dvou-pásmové např. Mission LX-2, Monitor Audio Bronze, Q Acoustics 3020, Dali Zensor 3, Wharfedale Diamond 220 a nebo Q Acoustics Concept 20...ze sloupcových např. Tannoy Eclipse Two, ale raději bych se držel regálových, protože velkou výhodou by bylo pro mě zavěšení na zeď.

A doplnil bych to subwooferem Jamo SUB 210, Onkyo SKW-208 nebo Yamaha NS-SW 210.

Cena bude pro mě vyšší, než jsem původně plánoval, ale pokud by to za to stálo, tak jsem ochotný je do toho investovat. Mějte prosím na paměti, že bydlím v bytě 51 metrů čtverečních a chci alespoň trochu vycházet se sousedy.

Co na to říkáte?
Cesy.77
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 5. 3. 2017 18:19

Na stereo naprosto nevhodné.
Vincent SV 237MK / D/A CustomWorks USB Dac 1 / Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 5. 3. 2017 18:40

co na to říkáme?
no já řeknu, že je ptákovina kupovat AVR na stereo
třeba tady https://www.l-e.cz/receivery/stereo-receivery si vyber stereo zesík podle funkcí které potřebuješ a budeš na tom rozhodně lépe. najdeš tam se sítí, s výstupem na sub atd.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 5. 3. 2017 18:53

Cesy.77 píše: Jamo SUB 210, Onkyo SKW-208 nebo Yamaha NS-SW 210.

si aj pozeral daco alebo vybral co prve vyhodila heureka? lebo to je cista katastrofa
jamo 7kg 8", yamaha 10kg 6"

co som ti dal je 16kg 10"
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sands1 5. 3. 2017 19:49

leroj píše:co na to říkáme?
třeba tady https://www.l-e.cz/receivery/stereo-receivery si vyber stereo zesík podle funkcí které potřebuješ a budeš na tom rozhodně lépe. najdeš tam se sítí, s výstupem na sub atd.

samozrejme je ptákovina čo píše leroj. AVR je aj na stereo výborná voľba. Yamaha RX-V481 by som odporučil. S Yamahou mám dobré skúsenosti.
sands1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod leroj 5. 3. 2017 20:00

no když myslíš :D
ale částečně máš pravdu, i AVR je dobrý na stereo, ale ne za 10 tisíc

takže jinak, snad pochopitelněji:
kupovat levný (no vlastně jakýkoliv) AVR na stereo je blbost, protože za stejné peníze je lepší koupit stereo zesík

jo pokud tazatel plánuje do budoucna 5.1, tak to je potom jiná...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cesy.77 5. 3. 2017 20:03

Tak čekal jsem, že mi to bude vpáleno...a je to i logické. Ale síťových stereo receiverů za pro mě dostupnou cenu je na výběr poskrovnu.
Snad jen tahle Yamaha https://av-prijimace.heureka.cz/yamaha-r-n402/

Na druhou stranu, když si člověk koupí 5.1 AV receiver na 2.0 nebo 2.1 sestavu tak se to sice může zdát nelogické, ale zase stále má možnost ji časem doplnit na 5.1. To u stereo zesilovače nemá.

-- 5. 3. 2017 21:06 --

leroj píše:no když myslíš :D
ale částečně máš pravdu, i AVR je dobrý na stereo, ale ne za 10 tisíc

takže jinak, snad pochopitelněji:
kupovat levný (no vlastně jakýkoliv) AVR na stereo je blbost, protože za stejné peníze je lepší koupit stereo zesík

jo pokud tazatel plánuje do budoucna 5.1, tak to je potom jiná...

Jako jo lepší to bude, ale málokterý stereo zesík ti nabídne network funkce v té cenové hladině v jaké se pohybuji...proto holt musím dělat kompromisi...

-- 5. 3. 2017 21:07 --

Andrejsvk píše:
Cesy.77 píše: Jamo SUB 210, Onkyo SKW-208 nebo Yamaha NS-SW 210.

si aj pozeral daco alebo vybral co prve vyhodila heureka? lebo to je cista katastrofa
jamo 7kg 8", yamaha 10kg 6"

co som ti dal je 16kg 10"

Tak chtěl bych spíš nějaký menší subík...

-- 5. 3. 2017 21:11 --

sands1 píše:
leroj píše:co na to říkáme?

samozrejme je ptákovina čo píše leroj. AVR je aj na stereo výborná voľba. Yamaha RX-V481 by som odporučil. S Yamahou mám dobré skúsenosti.

Teď mi teda řekni, jakou tu Yamahu. Jestli RX-V481 a nebo stereo R-N402
Cesy.77
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 5. 3. 2017 20:15

@Cesy.77: Ja ti skúsim trochu zjednodušiť. Zober si tie peniaze a dohodni si návštevu v nejakom štúdiu. Povedz čo chceš, koľko na to máš a choď si počúvnuť. Ak sa ti bude páčiť, kupuj. Ak nie, skús šťastie inde. Jee to podľa mňa lepšia cesta ako veštenie z fóra.

Ber to ako alternatívu. Dá sa vybrať aj čítaním na fórach, ale mne sa osvedčila táto cesta.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Neonneon 5. 3. 2017 20:34

Co tak vyskúšať qacoustics q-bt3 - na použitie k tv ideálne - pripojenie cez optiku
Neonneon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 5. 3. 2017 22:52

Onkyo SKW-208 - 275x507x411
Swissonic Sub10 - 320x381x385
Onkyo je o 20% vacsi, tak neviem ako pocitas

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 3. 2017 06:48

Cesy.77:
Mam dojem, ze spis nez poradit chces jen odsouhlasit, co sis vybral...
Vsechny dosud zmineny suby jsou zvukove naprosty zoufalosti. Zbytecne si uberes penize na lepsi bedny nebo zesilovac. AVR v dany cene je pro stereo poslech s alespon nejakou ambici na kvalitni zvuk spatna volba. Bedny poveseny na zdi taky.

Ale zalezi, co je tve ocekavani. Pokud chces jen nejak utratit penize za to, aby sestava nejak vydavala zvuky, kup si AVR, sub a bedny prisroubuj na stenu.
Pokud budes mit chut si k hudbe sednout, zavrit si oci a zaposlouchat se, vem stereoreceiver (klidne tu Yamahu), k nemu regalovky (k Yamaze padnou treba Wharfedale) a dej je na stojany alespon 50 cm od jakykoliv zdi.
Petulda
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka