Sestava 5.1

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 19. 7. 2018 07:17

neyo píše:mohu mít hloupější dotaz.. ?
Proč tak drahý AVR :( ? - já myslel, že se s AVR vlezu do 10k - chci na to napojit optickým kabelem PC na který mám napojený projektor - nic jiného na tom nebude napojené.

Já bych rozhodně volil raději starší, ale vyšší řady AVR v dané ceně. Třeba 3-5 let staré AVR jsou v zásadě pořád nové a na kvalitě zvuku to bude rozhodně znát.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neyo 19. 7. 2018 11:30

anton12345 píše:Preco ? Kvoli zvukovej kvalite. Ak chces AVR do 10 tisic, tak to su v podstate zakladne modely.

tombas píše:Já bych rozhodně volil raději starší, ale vyšší řady AVR v dané ceně. Třeba 3-5 let staré AVR jsou v zásadě pořád nové a na kvalitě zvuku to bude rozhodně znát.

pokud je k QA setu potřeba AVR 15-20 tisic a bude to oproti do 10tisic AVR na kvalita zvuku znát, tak samozřejmě koupím dražší.
Měl jsme vzato, že se platí za výstupy a funkce, které já nevyužiji, proto jsem byl z té ceny zmatený.

Mám projektor napojený HDMI kabelem do PC (v pc mám zvukovku soundblaster Z) a z PC jde audio optický kabel do aktuálních logitech z906, což by jestli to chápu dobře, nyní šel tento optický kabel do AVR.
Jde mi 99% o filmy a 1% hudba - vše bude přehrávané z PC.

Z tohoto titulu jsem si myslel, že plno těch výstupu co nabízí AVR na všelijaké přehrávače a hdmi a bůhví co ještě zbytečně nadhodnocuje cenu pro mé potřeby.

EDIT: moment AV přijímač = Audio Video, že ? Nepotřebuju pro mé účely jen "Zesilovač" ? Respektive jsem zmatený a jsme opravdu laik v tomto, mohl by mi někdo poradit jestli nejsme úplně mimo.. ?
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 19. 7. 2018 13:28

Pokud nemáš v počítači multikanálovou zvukovou kartu, ke které bys připojil set aktivních reprosoustav, tak se AV receiveru nevyhneš. Existují sice i suroundové zesilovače, ale výběr je mizerný a třeba AUNA nemá ani digitální vstup.
Já bych asi volil trochu jiné řešení než ty a počítač nechal pouze jako zdroj signálu a vše ostatní řešil přes AVR. Tedy z PC bys měl jen jeden HDMI kabel do AVR, který umí zpracovat jak obraz, tak zvuk. Z AVR by byl připojen projektor přes HDMI a samozřejmě repro.
Protože AVR obsahuje DAC a je plně zodpovědný za kvalitu zvuku, je to druhá (hned po repro) nejdůležitější část řetězce.
Výhodou tohohle řešení je jedno ovládací místo pro nastavení a další bohaté možnosti připojení už jen bonus navíc, pokud k tomu někdy v budoucnu dojde.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Challanger 19. 7. 2018 14:12

Tak po prolezení netu a čtení recenzí atp. jsem se rozhodl pro tohle:
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3020i-set-5-0-grafit
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3060s

Teď už teda jen ten AVR takže jednoduchá otázka :-D který bude lepší Onkyo TX-NR686 nebo Denon AVR-X2500H ? Nebo je nějaký lepší v téhle cenové kat. ?
Challanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 19. 7. 2018 14:28

Asi by to chtělo celou sestavu s vybraným AVR poslechnout. Mi se líbí tenhle
https://www.studiospalicek.cz/receivery ... r-1609-new
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 19. 7. 2018 16:27

Challanger:
Tak to jsi skončil u naprosto stejné 5.1 soustavy jako já :-) Co se týče AVR, já šel (jak jsem již psal) do Denonu AVR-X2500H. Jestli chceš nějaké postřehy, jak soustava spolu hraje, počkej do cca středy příštího týdne, již mám od dopravce avizováno, že v pondělí či úterý bych měl mít vše doma... ;-) Ale porovnání s Onkyem ti nepovím. Každopádně u takových receiverů podobné cenové kategorie a podobně prestižních výrobců si myslím, že budou minimální rozdíly. Nechť rozhodne větší sympatie k určitému modelu, ať už dle výrobce či designu, nebo taky např výhodné aktuální cenové nabídky (akce) ;-) Rozhodně ani v jednom případě chybu neudělaš.

UPDATE:
Na první pohled jsem si nevšiml, že v daném setu na l-e.cz jsou oba 2 páry 3020i ... já mám 3020i jen vepředu jako hlavní regálovky, surroundy jsem chtěl z prostorových důvodů 3010i (přeci jen je mezi nimi dost velký rozdíl v rozměrech).
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod neyo 19. 7. 2018 21:47

tombas píše:Pokud nemáš v počítači multikanálovou zvukovou kartu, ke které bys připojil set aktivních reprosoustav, tak se AV receiveru nevyhneš. Existují sice i suroundové zesilovače, ale výběr je mizerný a třeba AUNA nemá ani digitální vstup.
Já bych asi volil trochu jiné řešení než ty a počítač nechal pouze jako zdroj signálu a vše ostatní řešil přes AVR. Tedy z PC bys měl jen jeden HDMI kabel do AVR, který umí zpracovat jak obraz, tak zvuk.

https://www.czc.cz/creative-sound-blast ... 53/produkt?
psal jsem, že z PC jde audio optický kabel.... proto říkám, opravdu potřebuju AVR ? - jsem laik, ale to co píšeš mi nedává smysl...

mě nejde o to napojit reprosoustavu přímo do PC, ale neměl by mi stačit jen zesilovač ? - když video jde z PC
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 20. 7. 2018 05:58

Na tvoji otázku máš odpověď přímo v citované zprávě od tombase - hned druhá věta "Existují sice i suroundové zesilovače, ale výběr je mizerný a třeba AUNA nemá ani digitální vstup." Zkrátka kategorie prostorových čistě zesilovačů je bídná a mám dojem, že by sis ani finančně nepomohl ... Skutečně nejjednodušší řešení by bylo jak píše tombas - raději koupit AVR a využít jeho plný potenciál, když chceš prostorový zvuk k domácímu kinu ;-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 20. 7. 2018 06:03

A k tomu "pokud je k QA setu potřeba AVR 15-20 tisic a bude to oproti do 10tisic AVR na kvalita zvuku znát, tak samozřejmě koupím dražší" som ti napisal dva AVR do 10 tisic, ktore budu vyhovovat.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neyo 20. 7. 2018 08:54

Rich-doonie píše:Na tvoji otázku máš odpověď přímo v citované zprávě od tombase - hned druhá věta "Existují sice i suroundové zesilovače, ale výběr je mizerný a třeba AUNA nemá ani digitální vstup." Zkrátka kategorie prostorových čistě zesilovačů je bídná a mám dojem, že by sis ani finančně nepomohl ... Skutečně nejjednodušší řešení by bylo jak píše tombas - raději koupit AVR a využít jeho plný potenciál, když chceš prostorový zvuk k domácímu kinu ;-)

Špatně jsem si to vyložil, omlouvám se. Děkuji za objasnění.

anton12345 píše:A k tomu "pokud je k QA setu potřeba AVR 15-20 tisic a bude to oproti do 10tisic AVR na kvalita zvuku znát, tak samozřejmě koupím dražší" som ti napisal dva AVR do 10 tisic, ktore budu vyhovovat.

Děkuji mockrát, a pro jistotu bych se ještě dotázal na pár věci..
Na webu výrobce je pár parametru, které bych se rád dozvěděl jestli mají dopad na kvalitu.

píšou, že Denon AVR-X1400H je 7.2 znamená to, že na to mohu napojit i 5.1 bez ztráty na čemkoliv ?

"pure direct" - lidi píšou, že někteří to neslyší, někteří ano a záleží opravdu na jedinci jestli mu vyhovuje či ne - k tomuto asi neni třeba moc dodávat, někomu to vyhovuje někomu ne.
"kompotenty vysoké kvality" - netušim co tim výrobce má na mysli
"Úprava měřítka HDMI na HDMI" - Jedná se o rozlišení ?
"Nastavení obrázku" / "Redukce šumu" - obrázek v jakém smyslu ?
"předzesilovače" - toto má nějaký efekt ?

Rovněž bych se Vás zkušených chtěl zeptat, kde se daji takovéto repro odzkoušet či poslechnout ?
Zkoušel jsem mnoho obchodních domu i menších (okoli Ostrava), ale nikde nemaji ani jednu značku zde diskutovanou...
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 20. 7. 2018 10:06

1) To že je AVR 7.2 znamená maximální možný počet připojitelných reproduktorů, v tomto případě 2x hlavní, 2x boční efektové, 2x zadní efektové, 1x centrální a 2x subwoofer.
Všechny kanály jsou (nebo by měly být) plnohodnotné a zapojit můžeš libovolný počet reporsoustav. Samozřejmě by to mělo dávat smysl, takže např. 2.0, 2.1, 4.0, 4.1, 5.0, 5.1, 5.2, 7.0, 7.1, 7.2. V AVR by pak mělo jít nastavit, kolik a jaké repro máš připojené, aby systém dokázal korektně poslat signál tam kam má.
2) Pure direct obchází obvody pro korekci zvuku a jde nejkratší cestou přímo do reprosoustav. Je to dobré třeba když u některých žánrů máš zapnuté a nastavené korekce a u jiného je nechceš, tak abys je nemusel pokaždé znovu nastavovat, obejdeš je jedním tlačítkem.
3) Komponenty vysoké kvality jsou vnitřní součástky, kondenzátory, trafa, obvody, potenciometry... pro co nejvyšší kvalitu a dlouhou životnost.
4) Úprava měřítka HDMI na HDMIup to 4K je prostě upscaling - dopočítání rozlišení z fullHD na 4K.
5) Redukce šumu - pravděpodobně softwarové potlačení šumu v obraze nebo zvuku u komprimovaných (např. MPEG) souborů, nebo potlašení šumu v signálových cestách? Kdo ví.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 20. 7. 2018 10:23

neyo:
Doporučil bych ti si ze stránek Denonu stáhnout e-manuál k danému AVR a počíst si, hned ti bude většina věcí jasných ;-)

Jinak okolí Ostravska bohužel vůbec neznám, tak v tomhle ti neporadím. Možná jen, že bys mohl zkusit napsat Adamovi Wiejowskimu (vlastní eshop hifimarket.cz, centrálu má v Hlučíně) - jestli by nebyl schopný ti danou soustavu sehnat k poslechu, za zkoušku nic nedáš (v nabídce má soustavu Q Acoustics 5.1 7000).
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod neyo 20. 7. 2018 11:06

tombas píše:1) To že je AVR 7.2 znamená maximální možný počet připojitelných reproduktorů, v tomto ............

Děkuji mockrát za vyčerpávající podrobnou odpověď !
Rich-doonie píše:neyo:
Doporučil bych ti si ze stránek Denonu stáhnout e-manuál k danému AVR

Určitě dobrý postřeh, mrknu na to a zkusim se porozhlednout i po hifimarketu, diky moc.
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod neyo 20. 7. 2018 12:35

Challanger píše:Tak po prolezení netu a čtení recenzí atp. jsem se rozhodl pro tohle:
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3020i-set-5-0-grafit
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3060s

Teď už teda jen ten AVR takže jednoduchá otázka :-D který bude lepší Onkyo TX-NR686 nebo Denon AVR-X2500H ? Nebo je nějaký lepší v téhle cenové kat. ?

Psal jsem dneska na několik eshopu a víceméně většina neni spokojená s denony... a doporučuji raději Onkyo TX-NR686 oproti Denonu...

Důvody – špatná komunikace s distribucí, oproti konkurenci mnohem větší % vadných modelů, krkolomná aplikace na mobil/tablet.

nejspíš půjdu do
https://www.l-e.cz/onkyo-tx-nr686
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3020i-set-5-0-orech
https://www.l-e.cz/catalog/product/view ... tics-3060s
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 20. 7. 2018 13:07

"Důvody – špatná komunikace s distribucí, oproti konkurenci mnohem větší % vadných modelů, krkolomná aplikace na mobil/tablet." A napisali ti aj o nedavnych problemoch s Onkyom, ja sam som mal v oprave AV receiver na vymenu HDMI dosky, esteze Onkyo preplacalo vymenu. Tiahlo sa to vsetkymi radami, dufam, ze to uz maju poriesene. Mal som AV receiver Onkyo, Yamahu a teraz mam Denon, takze aplikacie na mobil viem porovnat, ziadna z nich nie je dokonala, ale naozaj Denon aplikacia je najmenej "privetiva". Ja to moc nepouzivam, takze mi to je jedno (a hlavne mna zaujima zvuk a nie aplikacie). To ostatne su nepodlozene plky predajcov, ktori maju zrejme vacsiu marzu na Onkyo ako na Denon. V kazdom pripade si kludne kup to Onkyo, je to za tu cenu dobry receiver. Ak by si chcel usetrit, mozno by ti stacilo aj Onkyo TX-NR575E.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka