Sestava 5.1

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Challanger 14. 7. 2018 19:15

Zdravim, potreboval bych poradit s nejakou sestavou 5.1 idealne do 30k (mam strop 40k), ale radsi bych se vesel do 30k. Projel jsme forum a moc z toho moudrej nejsem,kazdy hodi odkaz na nejake repra, ale uz nikdo nenapise jestli jsou dobry ci ne atp. proto zakladam nove tema. TV mam 4k hdr10 140cm (do budoucna poridim 4k projektor). Vel. pokoje s. 340cm, d.520cm, v.220cm. Na tv koukam ze vzdalenosti cca 220cm. Bylo by fajn kdyby reciever umel dolby atmos, dts:x (do budoucna) . Jinak urceno jen pro filmy a mam rad velke a vyrazne basy a velkou hlasitost (sousedy nemam).
Predem diky za jakekoliv rady,info., atp.
Challanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 15. 7. 2018 09:32

Zdravím, existuje celá řada možností.... pokud preferuješ hutný basový základ, tak určitě subwoofer ! Zde najdeš třeba slušný AV receiver spňující tvé požadavky s dostatečným výkonem pro velikost prostoru - http://hifibazar.cz/
Vzhledem k velikosti prostoru pak spíše regálovky....
Tak třeba tento repro set Q Acoustic, který suveréně zvládne i stereo - ww.l-e.cz/q-acoustics-3010-set-5-0-grafit (dokoupit ještě subwoofer + stojany: https://www.l-e.cz/q-acoustics-3070-sub ) nebo také tento Klipsch je zvukově vynikající a vhodný do malých prostor - https://www.l-e.cz/klipsch-reference-theater-pack
Pokud by jsi oželel poslední zvukové kodeky Atmos ...atd., tak je tady pěkný základ domácího kina v setu -
https://www.l-e.cz/yamaha-rx-v483-yamah ... itan-cerna
Hlavně je potřeba vše poslechnout, neboť každý máme jiné preference. Něco načteš díky hodnocením a testům...
Hodně zdaru. :-D
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 17. 7. 2018 10:21

pro Challanger :
Zdravím. K uvedeným repro nemohu nic říct, neboť jsem je v této konfiguraci neslyšel. Nicméně obecně asi takto - pokud budeš repro využívat především na filmy, jak píšeš, pak je kvalita všech pravděpodobně plně srovnatelná (alespoň dle uvedených specifikací). Nebál bych se tedy koupit jakoukoliv uvedenou sestavu ! Akustiku místnosti ti beztak ideálně nastaví především AV receiver s instalovaných softwarem (u Denonu např. Audyssey MultEQ XT) :D
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 17. 7. 2018 13:02

Challanger:
Když počkáš cca týden až 10 dní, podám ti podrobné info o své sestavě, na kterou právě čekám. Měl jsem podobné požadavky (pokoj 4,20x4,20m, poslechový 4x3,50m) a podobný rozpočet. Nakonec jsem pořídil soustavu repro od Q Acoustics, ale modernější, letos vydanou řadu 3000i v setu 5.1 (konkrétně 2x3020i, 2x3010i, 1x3090Ci, 1x3060Sub). Řada QA 3000 mě při poslechu nadchla, do té modernizované jsem nakonec šel díky skvělé finanční nabídce naslepo, ale dle recenzí má být ještě lepší, tak pak podám info, ale do rozpočtu by ses i s tímhle setem vešel :-) Každopádně na základě poslechu s klidným srdcem doporučuji i tebou uvedený set QA 3020 5.1, hraje skvěle a za danou cenu moc lepších setů nepořídíš (Klipsch jsem neslyšel, konkurence možná v podobě Dali Zensor 1 set 5.1 - ale u mě vyhrály určitě QA :-) ).
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Challanger 17. 7. 2018 15:58

Na ty DALI jsem taky koukal. Akorat u nás jsem je našel za 38 tisic a na SK https://www.kohutaudio.sk/akciova-ponuk ... -1-5-1-set za 1078 e. což je nějakých 30tisíc, akorát nevím jestli se platí nějaké clo atp.

-- 17. 7. 2018 17:06 --

Tak jsem teda za 30tisic našel i u nás http://www.rodel-audio.cz/produkty-dali ... 0parametry ale maj jiný subwoofer ostatní by mělo být stejné

akorát teda nevím zda-li je lepší ten ten sub E-9F nebo E-12F ?

A teda kdybych si vybral bud ten QA 3020 nebo Deli zensor jaky by byl dobry receiver ? nejlepe s dolby atmos, 4k hdr10 60p ?
Challanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neyo 17. 7. 2018 20:10

Co takhle ?
https://www.bscom.cz/reprosoustava-jamo ... n_d730684/
https://www.ab-com.cz/jamo-s-810-sub-hneda/
Jsem laik... pořídil jsem si projektor, a mám jen logitech z906 a to plátno si zaslouží něco kvalitnějšího..
Dostal jsem výše uvedené jako doporučení - je to špatná volba vůči tomu co zde bylo v podobné cenové hladině doporučeno ?
4,5x4,2m místnost
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 7. 2018 21:51

Bez AVR ti to moc hrát nebude :). A 2 subiky asi taky nepotřebuješ čili stačí ten set 5.1 ;).
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neyo 17. 7. 2018 21:59

JohnyBuchar píše:Bez AVR ti to moc hrát nebude :). A 2 subiky asi taky nepotřebuješ čili stačí ten set 5.1 ;).

bez avr se neobejde žádná zde zmiňovaná sestava jestli se nepletu, ne ?
2 suby jsou v jaké sestavě ?
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 17. 7. 2018 22:06

Challenger:
Hele, co se týče Q Acoustics vs Dali Zensor, tak u mě při poslechu vyhrály QA (a mluvím čistě o tom, jak hrály). Když jsem pak zjistil, že je set od Dali Zensor ještě o několik tisícovek dražší (a ne málo...), byl jsem definitivně rozhodnut. Navíc za cenu Dali Zensor 1 pořídíš v klidu Q Acoustics 3020, což jsou repráky o levlík výš (ekvivalent Dali Zensor 3, který je zas o kus dražší). Zkrátka a dobře, dle mě set od Q Acoustics nabídne za méně peněz více muziky, toť asi vše :-) Navíc při dobrém hledání a štěstí na akci seženeš set QA 3020i 5.1 za ještě o chlup lepší cenu, než set Dali Zensor 1 5.1

Jinak na whathifi.com máš celkem pěkné recenze jak setů 5.1 od DZ, tak od QA a rovněž jsou tam již testy repráku QA 3010i a QA 3020i, tak si počti.

Co se týče subu od Dali Zensor, to ti neporadím... A ohledně AVR, já osobně šel do Denonu (AVR-X2500H), ještě větší pecka by byl X3400/3500H. Případně vůbec neuděláš chybu, když půjdeš do Onkyo TX-NR686. No a pak je opravdu hodně vychvalovaný AVR Sony STR-DN1080 (dokonce vyhrál i na whathifi.com titul nej AVR roku v dané cenové kategorii). Ale osobně jsem jej neslyšel hrát a druhak mi Sony a AVR moc nejde k sobě, resp. raději dám přednost dvěma dříve uvedeným výrobcům... Každopádně jsem si jistej, že ani s jedním z 3 uvedených receiverů bys k daným setům neudělal chybu a dostatečně využil potenciál repro-setu :-)

neyo:
Já osobně slyšel sestavu Jamo S 803 HCS 8, ale ta se opravdu na zde dříve diskutované (ať už Q Acoustics, či Dali Zensor) vůbec nechytá. Ale na obranu - dá se pořídit za cca 60% ceny setu QA, resp. za 45% ceny DZ, takže je to spíš o tom, kdo je kolik ochotný do sestavy dát. A tebou uvedený set S 809 HCS 10 - já osobně bych dal i vzhledem k uvedeným parametrům pokoje přednost raději soustavě kvalitních regálovek doplněných kvalitním subem, než za téměř stejnou cenu sloupy se 3 středobasy ... Na filmy ještě budiž, tak to na efekt nebude úplně tak vadit, ale na uvedených regálovkách si člověk s chutí vychutná i kvalitní hudbu v rámci možností ... ;-)

Takže závěrem za mě - šel bych do setu 5.1 od Q Acoustics.
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 18. 7. 2018 06:22

Za mna:

https://www.kohutaudio.sk/akciova-ponuka/dali-sub-e-9f
https://www.kohutaudio.sk/reprosustavy/ ... nsor-vokal
https://www.kohutaudio.sk/akciova-ponuka/dali-zensor-1
https://www.kohutaudio.sk/akciova-ponuka/dali-zensor-3

Mas to este o par stovak lacnejsie ako ten set z Rodel audio a vpredu budu Zensor 3 namiesto Zensor 1. Clo a pod. neplatis, ved sme v EU...

Dalsia moznost je ten set QA 3020i 5.1, co tu spominal kolega.

AV receiver Onkyo TX-NR686 alebo Denon AVR-X2500H. Mimochodom na Dolby Atmos potrebujes dalsie reproduktory.

-- 18. 7. 2018 07:25 --

neyo píše:
JohnyBuchar píše:Bez AVR ti to moc hrát nebude :). A 2 subiky asi taky nepotřebuješ čili stačí ten set 5.1 ;).

bez avr se neobejde žádná zde zmiňovaná sestava jestli se nepletu, ne ?
2 suby jsou v jaké sestavě ?

Na tom odkaze, co si uviedol je zle foto pri tej zostave Jamo (aj so subom), tak si Johny myslel, ze budu dva suby...

Dalsia moznost je ten spominany set QA 3020i 5.1 alebo Dali Zensor 5.1 set.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 18. 7. 2018 11:22

Challenger:
Na dolby atmos jsou konstruovaná zde uvedená repra od Jamo (ať už S 803, tak S807 nebo S809), tak jestli máš určení hlavně filmy (tím myslím využití 90+%) a požaduješ soustavu 7.1, tak si pořiď set Jamo 2xS803, 2xS801, 2xS8ATM, 1xS81cen a sub S 808 ... k tomu AVR např. ten Denon AVR-X2500h a do rozpočtu se vlezeš v pohodě a budeš mít 7.1 sestavu ;-)

Pokud však posloucháš i hudbu, tak být tebou zvolím raději o level vyšší (QA/DZ) v sestavě 5.1 a budeš nadmíru spokojen (i u filmů samozřejmě). Navíc vzhledem k prostorovým parametrům si myslím, že je 7.1 celkem zbytečné a sloupům se vyhni určitě ;-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Challanger 18. 7. 2018 15:48

Repra od Jamo jsem slyšel ( né teda tyhle, ale jiné) a nadšený jsem moc nebyl.

Dobře AV receiver TX-NR686(17 tisic) nebo AVR-X2500H (18tisic) to si asi budu muset hodit kostkou neviděl jsem nějakej výraznější rozdíl :-)

teď teda ty repra a to mám dilema buď sestava od anton DALI za 1178euro což je přes čsob cca 32tisic (pokud bych nesehnal někde levně eura :-) )

pak doporučení od tapir,rich-doonie - qa 3020 set 5.1 26tisic,nebo novější qa (3020i predni,3010i zadni,3090Ci centr,3060S sub)= 30tisic

Takže otázka zní má někdo nějakou stránku kde se nějaký ten set dá sehnat levněji ? A jinak jak jsem psal je to na 100% filmy nic víc. Slyšel někdo hrát dali i qa ? Aby mohl porovnat ?

-- 18. 7. 2018 17:33 --

Nebo ještě takhle
https://www.slevyelektro.cz/reproduktor ... 578-0/#NaN
https://www.slevyelektro.cz/subwoofery- ... osoustavy/
31k :-D
Challanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neyo 18. 7. 2018 21:08

mohu mít hloupější dotaz.. ?
Proč tak drahý AVR :( ? - já myslel, že se s AVR vlezu do 10k - chci na to napojit optickým kabelem PC na který mám napojený projektor - nic jiného na tom nebude napojené.
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 19. 7. 2018 06:46

Preco ? Kvoli zvukovej kvalite. Ak chces AVR do 10 tisic, tak to su v podstate zakladne modely. Ale mnohym to samozrejme bude stacit. Kedze nepozadujes ziadnu zvlastnu konektivitu alebo funkcie, tak si v tej sume vyber ten, ktory sa ti bude pacit, je to v tejto cenovej hladine v podstate jedno... Na http://www.hifibazar.cz/ mas dva nove Denony (DENON AVR-X1300W alebo DENON AVR-X1400H) vyber si jeden z nich a budes spokojny...

-- 19. 7. 2018 08:00 --

Challanger píše:
teď teda ty repra a to mám dilema buď sestava od anton DALI za 1178euro což je přes čsob cca 32tisic (pokud bych nesehnal někde levně eura :-) )

To mas nejake divne s tymi prepoctami, ja ked kupujem napr. z CR a platim prevodom, tak mi banka prepocita prevod ako devizy predaj, takze by to malo byt menej ako 32000 Kc, konkretne v dnesnom kurze je to 31197 Kc za 1178 eur.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 19. 7. 2018 07:17

neyo píše:mohu mít hloupější dotaz.. ?
Proč tak drahý AVR :( ? - já myslel, že se s AVR vlezu do 10k - chci na to napojit optickým kabelem PC na který mám napojený projektor - nic jiného na tom nebude napojené.

Já bych rozhodně volil raději starší, ale vyšší řady AVR v dané ceně. Třeba 3-5 let staré AVR jsou v zásadě pořád nové a na kvalitě zvuku to bude rozhodně znát.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neyo 19. 7. 2018 11:30

anton12345 píše:Preco ? Kvoli zvukovej kvalite. Ak chces AVR do 10 tisic, tak to su v podstate zakladne modely.

tombas píše:Já bych rozhodně volil raději starší, ale vyšší řady AVR v dané ceně. Třeba 3-5 let staré AVR jsou v zásadě pořád nové a na kvalitě zvuku to bude rozhodně znát.

pokud je k QA setu potřeba AVR 15-20 tisic a bude to oproti do 10tisic AVR na kvalita zvuku znát, tak samozřejmě koupím dražší.
Měl jsme vzato, že se platí za výstupy a funkce, které já nevyužiji, proto jsem byl z té ceny zmatený.

Mám projektor napojený HDMI kabelem do PC (v pc mám zvukovku soundblaster Z) a z PC jde audio optický kabel do aktuálních logitech z906, což by jestli to chápu dobře, nyní šel tento optický kabel do AVR.
Jde mi 99% o filmy a 1% hudba - vše bude přehrávané z PC.

Z tohoto titulu jsem si myslel, že plno těch výstupu co nabízí AVR na všelijaké přehrávače a hdmi a bůhví co ještě zbytečně nadhodnocuje cenu pro mé potřeby.

EDIT: moment AV přijímač = Audio Video, že ? Nepotřebuju pro mé účely jen "Zesilovač" ? Respektive jsem zmatený a jsme opravdu laik v tomto, mohl by mi někdo poradit jestli nejsme úplně mimo.. ?
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 19. 7. 2018 13:28

Pokud nemáš v počítači multikanálovou zvukovou kartu, ke které bys připojil set aktivních reprosoustav, tak se AV receiveru nevyhneš. Existují sice i suroundové zesilovače, ale výběr je mizerný a třeba AUNA nemá ani digitální vstup.
Já bych asi volil trochu jiné řešení než ty a počítač nechal pouze jako zdroj signálu a vše ostatní řešil přes AVR. Tedy z PC bys měl jen jeden HDMI kabel do AVR, který umí zpracovat jak obraz, tak zvuk. Z AVR by byl připojen projektor přes HDMI a samozřejmě repro.
Protože AVR obsahuje DAC a je plně zodpovědný za kvalitu zvuku, je to druhá (hned po repro) nejdůležitější část řetězce.
Výhodou tohohle řešení je jedno ovládací místo pro nastavení a další bohaté možnosti připojení už jen bonus navíc, pokud k tomu někdy v budoucnu dojde.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Challanger 19. 7. 2018 14:12

Tak po prolezení netu a čtení recenzí atp. jsem se rozhodl pro tohle:
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3020i-set-5-0-grafit
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3060s

Teď už teda jen ten AVR takže jednoduchá otázka :-D který bude lepší Onkyo TX-NR686 nebo Denon AVR-X2500H ? Nebo je nějaký lepší v téhle cenové kat. ?
Challanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 19. 7. 2018 14:28

Asi by to chtělo celou sestavu s vybraným AVR poslechnout. Mi se líbí tenhle
https://www.studiospalicek.cz/receivery ... r-1609-new
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 19. 7. 2018 16:27

Challanger:
Tak to jsi skončil u naprosto stejné 5.1 soustavy jako já :-) Co se týče AVR, já šel (jak jsem již psal) do Denonu AVR-X2500H. Jestli chceš nějaké postřehy, jak soustava spolu hraje, počkej do cca středy příštího týdne, již mám od dopravce avizováno, že v pondělí či úterý bych měl mít vše doma... ;-) Ale porovnání s Onkyem ti nepovím. Každopádně u takových receiverů podobné cenové kategorie a podobně prestižních výrobců si myslím, že budou minimální rozdíly. Nechť rozhodne větší sympatie k určitému modelu, ať už dle výrobce či designu, nebo taky např výhodné aktuální cenové nabídky (akce) ;-) Rozhodně ani v jednom případě chybu neudělaš.

UPDATE:
Na první pohled jsem si nevšiml, že v daném setu na l-e.cz jsou oba 2 páry 3020i ... já mám 3020i jen vepředu jako hlavní regálovky, surroundy jsem chtěl z prostorových důvodů 3010i (přeci jen je mezi nimi dost velký rozdíl v rozměrech).
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod neyo 19. 7. 2018 21:47

tombas píše:Pokud nemáš v počítači multikanálovou zvukovou kartu, ke které bys připojil set aktivních reprosoustav, tak se AV receiveru nevyhneš. Existují sice i suroundové zesilovače, ale výběr je mizerný a třeba AUNA nemá ani digitální vstup.
Já bych asi volil trochu jiné řešení než ty a počítač nechal pouze jako zdroj signálu a vše ostatní řešil přes AVR. Tedy z PC bys měl jen jeden HDMI kabel do AVR, který umí zpracovat jak obraz, tak zvuk.

https://www.czc.cz/creative-sound-blast ... 53/produkt?
psal jsem, že z PC jde audio optický kabel.... proto říkám, opravdu potřebuju AVR ? - jsem laik, ale to co píšeš mi nedává smysl...

mě nejde o to napojit reprosoustavu přímo do PC, ale neměl by mi stačit jen zesilovač ? - když video jde z PC
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 20. 7. 2018 05:58

Na tvoji otázku máš odpověď přímo v citované zprávě od tombase - hned druhá věta "Existují sice i suroundové zesilovače, ale výběr je mizerný a třeba AUNA nemá ani digitální vstup." Zkrátka kategorie prostorových čistě zesilovačů je bídná a mám dojem, že by sis ani finančně nepomohl ... Skutečně nejjednodušší řešení by bylo jak píše tombas - raději koupit AVR a využít jeho plný potenciál, když chceš prostorový zvuk k domácímu kinu ;-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 20. 7. 2018 06:03

A k tomu "pokud je k QA setu potřeba AVR 15-20 tisic a bude to oproti do 10tisic AVR na kvalita zvuku znát, tak samozřejmě koupím dražší" som ti napisal dva AVR do 10 tisic, ktore budu vyhovovat.
Philips 55OLED803
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neyo 20. 7. 2018 08:54

Rich-doonie píše:Na tvoji otázku máš odpověď přímo v citované zprávě od tombase - hned druhá věta "Existují sice i suroundové zesilovače, ale výběr je mizerný a třeba AUNA nemá ani digitální vstup." Zkrátka kategorie prostorových čistě zesilovačů je bídná a mám dojem, že by sis ani finančně nepomohl ... Skutečně nejjednodušší řešení by bylo jak píše tombas - raději koupit AVR a využít jeho plný potenciál, když chceš prostorový zvuk k domácímu kinu ;-)

Špatně jsem si to vyložil, omlouvám se. Děkuji za objasnění.

anton12345 píše:A k tomu "pokud je k QA setu potřeba AVR 15-20 tisic a bude to oproti do 10tisic AVR na kvalita zvuku znát, tak samozřejmě koupím dražší" som ti napisal dva AVR do 10 tisic, ktore budu vyhovovat.

Děkuji mockrát, a pro jistotu bych se ještě dotázal na pár věci..
Na webu výrobce je pár parametru, které bych se rád dozvěděl jestli mají dopad na kvalitu.

píšou, že Denon AVR-X1400H je 7.2 znamená to, že na to mohu napojit i 5.1 bez ztráty na čemkoliv ?

"pure direct" - lidi píšou, že někteří to neslyší, někteří ano a záleží opravdu na jedinci jestli mu vyhovuje či ne - k tomuto asi neni třeba moc dodávat, někomu to vyhovuje někomu ne.
"kompotenty vysoké kvality" - netušim co tim výrobce má na mysli
"Úprava měřítka HDMI na HDMI" - Jedná se o rozlišení ?
"Nastavení obrázku" / "Redukce šumu" - obrázek v jakém smyslu ?
"předzesilovače" - toto má nějaký efekt ?

Rovněž bych se Vás zkušených chtěl zeptat, kde se daji takovéto repro odzkoušet či poslechnout ?
Zkoušel jsem mnoho obchodních domu i menších (okoli Ostrava), ale nikde nemaji ani jednu značku zde diskutovanou...
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 20. 7. 2018 10:06

1) To že je AVR 7.2 znamená maximální možný počet připojitelných reproduktorů, v tomto případě 2x hlavní, 2x boční efektové, 2x zadní efektové, 1x centrální a 2x subwoofer.
Všechny kanály jsou (nebo by měly být) plnohodnotné a zapojit můžeš libovolný počet reporsoustav. Samozřejmě by to mělo dávat smysl, takže např. 2.0, 2.1, 4.0, 4.1, 5.0, 5.1, 5.2, 7.0, 7.1, 7.2. V AVR by pak mělo jít nastavit, kolik a jaké repro máš připojené, aby systém dokázal korektně poslat signál tam kam má.
2) Pure direct obchází obvody pro korekci zvuku a jde nejkratší cestou přímo do reprosoustav. Je to dobré třeba když u některých žánrů máš zapnuté a nastavené korekce a u jiného je nechceš, tak abys je nemusel pokaždé znovu nastavovat, obejdeš je jedním tlačítkem.
3) Komponenty vysoké kvality jsou vnitřní součástky, kondenzátory, trafa, obvody, potenciometry... pro co nejvyšší kvalitu a dlouhou životnost.
4) Úprava měřítka HDMI na HDMIup to 4K je prostě upscaling - dopočítání rozlišení z fullHD na 4K.
5) Redukce šumu - pravděpodobně softwarové potlačení šumu v obraze nebo zvuku u komprimovaných (např. MPEG) souborů, nebo potlašení šumu v signálových cestách? Kdo ví.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 20. 7. 2018 10:23

neyo:
Doporučil bych ti si ze stránek Denonu stáhnout e-manuál k danému AVR a počíst si, hned ti bude většina věcí jasných ;-)

Jinak okolí Ostravska bohužel vůbec neznám, tak v tomhle ti neporadím. Možná jen, že bys mohl zkusit napsat Adamovi Wiejowskimu (vlastní eshop hifimarket.cz, centrálu má v Hlučíně) - jestli by nebyl schopný ti danou soustavu sehnat k poslechu, za zkoušku nic nedáš (v nabídce má soustavu Q Acoustics 5.1 7000).
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod neyo 20. 7. 2018 11:06

tombas píše:1) To že je AVR 7.2 znamená maximální možný počet připojitelných reproduktorů, v tomto ............

Děkuji mockrát za vyčerpávající podrobnou odpověď !
Rich-doonie píše:neyo:
Doporučil bych ti si ze stránek Denonu stáhnout e-manuál k danému AVR

Určitě dobrý postřeh, mrknu na to a zkusim se porozhlednout i po hifimarketu, diky moc.
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod neyo 20. 7. 2018 12:35

Challanger píše:Tak po prolezení netu a čtení recenzí atp. jsem se rozhodl pro tohle:
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3020i-set-5-0-grafit
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3060s

Teď už teda jen ten AVR takže jednoduchá otázka :-D který bude lepší Onkyo TX-NR686 nebo Denon AVR-X2500H ? Nebo je nějaký lepší v téhle cenové kat. ?

Psal jsem dneska na několik eshopu a víceméně většina neni spokojená s denony... a doporučuji raději Onkyo TX-NR686 oproti Denonu...

Důvody – špatná komunikace s distribucí, oproti konkurenci mnohem větší % vadných modelů, krkolomná aplikace na mobil/tablet.

nejspíš půjdu do
https://www.l-e.cz/onkyo-tx-nr686
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3020i-set-5-0-orech
https://www.l-e.cz/catalog/product/view ... tics-3060s
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 20. 7. 2018 13:07

"Důvody – špatná komunikace s distribucí, oproti konkurenci mnohem větší % vadných modelů, krkolomná aplikace na mobil/tablet." A napisali ti aj o nedavnych problemoch s Onkyom, ja sam som mal v oprave AV receiver na vymenu HDMI dosky, esteze Onkyo preplacalo vymenu. Tiahlo sa to vsetkymi radami, dufam, ze to uz maju poriesene. Mal som AV receiver Onkyo, Yamahu a teraz mam Denon, takze aplikacie na mobil viem porovnat, ziadna z nich nie je dokonala, ale naozaj Denon aplikacia je najmenej "privetiva". Ja to moc nepouzivam, takze mi to je jedno (a hlavne mna zaujima zvuk a nie aplikacie). To ostatne su nepodlozene plky predajcov, ktori maju zrejme vacsiu marzu na Onkyo ako na Denon. V kazdom pripade si kludne kup to Onkyo, je to za tu cenu dobry receiver. Ak by si chcel usetrit, mozno by ti stacilo aj Onkyo TX-NR575E.
Philips 55OLED803
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 20. 7. 2018 14:40

neyo:
Přesně jak píše anton, spíš bych to připisoval lepší marži prodejců na Onkyo :-D Já když nějakou dobu zpátky (cca měsíc) řešil právě receiver, tak jsem si z 80% pročítal zahraniční diskuze a fóra a zase jsem našel poměrně hodně nadávek na Onkyo/Pioneer z pohledu spolehlivosti ... takže to si nevybereš, to máš jak se vším (např. auty - můžeš koupit vyhlášený model-ikonu spolehlivosti a tobě se jak na potvoru po měsíci jezdění vys*re .... a naopak samozřejmě :-) ). Zkus jaký ti bude nejsympatičtější, z těchto kousků chybu neuděláš
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Challanger 20. 7. 2018 17:53

Nějak jsem se nemohl rozhodnout pro který AVR tak jsem celý den prolézal ruzna fora četl jsem xx recenzí,.. a nakonec asi nejspíš koupím Sony STR-DN1080 - většinou psali že tomuto AVR se za cenu kterou se prodává neni moc co vyčíst - je na tom o chlup lepší než denon 2500 a chlup horší než 3500h... ještě teda nejsem na 100% rozhodnutý, ale nejpíš vemu ten sony
Challanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neyo 23. 7. 2018 10:06

podle mě je třeba také zohlednit jak dlouho je výrobek na trhu - tento typ sony je už rok na trhu, kdežto ty ostatní zmiňované jsou kratší dobu (specificky jmenované modely)
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 7. 2018 10:13

Ked som ja vyberal, aj mna zaujal ten Sony STR-DN1080 najviac, no vyradil som ho kvoli nejakej zasadnej veci... len si uz fakt nespomeniem, co to bolo (precital som toho vela vtedy). Zvysne zaujimave boli Onkyo 676, Yamaha RX-v483 (683), Denon 1400/2400. Nakoniec som zobral Yamahu 683.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04; AQ Dragonfly Red ►AQ NightOwl Carbon
FiiO BTR3 ► iBasso IT01s; SG S10 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Challanger 23. 7. 2018 15:29

No popravdě jsem ještě nic neobjednal :-D byl jsem totiž v hudebním krámě kde měli dali zensor set 5.1 s denon avr-x3400h a zvuk se mi hodně líbil, ale ten subwoofer mi přišel docela slabej. Prodejce řikal že si sestavu můžu koupit zvlášt bez sub. a pořídit jinej. Doporučoval mi SVS SB-1000 nebo SVS PB-1000 (oba cenově stejný) akorát že první je "Uzavřená ozvučnice" a druhý "Basreflexová ozvučnice" což naprosto nechápu co jea už jsem neměl čas aby mi to nějak objasnil :-D
Challanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 23. 7. 2018 16:02

V Datartu ted maji na ten Sony STR-DN1080 20% slevu (tedy aspon vcera byla). Skoda, ze ji nemeli v breznu, kdy jsem kupoval STR-DN860 (rozdil v cene byl asi 8000 Kc a podle recenzi hraji skoro stejne dobre).
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Challanger 23. 7. 2018 16:11

Challanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 23. 7. 2018 17:48

Skor by som odporucal ten Denon 3400
https://www.bisaudio.sk/vypredaj/Zosiln ... 00BLCK0039
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 7. 2018 19:02

Philips 55OLED803
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 7. 2018 19:22

Raději osvědčené značky na poli "hifi" jako Denon, Marantz nebo Onkyo než kanálový (ne multikanálové :D) Sony.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 23. 7. 2018 19:40

Zahodte predsudky. Driv bych taky o zesilovaci Sony ani neuvazoval, ale tolik kladnych recenzi me primelo to zkusit a musim uznat, ze ve svy kategorii to hraje fakt dobre. Mel jsem Denony, Marantzy, Onkyo a tohle hraje lip.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 7. 2018 23:15

Predsudky kludne zahodim, ale skusenosti nie...
Philips 55OLED803
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 24. 7. 2018 06:30

Presne tak, slysel jsem u kamose AVR Sony za 15k a byla to plecharina, pak pripojil sve staricke AVR Onkyo 6xx a zvuk podle Sony jako z praku. Souhlas s komentem vyse :D.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neyo 24. 7. 2018 10:23

Já nakonec kupuji Onkyo TX-NR686, od denonu jsem upustil.
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Challanger 24. 7. 2018 10:37

Chci se zeptat dodavaji k repro. I kabely? Napr kdyz koupim jeden par jestli tam bude i kabel na pripojeni avr
Challanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neyo 24. 7. 2018 11:13

Challanger píše:Chci se zeptat dodavaji k repro. I kabely? Napr kdyz koupim jeden par jestli tam bude i kabel na pripojeni avr

nn, je třeba zakoupit zvlášť.
K repro ani avr se kabeláž nedodává součástí balení.
Doporučili mi v l-e.cz 1,5mm, ale v druhém eshopu levnějším mi dali za stejnou cenu 2,5mm a řekli mi, že mám jít do těchto... takže tak
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Challanger 24. 7. 2018 11:37

Sakra. V jakem shopu? Ja bych potreboval kabely pro avr-3400h, dali zensor 3,dali zensor vokal a sub pb-1000. A vubec nevim jake :-)
Challanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2018 11:56

O kabeláži je celá samostatná sekce, tam se dozvíš věcí... :).
Jinak doporučuji nějaké čistě měděné. Rada nad zlato ;).
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 25. 7. 2018 22:56

Challanger píše:Sakra. V jakem shopu? Ja bych potreboval kabely pro avr-3400h, dali zensor 3,dali zensor vokal a sub pb-1000. A vubec nevim jake :-)

Jen se zeptám - nakonec jsi výrazně přehodnotil svůj rozpočet a navýšil ho?? ... Nebo se ti tuhle sestavu někde (z bazaru ...?) podařilo sehnat tak extrémně výhodně? Bo tahle kombinace co píšeš mi sedí k rozpočtu kolem 50+ tKč, a nikoliv tebou avizovaných "nejlépe pod-30" :-D (a to ještě s kvalitní kabeláží a stojany vyskočíš dost hore - já dal za kabely+stojany cca 8-9 tKč (a to jsem dostal ještě fakt supr cenovy nabídky, jinak to mohlo být tak o 50% horší cenově) - tj. mimochodem reprokabeláž + 4ks stojanů + hdmi + sub-cable) - tak bacha na to, ať pak nejsi zaskočen :-D

Jinak já už mám kompletní sestavu od úterka doma, už je vše zprovozněno vyladěno ... a teda absolutně nelituju, moc spokojen, nemám co bych vytknul :-]
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod neyo 26. 7. 2018 13:08

mě vyšla sestava i s kabeláži na 43 tisic vč.dph - jediné co mi chybí jsou 3 stojany :)
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3060S
Q Acoustics 3020i set 5.0
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 26. 7. 2018 19:15

neyo:
Ano, to co píšeš ty sedí tak nějak normálně ... Já mám stejnou sestavu (2x3020i+2x3010i+3090Ci+3060S), akorát receiver jsem zvolil Denon AVR-X2500h - a včetně 6 metrů 4mm + 20 metrů 2,5mm kabeláže, 20 banánů, Audioquest HDMI, sub-cabelu, 1x držáku na stěnu QA 3000WB + 4x stojany (AQ S19/80 cm) jsem dal bez stovky 44 tKč (a to jsem měl taky z pekla štěstí a nastřádal shodou různých okolností slevy, co mi uspořily dohromdy skoro rovných 20% dle základních ceníkových cen ...).

Ale to co píše Challanger, tak 4x Dali Zensor 3 je i v akci min 15 tKč (ceníková 18 tKč), 1x Dali Zensor Vokal je 6-8 tKč, subwoover SVS PB-1000 stojí nový min. 15 tKč ... a Denon AVR-X3400h se dá NOVÝ v ČR momentálně koupit min. za 22 tKč, sám jsem ho zvažoval (z ciziny se mi pak podařilo vyjednat za 16, ale nakonec jsem raději pořídil letošní a o řadu nižší model X2500h, který mi byl nabídnut za 9,5 což vzhledem k poměru cena/výkon zvítězilo). Takže suma sumárum je s touhle sestavou člověk za "normálních podmínek" na MINIMÁLNĚ 58–60 000 Kč, a to bez kabeláže/stojanů/držáků, což mi přijde vzhledem k původním požadavkům hodně ustřelené :-D Tak by mě jen zajímalo, jestli se autor tématu rozhodl investovat o tolik více, nebo se mu naskytla nějaká životní hifi-nabídka, bo s tímhle setem se dostat na hranici 30–40 tKč je dle mě celkem nereálné (samozřejmě v případě nových komponentů, ale to jsem nic jiného nepředpokládal :-) ).
Rich-doonie
Junior