Soundbar do 12000 Kč

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HellraiserPecos 27. 3. 2019 20:25

Axton díky, ale přesně tuto "krabičku" mám a je to na nic. Takže v tomto kroku jsem už byl.
HellraiserPecos
Junior

Odeslat příspěvekod axton 28. 3. 2019 00:25

Tímto přijmi mou omluvu za odpověď, která ti byla k ničemu. Přehlídl jsem to, že jsi se o této krabičce zmínil ve svém příspěvku.
Nicméně pokud tě soundbar láká, prvně si omrkni nějaké modely v elektru,abys věděl co od toho můžeš očekávat za zvuk. Měl jsem před pár lety nějaký základní model od Sony za cca 5tis a i když se nepovažuji za náročného posluchače, po několika měsících už mi ten zvuk lezl na nervy a prodal jsem jej.
Pokud vyloženě nespěcháš na nové ozvučení, radši si opravdu nějaké koruny přišetři a pořiď si av receiver.
I z druhé ruky se dají sehnat pěkné kousky za pár kaček (některé i v záruce). A úplně ze začátku se dají k němu použít i ty reproduktory od genius. Postupně co peněženka dovolí,můžeš dokupovat lepší repro. Konkrétní tipy už zde neporadím, jelikož už jsem na kino úplně rezignoval a mám pouze stereo a jsem nad míru spokojen i při sledování filmů.Ale v jiných vláknech se zde jistě dočteš vše potřebné a případně by ti zde s výběrem poradily členové mnohem zkušenější.
Tak dobře pořiď ať jsi spokojený a poté se pochlub, jak to u tebe dopadlo.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 29. 3. 2019 09:03

Soundbar = huhlator...to uz len zo zakladneho principu nemoze dobre zniet
Nema to "objem".

axton píše:Nicméně pokud tě soundbar láká, prvně si omrkni nějaké modely v elektru,abys věděl co od toho můžeš očekávat za zvuk. Měl jsem před pár lety nějaký základní model od Sony za cca 5tis a i když se nepovažuji za náročného posluchače, po několika měsících už mi ten zvuk lezl na nervy a prodal jsem jej.

Suhlas.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 29. 3. 2019 14:31

Nekde jsem videl na bazaru Bose 5,coz si myslím,ze bude lepsí varianta nez soundbar.Mel jsem ho kdysi práve k TV a bylo to OK.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 3. 2019 18:35

bylinnycaj když už sem dáváš práci někoho jiného, bylo by korektní tam uvést zdroj. Jestli se mně to jen špatně zobrazuje a nevidím ho, ber můj příspěvek za bezpředmětný.

Co se týká soundbaru. Pivní puritán nedá do úst desítku, filmový si nekoupí TV v 50Hz a zvukově náročný posluchač poplive soundbar.

Soundbar má velké kouzlo v tom, že jednoduše chce vylepšit zvuk televizoru. Jestliže se mu to daří, je přínosný a určitě dobře poslouží. Zvukový rozdíl v jednotlivých typech zcela jistě je. Ne všechny jsou zahuhlané. On totiž filmový zvuk má být trochu hřejivější s dostatkem efektů. Jestliže si budeme hrát na řezavé krystalické výšky, které extrémně zvýrazní až znepříjemní sykavky, tak řadě lidí taková zvukařina nesedne. A nesedla by ani mně.

Nicméně ano - jestliže to někdo myslí vážně a chce jít ještě lepší, avšak trochu „složitější“ cestou, volí receiver a k němu adekvátní sadu reproduktorů. Bude opět někde jinde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 31. 3. 2019 14:06

MgX píše:On totiž filmový zvuk má být trochu hřejivější...


Co to znamená, to "má být hřejivější". Kdo to určil a jak se vyjadřuje míra hřejivosti? :D

Je to samozřejmě nesmysl. Filmový zvuk má být takový, jaký jej tvůrci filmu udělali - v ideálním případě. Žádné záměrně dodané dodatečné zkreslení (=hřejivost) není správně. Zvuk má být třeskutý a řezavě ostrý, pokud to tak tvůrci filmu nebo scény zamýšleli nebo medově konejšivý, pokud to tak tvůrci zamýšleli.

V THX ani jiných specifikacích (Dolby atd.) není o dodatečně dodávané hřejivosti ani slovo.


Soundbary jsou dobré a špatné. Neexistuje žádný smysluplný důvod, aby všechny soundbary zněly zahuhlaně a to ani v ultralevné kategorii, o které je zde řeč. A o objemu ozvučnic to není. Případnou zahuhlanost zvuku dělá (kromě nedostatečného rozlišení) především nedostatek vyšších středů a výšek. Ani jedno ke správnému zvuku nepotřebuje bůhvíjaký objem - výšky vůbec a středům stačí pár litrů.
V dnešní době se už dají koupit velmi slušně hrající soundbary, ale není to za 5 tisíc. Např. Dali Kubik One hraje špičkově a to i v porovnání se stejně drahým systémem zesilovač-regálovky.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod malabar 31. 3. 2019 17:07

Bubak:
"Soundbary jsou dobré a špatné. Neexistuje žádný smysluplný důvod, aby všechny soundbary zněly zahuhlaně a to ani v ultralevné kategorii, o které je zde řeč. A o objemu ozvučnic to není. Případnou zahuhlanost zvuku dělá (kromě nedostatečného rozlišení) především nedostatek vyšších středů a výšek. Ani jedno ke správnému zvuku nepotřebuje bůhvíjaký objem - výšky vůbec a středům stačí pár litrů.
V dnešní době se už dají koupit velmi slušně hrající soundbary, ale není to za 5 tisíc. Např. Dali Kubik One hraje špičkově a to i v porovnání se stejně drahým systémem zesilovač-regálovky."

...a co teprve az se do toho da ta spravna firma (bohuzel vzdycky je to o kvalite a o penezich):
https://en-ca.sennheiser.com/ambeo-soundbar
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 31. 3. 2019 18:38

Bohužel tahle "virtual surround" šidítka moc o kvalitě nejsou a to i přes vysokou cenu. Surround zvuk z metr široké krabičky umístěné pod televizí vytvořit prostě nelze. Ale ve stereo režimu to zahraje přesvědčivě. Jen těm 30 Hz se člověk musí smát.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2019 18:41

Bubak_Praha píše:
MgX píše:On totiž filmový zvuk má být trochu hřejivější...


Co to znamená, to "má být hřejivější". Kdo to určil a jak se vyjadřuje míra hřejivosti? :D

Je to samozřejmě nesmysl. ...

Ano, zvuk má být posazen tak, jak ho autor zamýšlel. Jestliže je tam výbuch, tam to má dunět a ne se snažit o „koncertní sál“. Když si koupíš terénní auto, chceš ho využívat do terénu. Jestliže bude dobré maximálně na pevnou silnici, je Ti k ničemu.

Philips u svého televizoru (OLEDu) nasadil reproduktory naladěné od B&W, a že by to byla výhra, to opravdu ne. Problém není ono naladění na koncertního puritána. Problém je, že s tím zvukem nikdo pořádně dál nepohne. Běžný divák nemá zájem o pištivé výšky a extrémní sykavky, které mnoho zvukových fajnšmekrů přímo zbožňuje. Daleko výhodnější je, aby byl zvuk neutrální, nicméně je to zvuk ne pro poslech hudebních děl, ale pro doprovod filmů. A tak si dovolím předpokládat, že přeci jen nějaké rozdíly tam mají být. Takže to nesmysl není. Mnou naznačený výraz „hřejivost“ byl využit schválně. Jsem rád, že se Ti tolik zalíbil.

No celé řadě televizorů právě toto chybí. Chybí basy, hluboké tóny. Anebo vyvěrají tam, kde vyvěrat nemají. Anebo je mluvené slovo skutečně zahuhlané, nesrozumitelné. V opačném případě je zase příliš pištivé, kovové a nepříjemné. Nejedná se o neutrální projev.

A přes slova kritiky z Tvé strany platí, co jsem napsal. Jestliže nějaký soundbar pro konkrétního uživatele vylepší zvuk televizoru, pak jeho peníze nevyletěly z okna. Souhlasím ale - pro pořádný prostorový zvuk soundbar nedostačuje.

-- 31. 3. 2019 18:51 --

Ještě doplním - možná jsem to napsal nesrozumitelně, či méně přesně (minulý příspěvek). Pokud ano - omlouvám se.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 31. 3. 2019 18:57

Tvá slova platí jen v té části jestliže nějaký soundbar pro konkrétního uživatele vylepší zvuk televizoru, pak jeho peníze nevyletěly z okna.

Část on totiž filmový zvuk má být trochu hřejivější je nesmysl z výše uvedených důvodů.

Ono pomýlení pramení z nesprávného předpokladu, že zvuk sestavy pro film by měl být "laděný" jinak než zvuk sestavy pro hudbu. A to je blbost. Oboje je prostě jen zvuk, který jeho autoři při masteringu nějak nastavili s předpokladem, že tak bude reprodukován. To ostatně plyne i z definice THX:

THX-certified theaters provide a high-quality, predictable playback environment to ensure that any film soundtrack mixed in THX will sound as near as possible to the intentions of the mixing engineer.

Nějaké dodatečně vnesené zkreslení zvuku (ladění) je nežádoucí. Požadavky na co nejlepší reprodukci hudby a filmového zvuku se ničím neliší: co nejmenší zkreslení (THD, IMD, CCIF, jitter...) celého řetězce při dostatečném výkonu, frekvenční a fázová vyrovnanost, rozlišení, schopnost přenášet tranzienty, dynamiku.... Tedy pravý opak záměrného vnášení nějakých zkreslení (která nazýváš hřejivost). Sestava, na které zní špičkově hudba, poskytne špičkový zvuk i u filmu a vice versa.
Pištivé výšky a extrémní sykavky jsou opravdu to poslední, po čem lidi hledající kvalitní zvuk touží - a je jedno jestli pro hudbu nebo film.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2019 19:28

Máš pravdu. Ve druhém příspěvku píšu o neutralitě. Myslíme vlastně to samé, jen to píšu jinak. Bohužel zvuk chrchlátek v televizoru, kde se někdo snaží z něho udělat extra zvuk nemusí vždy dopadnou poslouchatelně, hlavně u vyššího zesílení. Takže když si jako uživatel jsem schopen následným zásahem stav upravit do neutrálního zvuku pro poslech filmu, OK. Pokud ne a mám tam stále zahuhlanost, nebo naopak zvýrazněné sykavky (přemíru vysokých tónů), tak to prostě nedám. Hlavně když si telku zesílím a slyším toto, tak určitě nebudu potěšen. A věř nevěř - mnoho lidí, kteří hledají „kvalitní“ zvuk, přijímají jeho, mnou popisované, proporce s nadšením.

Onou hřejivostí jsem myslel nepřemrštěnost výšek a adekvátnost středů a basů. Což se málokdy daří. Ale z druhé strany... určitě více bude filmovému zvuku bližší nadhodnocení hlubokých tónů, než jejich nedostatek. Skutečný sluchař toto bude brát, jakožto nevyváženost spektra. Ale, když se podíváš do sekce sluchátka... jsou lidé, kterým hodně basů vyhovuje, přitom křičí po neutrálním zvuku. A jiní zase touží po neutralitě, ovšem s pištěním výšek :-) Ani jedno není neutrální projev.

Upřímně - nezajímají mě definice kohokoliv. Když si pustím film/zprávy cokoliv, kde půlka lidí „piští“ anebo má výrazné, nepříjemné, nepřirozené sykavky, může norma říkat cokoliv. Já chci slyšet zvuk tak, jak ho slyším v reálu. Pak jsem spokojený. A davu se bude víc líbit větší prostor a basů tolik, aby pocítili akční scény a užili si je. Jestliže ve filmu jede závodní speciál, prolítne helikoptéra, nebo zaduní výbuch, a já přestože mám hlasitost dost nahoře, toto necítím, tak nemám filmový zvuk. Respektive adekvátní doprovod pro filmové akční scény. A předpokládám, že autor díla právě takový zvukový doprovod v oné chvíli zamýšlel.

A ještě jednou, abys pochopil. Ano, neutrální zvukový výstup by měl být schopen předložit dílo (jakékoliv), tak, jak bylo stvořeno. Jenže onen řetězec se, ať chceš, nebo nechceš, liší. A tím tomu zvuku dává na zadek. Víc, nebo míň. Když si audiofil nahodí svoji stereo sestavu, začne plivat, při poslechu prostorového zvuku se subwooferem. A je celkem jedno, že má neutrální projev. Bývá to tak. Ti kucí jsou si schopni kvůli tomu trhat občanky. Pár střetů hyperaudiofilů bylo i zde.

Ono pomýlení pramení z toho, že se dlouhodobě snaží výrobci cokoliv nějak ladit, místo toho, aby tomu nechali přirozený projev. Tudíž ono pomýlení, když dovolíš, není moje. Nicméně jsem rád, že jsi mě poučil.

Představa řady ultimativních audiofilů, že soundbar rovná se odpad, je hloupost. Ale opět máš pravdu, za desítku si asi těžko někdo odnese zvukovou výbavu, jakožto při domácím kinu za kilo. On ne každý má tolik peněz, nebo ne každý je takový blázen, aby dával do zvuku nemalé finance. A také... nároky jednotlivců se významně liší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 1. 4. 2019 07:43

Myslím, že se kolem toho dělá mnoho povyku pro nic. Každé zvukové zařízení má svůj účel a mělo by být používáno k tomu účelu, ke kterému bylo stvořeno.
Soundbary primárně vznikly jako vylepšení plochého a nekvalitního zvuku z plochých TV (pamatujete jak hrály klasické "bedny" s normálními reproduktory?). Tento účel plní velmi dobře i levné soundbary s cenou pár tisíc Kč, obzvlášť v konfiguraci 2.1 (lépe napsáno "lišta.1"). Nebyl to problém ani u vysílaných filmů, které byly často v nízké kvalitě se stereo zvukem, o nekonečných seriálech nemluvě. Až v posledních letech je řada filmových kanálů nebo služeb, které nabízí vysoké rozlišení i prostorový zvuk. Jenže tady už soundbar nestačí. Sice jsou pokusy o doplnění o zadní surroundy, ale to je jen takové šidítko.
Pro všechny milovníky filmů je prostě skoro povinnost pořídit ke kvalitnímu zobrazovači i kvalitní ozvučení, vždyť zvuk tvoří polovinu filmového zážitku.
Stejně tak pro milovníky hudby je nenahraditelná kvalitní stereo sestava.
Je všeobecně známo, že jednoduchá all in one řešení prostě nefungují nebo uspokojí pouze velmi nenáročného uživatele, nebo jsou naopak systémy, které zvádnou vše ve výborné kvalitě, ale stojí mnohonásobně více (i stovky tisíc).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 1. 4. 2019 09:05

malabar píše:..a co teprve az se do toho da ta spravna firma (bohuzel vzdycky je to o kvalite a o penezich):
https://en-ca.sennheiser.com/ambeo-soundbar

Ten Sennheiser vypada zaujimavo. (je vacsi, sirsi... a aj tazsi. Vsetky zakladne predpoklady pre trocha lepsi zvuk)

alebo tiez som este kukal tento:
https://www.teufelaudio.com/uk/soundbar ... 14657.html
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malabar 1. 4. 2019 15:29

Myslim, ze sounbary nejsou o kvalite zvuku. Je to spis kompromis mezi lepsim zvukem a instalaci celeho setu. Proste "kazdy vyrobek ma sveho zakaznika". Dokazu si predstavit chlapika, co ho koupi (klidne i hodne kvalitni), protoze se mu nelibi zvuk z jdouci televize. No, a pak uz staci manzelka: "Ne ze me sem okolo tech kytek natahnes nejaky draty !" :-D Nebo mas proste malyho prcka a na rok-dva je to reseni.

Mimochodem, Mgx 19.6.2018 na vlaknu Avmania testuje odkazoval na dalsi slusny Sony soundbar
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 1. 4. 2019 15:49

Já nevidím ani problém v instalaci jak soundbaru, tak zároveň plnohodnotného domácího kina, protože proč na zprávy, seriál nebo sport zapínat celou sestavu, kde se prostorový zvuk nevyužije?
Proto jsem opakovaně psal, že na soundbar, jako vylepšovač zvuku TV stačí do 5 tis. a jako plnohodnotná náhrada domácího kina se to stejně nehodí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků