Koupě 55" TV, recieveru a 5.1 repro do 100 tis.

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bloodrider 13. 2. 2019 14:35

Zdravím všechny čtenáře tohoto tématu!
Tak jsem se rozhodl konečně vylepšit AV vybavení obýváku a teď vás chci poprosit o radu co vybrat. Začnu asi obývákem:
panelák, obdélník rozměry 470x440 cm, TV bude uprostřed delší stěny, v případě potřeby můžu udělat plánek a dát ho sem. Ve všech rozích místnosti jsou natažené dvoulinky o větším průřezu (přesné číslo teď nevím). Na přední pravý (FR) ani přední levý (FL) reproduktor nezbývá kvůli skříním moc místa, pokud možno bych je přichytil na stěnu v prostoru mezi skříní (h = 245 cm) a stropem (260 cm). Pak je taky otázka kam umístit subwoofer, to dost záleží na jeho rozměrech. Na TV a ostatní elektro je uprostřed místnosti určené "vykrojení" ve skříních (nízké skříně) - rovná plocha je ve výšce cca 60 cm a má rozměry 180x40 cm. TV může být jak postavená na této ploše, tak může viset na stěně.

Co mám a klidně použiju:
Repro Bose Acoustimass 5 series III - pokud to je možné, klidně je použiju do této sestavy, pokud to není možné, určitě je využiju jinak.
Jako HTPC mám Intel NUC 8i3BEK + Pulse-Eight USB - CEC adaptér (externí, nikoliv interní do NUCu) - určitě chci použít jako zdroj zvuku i videa
Starý zesilovač použít nechci, starou TV taky ne.

Co chci koupit:
55" TV s DVB-T2 tunerem (když už platím ty koncesionářské poplatky)
Vhodný reciever (5.1 nebo případně 5.1 + 2.0 s využitím Acoustimass 5 "na hudbu"? Nevím, jestli to je rozumné).
5.1 repro
To vše do, řekněme, 100 tisíc? Nejsem nijak striktní, ale vím, že za AV techniku můžou jít částky velmi vysoko, tak se radši držím téhle hranice.

Co si od toho slibuju a jak to budu používat:
Rozumný "footprint" v obýváku, možná až minimalismus - proto chci 55" TV, ačkoliv by se vešla i větší.
Vše ovládat jedním ovladačem, včetně vypnutí/zapnutí TV a recieveru a zpauzování přehrávání z HTPC - předpokládám, že HDMI-CEC by tohle mělo zvládat.
Zdroj dat - HTPC - video - *.mkv soubory s h264 nebo x265 a podobné, stream videa z internetu, aktuálně mám vše maximálně ve FullHD (1920x1080) rozlišení; audio - FLAC, možná Deezer nebo Tidal. A pak taky příjem DVB-T2 vysílání přes tuner v TV.
Ve všem, pokud možno, co nejnižší počet větráků (nesnáším rachtající vyběhaná ložiska).

Požadavky na reciever - aspoň tři vstupy (HTPC, časem možná přidám PlayStation a něco víc). Reciever bude umístěn na té desce 180x40 cm ve výšce 60, takže by byl skvělý nějaký zhasnutelný displej + kontrolky (třeba tlačítkem na ovladači), aby nerušil při sledování. Výkon není potřeba moc vysoký - panelák - takže nechci sousedy naklepávat jak řízky.
Požadavky na TV - DVB-T2 tuner, HDMI-CEC, slušný obraz. "Chytrou" televizi nevyužiju (HTPC tohle několikrát nahradí a je mnohem víc future-proof), 3D mě nezaujalo, takže tyhle funkce můžou a nemusí být.
Požadavky na repro - aby "nějak fungovaly" - je otázka, jestli nemít výše zmíněné 5.1+2.0, na kvalitu reprodukce hudby jsem mnohem náročnější než u filmů. Chci jenom 5.1, nechci mít ověšený celý obývák 128 reproduktory.

Pokud jste to přečetli až sem, tak gratuluji a budu velmi vděčný, když mi poradíte s nákupem.
Děkuji a přeji hezký den!
Bloodrider
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 13. 2. 2019 22:39

Zaujimave a casto protichodne alebo nesplnitelne poziadavky. Napr. "na reprodukciu hudby som narocnejsi" nejde dohromady s lacnym AV receiverom a uz vobec nie s tvojim zamyslanym umiestnenim reproduktorov. Dalej ovladanie jednym ovladacom cez HDMI-CEC moze byt tiez problematicke, vsetky kvalitnejsie TV su "chytre", displej na AV receivery sa da vypnut, kontrolky nie. Takze tipov na TV je vela v prislusnej sekcii, doporucovana je LED Sony KD-55XF9005 alebo OLED Panasonic TX-55FZ800E, ale ponuka je siroka... AV receiver napr. Marantz SR5013, Denon AVR-X3500H pripadne Onkyo TX-RZ730, z tych drahsich Marantz SR6013, Onkyo TX-RZ830 alebo Yamaha RX-A880. Co sa tyka repro, tak vzhladom na to umiestnenie, fakt neviem... Kedze stlpy vpredu zrejme nepripadaju do uvahy tak napr. Q Acoustics 3020 set 5.1 alebo DALI Zensor 1 set 5.1.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků