Soundbar zapojeni

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod blackwhit 5. 3. 2019 23:55

Zdravím,

rád bych se zeptal na info k zapojeni soundbaru. Chci si jeden pořídit, ale mám poměrně dost věcí na zapojení: UPC, PS4, DVD, Apple TV. Televize má 3HDMI, z toho jeden ARC a pouze coax audio vystup (coz drtiva vetsina soundbaru nezna). Lepší soundbary mají většinou taky 3HDMI, z toho jeden ARC.

Funguje to tak, ze muzu 2 veci (napr. UPC a PS4) pripojit do TV, další 2 (DVD, Apple TV) do soundbaru a mezi sebou TV a Soundbar propojim ARC HDMI a kdykoli neco z toho pustim, budu mit obraz i zvuk? :-)

diky
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 6. 3. 2019 10:29

Bude to tak fungovat.
Ale soundbar = to je jedna...no nic moc.

Zapinal/vypinal sa z TV pri pripojeni cez HDMI ARC a aj zvuk siel pridavat/uberat DO od TV.
btw: (mal som doma aj JBL 5.1 (vitaz dTESTU) a vymeneny.)
Upistanejsie vysky, stredove pasmo nulove 2,25" wofeery = hlasy atd...take zahuhlane niekedy..a to ja neznasam), a obrovske basy 10" subwofer. Tie ale isli korigovat.
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 6. 3. 2019 13:56

a vybral jsi neco jinyho? taky jsem na nej koukal ... (i na zaklade dTestu) :-)
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 6. 3. 2019 14:18

JBL+HD.jpg
JBL5.1 a BDS 485SW
..ani nehovor..
Vcera som stravil v jednom obchode, kde som vratil to JBL 5.1, asi 4-5 hodin.
( dohodli sme sa na vymene , za nieco ine).

Testovali
1, funkcnost: receiver HD161
HDMI ARC vs TV (zap/vyp) + ovladanie hlasitosti DO TV. (na nejakom TV Grundig 32". Ten potom zblol,
ale predtym funkcne vsetko islo ON/OFF a zvuk +/- DO TV)
2, "ako to hra".: (vzhladom na priestor, iba kompaktne veci)
rec.HD 161 + 5.1 zostava (HKTS9) - 5.1 zvuk , 2.1 zvuk
rec. Hd xy + 2.0 zostava (QA3020i) - menej basov ,ale pekne to hralo
rec. HD (all in one _ BD.DVD.CD.USB.FM.DAB) + 2.1 zostava

Vsetko hralo ovela lepsie, ako soundbar. Ide o to co preferujes.

Nakoniec som uz utahany volaco vybral...ale ide ma ebnuuuuut po funkcnej stranke.
TV vs HDMI ARC = funguje (receiv. sa zapina/vypina s TV)
ale....nejde ovladat zvuk externeho zariadenia dialkovym od TV :'(
(pokakana digitalna doba...a clovek si chce len vylepsit zvuk TV a na filmy volaco a obcas hudba s youtubu.
Cize uz som do toho nalial cca 900€ a stale mi to nejde tak, ako chcem ja. :-( :-( :-( :-( ...a uy som rezignoval. (kolko casu som tomu venoval..som znechuteny uz)

btw: zobral som Harman Kardon BDS 485SW...
https://domace-kina.heureka.sk/harman-kardon-bds-485s/
TV mam Oled LG 55EG9A7
Naposledy upravil bylinnycaj dne 6. 3. 2019 14:45, celkově upraveno 1
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 6. 3. 2019 14:30

no ja bohuzel kvuli bytu (a manzelce) potrebuju soundbar. prodal jsem svoje sloupy Yamaha a receiver Yamaha a ted trpim pri zvuku tv. moji favoriti:

1) samsung hw n-850
2) yamaha musicast 400
3) sony ht-zf9
3) to JBL teda asi vynechavam... :-)
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod Daly90 7. 3. 2019 10:09

Jestli jsi byl zvyklý na sloupy, tak si budeš na Soundbar opravdu těžce zvykat. Ideálně fakt někde poslechnout, abys věděl, jak to bude pracovat. Jenom ze zvědavosti se zeptám, proč výměna sloupů s receiverem za soundbar?
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod blackwhit 7. 3. 2019 10:30

mno, rekneme, ze manzelka me dlouhodobe tlaci do toho, ze se to do naseho bytu (ted noveho navic) nehodi. navic jsem musel sportovne uznat, ze na hudbu uz stejne nemam zvlast cas a sloupy slouzily vlastne jen na filmy a ps4 a tam si myslim, ze soundbar (uz jsem jich par slysel) muze stacit.
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod Daly90 7. 3. 2019 11:22

Otázkou je, jestli to fakt stačit bude... já mám u televize dva sloupy vlastní výroby a zatím jsem neměl možnost najít soundbar/domácí kino/ nebo jiné podobné komerční řešení, které by mě zvukově bavilo. Nebudu se teď bavit o výkonu, ale o zvuku samotném, o prokleslení nebo preciznosti. I rozumná poslechová hlasitost mi nabídne větší rauš, než u výše zmíněných řešení. Neber to každopádně jako rozmluvu, abys na soundbar kašlal :D nějaké modely poslechni a udělej si vlastní názor, třeba to bude stačit tvým potřebám a chutím :-)
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 7. 3. 2019 13:53

Ja mam problem u soundbarov s "huhlajucimi" nejasnymi hlasmi v urcitych polohach.
(proste stredne tony su zalostne )
A cim mensi soundbar, tym horsie... a subwoofery zbytocne velke.Take nevyvazene su tie zostavy.
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 7. 3. 2019 15:01

Já mám jednoduchý soundbar LG SJ5 jen jako vylepšovač zvuku k TV a nic jako zahuhlané středy nebo nesrozumitelné hlasy nepozoruji, naopak, zvuk TV to vylepšilo dost podstatně, ale na hudbu to není a zvuk zní trochu plechově.Hodně záleží na nastaveném režimu, já používám na vše "cinema", má trochu dopředu posazené dialogy a simuluje trochu větší prostor.
Za 4500,- to byla dobrá koupě, ale možnosti připojení jsou trochu omezené.
Ještě můžeš zvážit aktivní reprosoustavy, ty kvalitnější přehrají sounbar o několik tříd.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Daly90 7. 3. 2019 21:56

Souhlasím s tím, že soundbar zvuk televize vylepší. Ale mě upřímně nebaví oddělení basové/středobasové složky od zbytku spektra. Woofer by měl být jenom na basové/subbasové frekvence. V opačném případě začne být směrově "lokalizovatelný" a začne být problém v jeho umístění. Soundbar by musel být trochu objemnější, aby opravdu zahrál až k 300-400Hz a pokryl tak celé pásmo, které dokážeme v prostoru vnímat. Sloupy jsou sloupy, tam to prostě zní jinak. Proto je lepší přednes vokálů i přehled akutických zdrojů.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 8. 3. 2019 00:56

O tom není pochyb.
tombas
Pokročilý