Příprava pro domácí kino

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ferza 12. 3. 2019 20:15

Ahoj, plánuji kompletní rekonstrukci bytu a postupně bych chtěl zprovoznit nějaké levnější (cca do 15tis) domácí kino viz obrázek (zatím jako základ 55" OLED a stařičké Genius SW-HF 5.1 5000 :twisted: - předpokládám, že to děti během prvního týdne rozmlátí a koupím něco normálního). Jsem naprostý laik, takže dotaz tomu bude odpovídat: máte nějaké zkušenosti s reproduktorovými zásuvkami? Chtěl bych tahat audio kabely k zadním repro ve zdi, jaké kabely by jste doporučily, popř. na co si dát pozor? Tahat husím krkem (2 ostré ohyby)? Nebo se při mé dispozici místnosti vykašlat na 5.1 a pořídit jen nějaký 2.1 soundbar k TV? Děkuji.
Přílohy
Domácí kino.JPG
5.1 domácí kino
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Lybuna 13. 3. 2019 01:26

ahoj,tak záleží na tom co preferuješ víc - hudba/film/hry - jaký filmy sleduješ, (na komedie kino asi neni potřeba ), jinak to rozložení nábytku je konečné? tohle je tak pro jednoho co bude sedět na středu sedačky , ten vlevo bude mít reprák nad hlavou, což je dost blbý, ale dá se to pořešit tak, že když vás bude víc tak přepnout na stereo a jinak normálně 5.1. soundbar jsem žádný ještě neslyšel tak nevím ale přijde mi to jako nouzovka když neni lepší řešení, to už radši nějaké klasické stereo. co máš za podlahu? tam by jsi kabely neschoval? koberec, lišta u plovoučky, jinak na zadky bych tam dal obyč cu dvojlinku 1.5 mm s označením + -, pokud by jsi kupovat nějaký all in one systém tak ty mají myslím kabely i s koncovkami
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 13. 3. 2019 08:55

Tak popořadě.
Kabely si natáhni každopádně, ať už se později rozhodneš pro kino nebo stereo, v případě změny rozhodnutí nebudeš muset sekat hotový pokoj.
Doporučuji klasickou repro dvojlinku, raději 2x2,5 mm2 než 1.5mm2, i když by to mělo stačit.
Nevíš, co tam v budoucnu budeš mít připojené za repro, tak raději trochu předimenzovat.
Kabely se dělají i ploché pod omítku.
Zadní repro bych umístil nad hlavy, možná až pod strop a natočil směrem dolů, je to lepší, než aby to řvalo přímo za uchem.
Hlavní přední repro jsou příliš blízko u sebe, bude problém se správným zobrazením prostoru, resp. scéna bude dost zúžená.
15 tis. je na kvalitnější domácí kino málo, na stereo je to skoro taky málo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 13. 3. 2019 13:47

Pokud budeš tahat kabely a chceš je zakončit zásuvkami, tak bych raději zvolil šroubovací variantu než ty pružinové na Tvém obrázku.
Něco takového
Obrázek
https://www.dexon.cz/katalog/konstrukcn ... stenu.html
https://www.dexon.cz/katalog/konstrukcn ... stenu.html
ilja2001
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků