Výběr HiFi mikrosystému

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 5. 2019 09:52

Zdravím všechny,

obracím se na vás pro radu. Známý mi nabízí tuto MiDi věž Kenwood M58 se všemi periferiemi kromě magnetofonu a s bednami za 4 000 Kč. Prý ji kupoval v roce 96 za 28 tisíc a příliš ji nepoužíval.Hledám něco, co bych měl na poslech hudby, rádia a jako lepší zvuk k televizi.
Je to dobrá nabídka? Vůbec nevím kolik má taková věc hodnotu...
Naposledy upravil Nick Cave dne 20. 5. 2019 10:46, celkově upraveno 1
Důvod: název vlákna přejmenován na optimálnější
anonymni

Odeslat příspěvekod ramones 18. 5. 2019 22:15

Cena možná odpovídá, ale je to technologie za svým zenitem. Za podobné peníze můžeš sehnat nějaký minisystém odpovídající součastným požadavkům na kompatibilitu, USB,BT a s dobrým zvukem. Podíval bych se na nabídky použitých Panasonic, JVC a Denon do 4 let stáří.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2019 09:28

díky za radu. Dají se mikrosystémy co se týče zvukového projevu srovnávat se staršími hifi? O konektivitu mi až tak moc nejde, to bych pravděpodobně vyřešil s chromecast audio.

Jen nevím, jak na propojení s TV. Je mi jasné, že se starým hifi to bude velmi kostrbaté, proto bych se právě kvůli tomuto důvodu přiklonil k nové mikrověži, ale musela by mít vstup na optiku.

Máte nějaké tipy? Přemýšlím nad Panasonic PMX-90 a Denon D-T1
anonymni

Odeslat příspěvekod tombas 20. 5. 2019 10:59

Staré věže mívaly jen jeden analogový vstup, takže pokud bys připojil Chromecast, už bys neměl kam připojit TV. Navíc propojení TV přes sluchátkový výstup je dost nekvalitní. Optika nebo HDMI je mnohem lepší.
Novou mikrověž kup třeba Panasonic, ty hrají dobře, např.
https://www.alza.cz/panasonic-sc-pmx90- ... 594725.htm

-- 20. 5. 2019 11:01 --

No ale koukám, že ten panák nemá optický vstup pro TV, tak to asi nebude ideální.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2019 11:30

Koukal jsem a žiju tedy v tom případě v omylu, že PMX90 má vstup na optiku. Můžete to někdo potvrdit/vyvrátit? Ten Denon nedoporučujete?

Propojení s TV je pro mě stěžejní bod a jak chápu,výstup na sluchátka je asi opravdu spíš nouzovka. Nicméně mám pro tyto staré věže sentimentální vztah. Neexistuje nějaký DAC převodník/switch s více vstupy a jedním výstupem?
anonymni

Odeslat příspěvekod ramones 20. 5. 2019 12:12

V popisu je zmíňka o optickém vstupu.
Denon je také fajn, pokud nechceš více utrácet.
Z praxe vím, že tyto systémy jsou naladěny více k basům, takže i dvoupásmovky budou hrát obstojně.
Na podobném, ale od Pioneer, máme v ložnici basy na -3.
K TV více než dostatečný.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 20. 5. 2019 15:11

Tak u toho Panasoniku mají bordel v popiscích, někdo uvádí vstupy jen AUX, ale podle fotky zadní strany to má i optiku, takže cajk.
Obrázek
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 20. 5. 2019 16:44

Tu starou vez radsi nebrat. Nepripojis to k TV. Ja kupoval v roce 2005 vez midi Sony dal jsem za ni 24000 Kacek ma to sice i gramofon, ale hraje to jako veze v dnesni dobe za 5000Kc
eiben
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků