Sestava s USB vstupem do DAC - Marantz 8006 nebo Pioneer 70

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Honza.gm 29. 5. 2019 21:24

Po dvaceti letech spokojeného poslechu hudby na Technics SA-EH760 jsem se rozhodl investovat do nového vybavení.
Moje sbírka hudby se postupně z pásků, LP a CD postupně přestěhovala na harddisky do MP3 320, Flaců, SACD ripů apod.
Proto by se moje sestava měla skládat ze zesilovače + síťového přehrávače s ohledem na pohodlné listování v adresářové struktuře síťových disků.

Protože jsem se o HI-FI techniku dlouho nezajímal, objevil jsem až teď , že některá současná zařízení mají pro mně naprosto unikátní a užitečnou věc - digitální vstup do DA převodníku přes USB, tedy možnost použít hi-fi aparaturu jako externí zvukovou kartu pro PC, nebo cokoliv jiného, na co někdo vytvoří drivery.

Nejdříve jsem vybíral podle funkcí jednotlivých přístrojů - volba bude buď Marantz PM8006 + ND8006, anebo Pioneer A-70DA + N-70AE.
Poté zkusím najít obchod s poslechovým studiem a vybrat strojovnu + repro na vlastní uši.
Možná nakonec zjistím, že za ty roky šel můj sluch natolik do kytek, že ani nepotřebuju něco tak drahého.

Po prostudování manuálů jsem zjistil, že Marantz má USB dig. vstup do převodníku u streameru.
Pioneer má ale tento vstup jak u streameru, tak u zesilovače.

Moje dotazy před tím, mež se vydám do nějakého většího města s poslechovým studiem:
Máte někdo se sestavou Pioneer osobní zkušenost? Mají oba komponenty (prodávají se i samostatně) svůj vlastní přes USB přístupný DA převodník?
Není teoreticky lepší připojit PC přímo k zesilovači?

Pokud to někdo po mně dočte a vyvrátí/potvrdí moje úvahy, tak předem děkuji.
Honza.gm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 30. 5. 2019 07:15

Nevím, jestli se tady najde někdo s osobními zkušenostmi s konkrétními uváděnými modely. Každopádně se jedná v obou případech o kvalitní a zvukově velmi dobré zařízení, záleží jen na tvých zvukových preferencích.

U toho Marantze ND8006 je přímo napsáno, že může sloužit jako DAC, to znamená, že pokud použiješ USB vstup a analogový cinch výstup, bude pracovat DAC v tomto zařízení. PM8006 digitální vstupy, a tedy ani DAC, nemá, takže je to jediná možnost připojení PC.

U toho Pioneeru, pokud je možnost připojení USB do obou přístrojů, připoj PC do N-70AE, má špičkový převodník SABRE a navíc můžeš PC využít jen jako úložiště a streamovat hudbu přímo z něj přes samotný N-70AE, ale pak by mělo být propojení N-70AE a A-70DA analogové, tedy přes cinch nebo XLR.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocurik 12. 7. 2020 10:16

ja mam Pioneer A-70DA + N-70AE
kocurik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 12. 7. 2020 10:25

Neviem, ci sa to zmenilo, ale este na jar boli streamery od Pioneeru (50AE a 70AE) dlhodobo nedostupne. Este pripada do uvahy kombinacia Cambridge Audio CXA + CXN. Podla mna je najlepsie streamovat priamo z NAS-u (bez PC).
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 12. 7. 2020 10:53

Všechny Pioneery/streamery s tím pěkným displayem/obrazovečkou byly půl roku nedostupné kvůli potížím s dodávkami právě těch zobrazovačů. A kdo má streamer, PC opravdu nepotřebuje.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků