Kdyz ne soundbar, tak jaky 3.1 reseni?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jts.jts 23. 7. 2019 14:51

Hledam nahradu za system (AV reciever + 3.1 + BT adapter), ktery ted mam a chci pri zachovani dobreho zvuku dosahnout nejakeho zjednoduseni (min veci, nejak to pospojovat).

Co mam: Denon zesik, 2 (starsi) regalovky, aktivni sub a jeden center Jamo. A k tomu pripojeny BT adapter.

Co chci: ja hudbu přes digi/optiku in, zena obcas spotify pres BT, analogovy vstup (RCA/jack) pro radio, zvuk z TV (idealne před hdmi(arc) a ovladani hlasitosti ovladacem tv). Chtel bych se vejit do 10-15k.

Moznosti:
    1) soundbar
Zkousel jsem vsech 6 veci co mam ted nahradit soundbarem (+sub), takze bych mel jen 2 veci doma. Otestoval jsem LG SK6F, Samsung HW-N550 a Yamaha YAS108 (tem ma sub pre-am out a tak jsem k tomu pripojil muj aktivni subwoofer).
Bohuzel zvuk je dost zoufaly, LG hraje jak z kyblu (trochu se to da dohnat nastavenim, ale nic moc). Samsung lepsi, ale postrada stredy a Yamaha, ačkoliv nejlepší z těchto tri, tak taky postrada stredy a ma navíc celkem agresivni vysky a není to proste prijemne na poslech. Pro zlepseni zvuku TV je soundbar uzasny výrobek, tam je ten posun o několik trid. Ale hudba se z toho poustet neda…

V tomto smeru ještě zvazuju Yamaha MusicCast BAR 40 nebo spis o Yamaha MusicCast YSP-1600 – oboje by mělo byt zvukove mnohem lespi nez yas108 a oboje ma sub-out (rad bych pouzil muj sub, pac hraje skvele na rozdil od subu dodavanych se soundbary, který jsou celkem maly a divne duni).

Moc se mi libi AQ SOUNDTABLE, ale bohužel k tomu sub nepripojim a nemá hdmi, takze ackoli verim, ze hrat bude slusne, hrat přes to TV a pokazdy menit hlasitost druhym ovladacem je k zblazneni.

    2) aktivni repro
Zde trochu tapu, prosim o doporuceni. Libi se mi třeba reseni Klipsch Reference R-15PM, ale opet nepripojim ani TV ani sub

    3) reciever + repro
Sice doma ted mam, ale nejaky „kompaktnejsi baleni“ bych taky rad zvazil. Ale zasedni problém mam s tim, ze se zde v diskuzích doporucuji 2.0 sestavy. Me tam pak ten center chybi u TV, dialogy nejdou ze stredu obrazovky a taky chybi sub. Takze existuje nejake 3.1 reseni?

Diky za odpovedi.
jts.jts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 23. 7. 2019 18:32

Nejlepší by to bylo oddělit, k TV pořídit levnější soundbar a na hudbu klasickou stereo sestavu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 7. 2019 22:40

K tym Klipsch Reference R-15PM predsa pripojis TV cez opticky digitalny vstup a maju aj vystup na subwoofer. Ovladanie sa da vyriesit aj univerzalnym DO.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jts.jts 24. 7. 2019 08:46

@anton12345
Jo pravda, sub se pripojit da.
Univerzalni DO sice vyresi hlasitost, ale prijdu o pohodli ovladani telky a vvsech jejich smart funkci...

Navic ty Klipsche jsou asi maly, potrebuju je do prostoru kolem 36m2. Nejaky tipy co misto nich?
jts.jts
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod jts.jts 24. 7. 2019 09:53

Diky a jeste se tak vejit do 10-15k a bude to supr :-)
jts.jts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2019 09:55

:hm
Tak to asi neklapne. I s klasickou sestavou zesilovač+ pasivní repro by byl problém se vejít do dvaceti, ale to už by šlo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jts.jts 29. 7. 2019 16:27

A nejaky reseni typu Klipsch (tedy aktivni bedny), ale trochu vetsi by bylo?
Nebo jsou Klipsche dostatecny s pro 36m2 mistnost s pripojenym subwooferem?

Diky
jts.jts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daly90 30. 7. 2019 18:49

Já jsem osobně za zesilovač/receiver + bedny... Je to variabilní řešení, schopné zahrát hudbu i filmy. Mám doma sloupy 2.0 a nevnímám problém s chybějícím středem. Zvuk slyším ze "středu" televize.

https://www.mall.cz/sloupove-reprosoust ... -s60e-bily
https://www.mall.cz/av-prijimace-zesilo ... -str-dh590

Není to úplně do 15k, ale podstatně lepší řešení, než soundbar.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 7. 2019 21:18

U těch repro pozor!, cena je za kus, takže celá sestava atakuje 30 tis.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klasik111 31. 7. 2019 09:47

Doporucujem Bose Soundbar 700. Sam so to riesil. Je to prekvapivo pocuvatelne aj na hudbu, velky rozdiel oproti rieseniam Samsung, LG, JBL a pod (skusal som doma v 40m2). Cena je vyssia ale uplne postacuje samostatny soundbar. Je vyborne vyladeny a pre vacsinu ludi absolutne nebude treba subwoofer. Pokial sa neocakava sustredene pocuvanie stero, potom je to vyborne riesenie all in one.
klasik111
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 31. 7. 2019 11:08

jts.jts píše:Takze existuje nejake 3.1 reseni?

Ano, existuje: AV receiver.
V kategorii do 15 kKč už je z čeho vybírat.
https://www.mall.cz/av-receivery-5-1/ya ... v485-cerna
https://www.mall.cz/av-receivery-5-1/pi ... -832-cerna
https://www.mall.cz/av-receivery-5-1/ha ... n-avr-161s
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jts.jts 6. 8. 2019 09:15

Tak mam nekonec objednany Q Acoustics Media 4 Soundbar.

Hodne doporucovany a chvaleny pro zvukovou kvalitu, taky je to primerene velky kus a vazi 10kg, tak by to melo hrat lepe nez bezny plastovy soundbary :-)

Ma vystup na subwoofer, opticky vstup (asi telka) a BT s aptX. Tak jsem zvedavej :-)
jts.jts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 6. 8. 2019 09:59

jts.jts píše:vazi 10kg, tak by to melo hrat lepe nez bezny plastovy soundbary


Pokud je to tenhle, tak ten váží necelých 5 kg a je z plastu.

V rámci malých soundbarů je ale zvuk hodnocený velmi dobře. Snad tedy budeš spokojený.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jts.jts 7. 8. 2019 15:16

touché :-)

Na amazonu je Boxed-product Weight: 10 Kg, tak snad tam nebude 5kg krabic a polstrovani... Jinak opravdu soundbar ma 4,9kg. A snad je ten plast tlustej :-D
jts.jts
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků