Soundbar 2.0 do 120 eur

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod baracuda2233 23. 7. 2019 20:06

Zdravím potreboval by som soundbar 2.0 nakoľko na 2.1 nemám miesto. Tv mám Panasonic a potrebujem aby mi soundbar nezasahoval do lcd panela na tv tak mi rozmerovo pasuje Panasonic sc-htb200 no zaujímalo by ma ako je na tom tento soundbar zvukovo a či sa oplatí ako vylepšenie zvuku k telke prípadne sa nebránim aj iným alternatívam. Zaujímalo by ma ako je to s hdmi arc prepojením soundbaru a televízie či nieje problém so súvislosťou prenosu zvuku medzi soundbarom a tv a ako je to pri prepojení soundbaru a tv optickým káblom. Aj pri prepojení optickým káblom sa dá tv a soundbar ovládať jedným ovládaním (Panasonic) ? Za každú radu vopred ďakujem
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2019 08:11

U LG to tak mám, propojeno optickým kabelem, ovládám ovladačem od TV a ta si posílá potřebné informace do soundbaru. Sám se zapne při zapnutí TV a pak i sám vypne.
Pokud chceš soundbar jen jako vylepšení zvuku TV, pak je to OK, ale nečekej zázraky,
Na vážnější poslech hudby to není a klasickou stereo sestavu to nenahradí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baracuda2233 24. 7. 2019 09:43

Ďakujem za radu ja hlavne na telke pozerám filmy, čiže mi ide o vylepšenie zvuku kôli filmom. Chcelo by to trocha viac basov a menej upišťané výšky preto soundbar a telka ma veľmi nízky stojan preto do úvahy pripadá tento soundbar panasonic. Išlo mi len o to či to má význam ši ten soundbar nebude podobne zvukovo ako repráky od telky lebo na 2.1 nemám miesto. Ďakujem :)
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2019 09:50

Jaký typ je ta TV?
Koukal jsem na ten vybraný soundbar, ale od něj žádné zázraky nečekej. Basy tam budou stále chybět a celkově ten zvuk nebude nic moc.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baracuda2233 24. 7. 2019 10:08

Typ tv je panasonic TX-50CS630E tak vedeli by ste mi poradiť nejaký lepší soundbar zvukovo najlepšie by bolo ak by bol 2.0 lebo subwofer nemám kďe dať cena do tých 120-130 eur. Ďakujem
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 24. 7. 2019 10:30

Přišetři ojra a kup něco lepšího. Nejlevnější soundbary jsou jedno velké zklamání.
To už je snad lepší koupit za litr nějakou starou hifivěž s repráky a připojit k TV to.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baracuda2233 24. 7. 2019 10:48

A čo hovoríte na lg SJ2 prípadne Panasonic SC-HTB488?
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2019 11:09

Máš kam postavit menší regálové reprosoustavy? Lépe budou hrát aktivní reprosoustavy.

-- 24. 7. 2019 12:18 --

Nebo jsem našel ještě toto, pro případ, že máš kam zastrčit ten štíhlý subwoofer.
https://www.alza.cz/creative-stage-high-d5559210.htm
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baracuda2233 24. 7. 2019 12:14

Bohužiaľ sa mi tam nezmestia telka zaberá na šírku celý stolík zoberiem asi LG SJ2 a nejako vyriešim ten subwoofer. Čo vravíte na túto voľbu?
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2019 13:27

Vem to přes e-shop a vyzkoušej, případně to můžeš do 14 dnů vrátit. LG nehrají špatně.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baracuda2233 24. 7. 2019 14:00

Ešte sa chcem opýtať čo sa týka tv panasonic a soundbaru lg pripojeného cez optický kábel dajú sa ovládať jedným ovládačom alebo musí byť tv lg?
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2019 17:18

To asi nikdo neví, musíš vyzkoušet.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baracuda2233 24. 7. 2019 17:34

Pýtam sa lebo v jednej recenzii píšu že tv musí byť LG ale na stránke LG píšu že sa dá ovládať aj ovládačmi Sony, Panasonic atď. Konkrétne píšu toto: Zvukový panel LG má svoj vlastný diaľkový ovládač, ale samozrejme môžete použiť aj ten k televízoru*. (*Diaľkové ovládače značiek LG, Sony, Philips, Sharp, Panasonic, Vizio, Toshiba alebo Samsung)...tak teda neviem...
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2019 17:52

U mě to funguje tak, že reguluji hlasitost ovladačem v TV a ta informace se přenáší optikou do soundbaru. V TV mám nastaveno external audio LG synchronization (optical output).
Tak by to takto mohlo fungovat i s jinými značkami.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baracuda2233 24. 7. 2019 18:59

Zatiaľ som takú možnosť nenašiel uvidím aké to bude keď ho pripojím no snáď to budem vedieť nastaviť. Ešte by ma zaujímalo keď zapnete ovládačom tv predpokladám že sa zapne aj soundbar. Nemá to žiaden vplyv, že mám oddelene satelitný prijímač a nemám kartu v slote na tv...ide mi o to či nakoniec nebudem musieť soundbar na satelitný prijímač možno je to hlúposť ale vrtá mi to hlavou keďže mám kartu v satelitnom prijímači a nie v tv.

-- 24. 7. 2019 20:02 --

Pýtam sa lebo optický vstup mám aj na satelitnom prijímači ak sa nemýlim píše pod ním spdif
baracuda2233
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků