Entry-level hifi stereo receiver a reprosoustava 2.0

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2019 14:16

Ještě si zjisti, jestli ti tam nejde rušení ze sítě.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 6. 9. 2019 15:35

Díky, přemýšlel jsem i o tom, ale brum byl stále stejně silný, nekolísal v čase. Vycházel přes z místa, kde je trafo a od něho se šířil ke krytu, který to zesiloval.

Frekvenci bych tipl na 50Hz... Tj. špatně připevněné plechy na trafu a nebo špatně odrušená konstrukce trafa.

Máme tu nové rozvody elektřiny a jiný zesilovač to nedělal (i když většina jich je spínaných).

V repru žádný šum ani parazitní signál nebyl.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 9. 2019 15:51

Podle mě to byla chyba kusu, nikoliv vlastnost. Možná jsi mu mohl dát ještě šanci. Jinak mám pocit, že SX-S30DAB a TX-L20D jsou naprosto shodné výrobky (je to jedna firma), liší se pouze vzhledem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 6. 9. 2019 22:46

Objednal jsem TX-8220, koukal jsem na parametry a zesilovač tam je velmi podobný jako v TX-8250 a TX-8270 jen má nižší výkon, což na svoje repra nevyužiji. Možná je tam lepší DAC, nicméně hires nejedu a neslyším rozdíl oproti Flacu 16bit.

Tak snad podruhé už kousek bude OK... :-)
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 9. 2019 23:35

Takže druhá šance? Já si myslím, že to byl opravdu vadný kus a teď bude vše ok.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 9. 9. 2019 06:09

Druhá šance dopadla výborně, trafo na blízko malinko hlučí ale už to je standard, který je slyšet tak do metru v noci, ale je to i tak mnohem příjemnější zvuk.

Repra s Onkyem hrají živěji. Mají větší rozsah do hloubek, zvuk je takový mohutnější. Denon mi připadl, že vokály byly jak z plechu, i když jinak čisté a basy byly jako by oddělené od zbytku a ještě k tomu v menším množství. Hlavně, že se repra a reciever sedla. K Denonu by se asi hodili víc ty regály, které bývají často v setu či Polk repra. Asi je to subjektivní, protože oba zesilovače musí mít velmi dobrou charakteristiku a zkreslení. Denon má výborné recenze. Nebo mám špatný sluch... :-)

Co je na Onkyu famózní je FM příjem, nechápu jak může z tuneru padat hudba, která tak pěkně zní. Asi zpracování signálu a různé filtry a korekce dělají divy. Včera jsem chvilku poslouchal a nechtělo se mi přestat jak jsem si to užíval.

Ještě jednou děkuji za rady napříč vláknem a snad už se má vybírací anabáze na nějaký ten pátek uzavřela.

Hezký den všem.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 9. 9. 2019 07:49

Ahoj rejco,potrebuju poradit. Odkud jsi objednaval to onkyo? Objednal jsi ho nekdy v patek vecer a vcera v nedeli uz jsi hrál. Co je to za obchod prosim a hlavne kuryrni sluzba,ktera dorucuje i o vikendu elektroniku? Prislo ti to asi v sobotu,nebo v nedeli,vid? U me to trva vzdy zhruba 2-3 dny a jeste jsem nenasel nikoho,kdo by dorucoval i v sobotu,nebo v nedeli. Dik.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 9. 9. 2019 09:28

Objednával jsem v pátek v noci a přišlo to v neděli ráno domů. Raději jsem to bral přes Alzu, kdyby to znova hučelo...

Mají tam víkendové doručení (a to nebydlím ve velkém městě). Dal jsem
Doprava - Nejvýhodnější doručení až domů a objeví se to tam jako možnost. Dopravce hifi fanda, že má doma malé studio, teď kupoval Pioneer :-).
rejca
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků