Dolby Atmos a 7.1 jaka sestava cena 25 - 32 000?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 8. 2019 23:10

Je to realne a nebo ne?

Libi se mi tato sestava:
Onkyo HT-S7805 - tady pro cena za cca uz 23 000czk se mi to jevi pro me idealni az teda na to ze ma mene repro, takze bych mel tendenci dokoupit dalsi par navic.
https://domaci-kina.heureka.cz/onkyo-ht-s7805/#

nasledne tato kde ji lze sehnat uz teda za vic za 31 000czk
ONKYO HT-S9800THX
https://domaci-kina.heureka.cz/onkyo-ht-s9800thx/#

Rozpocet mam tak 25 - 30 000czk. Ideal by to bylo za tech 25.
Jen u te 9800 me nejvice laka ze ma skutecne 7.1 repraky, takze mohu dat po stranach a dozadu repro :)
Jen muj dotaz zni:
Bude pote mit 9800 sestava Dolby Atmos? Jak ho muze mit, kdyz nema smerove repro ani do stropu? :)
Je to levnejsi reseni, ale jak je videt u 7805 tam je smerovane repro do stropu.
Prosim jestli me to nekdo sikovny vysvetli :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 21. 8. 2019 06:29

To dražší má "THX certifikaci". Dolby atmos podporují obě dvě sestavy - slovy - přehraje to zvukový kodek dolby atmos v podání 5.1 / 7.1 (levnější / draží varianta dle tvého odkazu). Pokud chceš hotový set a nechceš se do toho nijak vrtat, tak ta dražší varianta nebude špatná. Záleží ale kam to budeš umisťovat, k reproduktorům nejsou žádné stojany.

Takže si to chce ujasnit:
1) jak máš velkou místnost
2) co vlastně chceš? Jde ti o stropní repro?

Následně mohu něco doporučit / navrhnout.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 8. 2019 09:17

shamp1x: mam pokoj velikosti cca 22 metru, mohu umistit klidne repro vhodne po celem pokoji. Moje predstava je mit
Front repraky klasika,
center
subwoofer ten mohu dat dle beznych nakresu dolu doprostred tj tesne blizko centeru a 2 metry od praveho front repraku,
potom zadni Surround repraky - mam na to 2 stojany
Dale jsem zvazoval mit jeste postradni repro tj ze jde zvuk zleva a zprava
coz bych skoncil ne na systemu 5.1 jako prezentuje Onkyo 7805 ale u 7.1 defakto.

Co mi ale zarazi u obou receiveru je ZONA 2, tedy ze tam mohu dokoupit dalsi par.
Me ale zajma, jak potom se to bude chovat?
Vycetl jsem
7805 pokud hraje i ZONA 2, nehraje pouze Dolby Atmos. Neva, pokud film ma treba DTS-HD Master 7.1, hral bych takto. Kde ma film Atmos, prepnul bych a ZONA 2 by asi nehrala?

9800 - tam se mi nezda ten Atmos, jelikoz to je rozmisteni jen repro kolem sebe, ale nic se neodrazi od stropu (zvuk), tudiz sice dekodovat to umi ale nema to ani tuto lacinou moznost. Ano slovy, umi to dekodovat a prehrat.
Je otazka jak byse to chovalo, kdybych tam dokoupil dalsi par a mel bych 7.1 + dalsi dva repro, celkem 10 ale to uz sam nevim kam rozmistit.
Na strop repraky asi ne, neumim to pridelat ani, nevim kdo by me to pridelal :(

THX - ten neni az tak dle meho nazoru podstatny, jelikoz mam bezny byt typu cihla, kde nesplnuji narocne podminky pro THX prostor :( THX tim padem asi nebude vyuzit a podle me to je dnes i casto nalepka abyse to lepsi prodavalo? :)

Je faktem ze zatim mam radu filmu plne blu-ray a 4K kde je casto zvuk prevazne DTS-HD 5.1 a nekde 7.1. Ten Atmos moc zatim nemam.


pro info
Mam ty repro k PC, kde mam integrovanou zvukovou kartu 7.1 a to toto:
ASUS P7P55D-E PRO - Intel P55
ASUS Crystal Sound
8-channel Audio
Enjoy High-End 8-channel sound system on your PC!
The onboard 8-channel HD audio (High Definition Audio, previously codenamed Azalia) CODEC enables high-quality 192KHz/24-bit audio output, jack-sensing feature, retasking functions and multi-streaming technology that simultaneously sends different audio streams to different destinations. This motherboard now adopts the future standard to deliver the most vivid audio enjoyment!!
https://www.asus.com/Motherboards/P7P55DE_PRO/

Toto mam, pripadne bych mel zajem dokoupit zvukovku a to treba
https://www.czc.cz/asus-xonar-essence-s ... 42/produkt
kde bych to vedl optikou / nebo koaxial kabelem co je kvalitnejsi do receiveru, nejlepe aby to umelo preneset 1:1 treba DTS-HD MA a nemuselo se to v pc nikde dekodovat.

-- 21. 8. 2019 10:23 --

Proste nevim zda je realne postavit to zvlast a lepe nez udelal komplet vyrobce :(
Treba zakoupenim nejakeho receiveru - lepsiho?
Zvlast repro?
Na to zas nemam rozpocet, proto jako sestava mi to prislo fajn a dostacujici vzhledem k tomu ze doposud jsem mel Genius 5.1 pc repro.

Dale byl nabizen tento kabel, je to kvalitni a nebo jsou jine kabely lepsi k reprakum?
Myslim tim v teto podobne cene.
https://www.alza.cz/inakustik-star-ls-r ... 915342.htm

Odhadem:
k zapojeni budu potrebovat natahnout kabely cca 15 metru pres mistnost
a potom kratsi ve predu.
Mistnost mam do ctverce, takze bezne rozmisteni repro a nebo neco privrtani na zed by nebyl asi tak problem. Na strop to ale uz neumim, do toho se asi nebudu poustet jelikoz nikoho neznam kdo by byl kutil a delal to. A asi cenove by to uz bylo moc.

-- 21. 8. 2019 10:31 --

Dal by me zajmalo a rada...
nizsi model 7805 tam ma subwoofer reprak dolu ale ven dopredu je vyvod - zvukova trubka.
Vyssi model 9800 THX tento vyvod nikde na fotkach nema, proc? Je to horsi?

Zvukove nevim zda uz bych ten rozdil poznal 7805 vs 9800.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 21. 8. 2019 11:36

Pokud chceš "high end" zvukové formáty z PC, na optiku zapomeň. Jedině HDMI. Nejsem si jistý certifikací, ale snad by měla stačit 1.4.

Kabel - k předním repro + centru jsem koupil 2x4mm obyčejný měděný kabel, něco co jsi postoval. Na zbytek repro jsem použil 2x2mm obyčejný měděný kabel. Světe div se, hraje to. Určitě se tu najdou odborníci co ti budou tvrdit že potřebuješ spešl kabel za X tisíc. Podle mě v cenové relaci do 25k za komplet sestavu nemůžeš poznat rozdíl jestli tam dáš kabel za 40kč/bm nebo 400kč/bm. - ale to je jen můj skromný pohled na věc.

Co se týče stavby PC jako HTPC - ano, půjde to. Chce to PC s kvalitní zvukovkou s výstupem 7.1, dále HDMI výstup - ideálně 2.0. K tomu všemu koncový 7-8 kanálový zesilovač ze kterého by jsi napájel jednotlivé reproduktory. Tady se bohužel nevejdeš do limitu. Takový "nový" konec počítej cca 30-50 tisíc a to máš jenom zesilovač, nemáš potřebný počítač a ani reproduktory.

Co se porovnání týče, rozdíl by jsi poznat měl. Ale jak už se tady několikrát psalo. Kolikrát největší rozdíl poznáš v případě "repro" a dobrá / špatná akustika místnosti. I pár drobností v místnosti udělá neskutečný rozdíl ve zvuku.

Takže zpátky bych se vrátil k tomu co vlastně chceš, ať nekupuješ něco zbytečně.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 8. 2019 12:14

Dostal jsem nyni doporuceni, ze pokud chci mit smerove repro do stropu pro Dolby Atmos, pak muze byt vhodnejsi sestava 7805.

Me napadla ale jedna zajmavost a to...
zakoupeni sestavy 9800 THX. Rozestaveni repro ale...
dokoupeni
ONKYO SKH-410
https://www.alza.cz/onkyo-skh-410-d2303207.htm?o=14

coz jsou Atmos, jejich postaveni na predni. Zapojeni do receiveru na misto Surround Back or Height (v manualu ukazka u 7805), a normalni zadni repro sestavy 9800 THX zapojeni do zona 2. Rozdelil by to potom system spravne? :)

Kabel mi staci az az takovej.

Takze rikas ze treba po Koaxialu to nelze prenest ten zvuk do Onkyo receiveru?
Casto ty zvukove karty totiz maji Koaxial vystup a optiku.
HDMI ted nevim, ten mam urcite z graficke karty Nvidia 1060.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 21. 8. 2019 14:07

K tomu co se přenese a nepřenese je samostatné téma tady
viewtopic.php?f=1709&t=1276227

a třeba tady by jsi se dočetl, že 9800 THX nepodporuje přidání dalších reproduktorů, to by ale chtělo trošku hledat a nebýt línej...
https://www.eu.onkyo.com/downloads/3/1/ ... eet_EN.pdf
=> stropní repro je možné přidat, ale v sestavě 5.2.2 což je maximum co daný receiver v tomto setu umí. Takže buď 7.0.2 a nebo 5.2.2
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 8. 2019 22:21

shamp1x: tak abych se k tomu vyjadaril. Ten topic jsem nenasel zrovna, ale problem je ze najdu casto kde resi treba ten typ, ale hold to potom sklouzlo treba k tematu vic desingu a treba stereo a nebo s odkazama na jine sestavy, ktere uz jsou smazany kdovi kde.

Mas pravdu, tak co se tyce prenosu to by melo poresit HDMI 2.0 pres GPU Gainward Nvidia 1060 - mam :)

Tohle jsem nejak nezaznamenal. Co jsem koukal na to znova a napsali me z jednoho shopu, ze to asi prilis v teto cenove hladine tolik nevyresim.
Vzdy to asi bude o tom kompromisu, ze ma clovek 5.1 a Dolby Atmos jako takovy bonus s odrazenim od stropu a nebo ma plne 7.1, narocnejsi na rozestaveni ale zas tam tezko nacpe Atmos repraky.
Duvod proc jsem taky tapal, je ten ze nemam jistou, co se dal prilis chytne, jestli bude vic ten top Atmos pro hry / filmy jako zvuk a nebo zda to vyplati mit vic 7.1 bezne.

Spis leda, pokud by melo smysl sestavit to zvlast tj receiver a 7.1 repro, kde by to bylo na vyssi urovni a nebo dejme tomu Dolby Atmos.
Vzhledem ale k tomu co uvadis, tak to by asi nebylo v cenove hladine jako komplet za 30 000czk, ale koncilo by to nekde mezi spis 40 - 50 000czk a to kdovi jestli.
Tudiz jsem to pochopil, ze mi asi tak sympatii zbyva to Onkyo :)
Yamahu asi za ten rozpocet komplet neporidim alespon 5.1 s necim navic a lepsi hrajici, Denon tez asi ne.

Mno a nejde to ale zase brat vse presne doslova dle fora zde (viz kabely), kdy tvrdi ze na tu sestavu mam mit 80 000 :(
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 22. 8. 2019 08:46

Nevím jestli ty 2 "šumítka" na stropě budou mít větší wooow efekt než 2 reproduktory v úrovni uší (myslím 5.1.2 vs 7.1.0), pokud by jsi to s atmosem myslel vážně, tak je to pro sestavu 7.2.4 zesilovač za cca 70 tisíc, případně nějaký entry level marantz + koncový zesilovač
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 8. 2019 17:24

Tak tvrdej me ze to nejaky ten efekt ma a i lidi co kupuji drazsi sestavu, maji v planu dokoupit a posadit 2x Atmos na predni sloupove repro :)
Vsak muzes mi prosim posoudit tuto sestavu?

DENON AVR-S750H Black + reprosoustava Polk Audio T15 + T30 + T50
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... _T15___T30

recenze puvodni edice, takze receiver by ted rady S mel snad hrat lepsi
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... avr-x1400h

plus jako typ k dokoupeni subwoofer
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /9660.html
coz by me asi nedalo (mam rad basy a casto je to slabota bez sub)...

a Atmos jsem dostal tohle ze nekdo kupuje, tak nevim na kolik mu to pomuze
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /6440.html

jen cena by asi uz byla 33k celkem, proto to docela rozmejslim, zda by to skutecne ten Denon predcil.

Pripadne jestli jsi to nekde neslysel hrat ci to nekdo ze znamich nema :)
ripper6
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků