zesilovač a regálové repro 2.0 ke gramofonu Thorens TD 203

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Specs 28. 9. 2019 18:46

Dobrý den,

je mým dlouholetým snem postavit si nějakou lepší domácí audio soustavu a konečně nastal správný čas. Hned v úvodu se omlouvám, ale jsem naprostý laik.

Dostal jsem darem gramofon Thorens TD 203 a k němu předzesilovač Pro-Ject AD Box S2 Phono. Koupit si chci nyní zesilovač a regálové repro 2.0, to vše bych rád napojil i na Macbook. Rozpočet bych viděl dohromady někde okolo 20-30 tisíc.

Co se týče beden, tak se mi zatím nejvíc líbí Xavian Bon Bonus, nicméně se nebráním ani jiným modelům (a to klidně i bazarovým).

U zesilovače ale netuším vůbec, která bije, co hledat a co bych od něj měl vlastně chtít. Doporučili byste mi případně nějaký zesilovač, u kterého není předzesilovače pro gramofon již potřeba? Kdybych se zbavil výše zmíněného Pro-Jectu, budu si moct dovolit za zesilovač připlatit a navíc bude o jeden prvek v soustavě méně. Nebo je to blbej nápad a je lepší mít jak předzesilovač, tak i zesilovač?

Jak následně na tuto soustavu dostat co nejlépe zvuk z PC? Doma se mi váli zvuková karta CAKEWALK UA-1G, ale nebráním se nějaké lepší obměně.

Díky moc za jakoukoliv radu a doporučení!
Specs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 1. 10. 2019 06:32

Většina nových integrovaných zesilovačů má opět Phono vstup a tedy zabudovaný předzesilovač. Je pravda, že kvalita se různí, ale v recenzích většinou najdeš, zda je dostatečně kvalitní nebo ne.
Výběr značky a modelu je silně individuální podle zvukových preferencí a jediné správné doporučení je osobní poslech vybrané kombinace zesilovače a beden, nejlépe zapůjčených k tobě domů.
Pro připojení PC k zesilovači je několik možností, podle toho, co nabízí tvůj počítač. U stereo nemusíš řešit multikanálový výstup, takže možnosti jsou coax, optika, USB, analog.
Nejjednodušší je vyvést signál ze zvukovky přes coax nebo optiku, málokterý klasický zesilovač má USB vstup a velmi to omezuje výběr.
Další možností je externí DAC, např. Cambridge Audio DAC Magic 100, který se doprodává za slušnou cenu. Ale už je to další komponent.
Pokud jde o Bon Bonus, jsou to velmi chválené regálovky, ale pokud máš větší nároky na basy, mohly by ti nejnižší frekvence chybět. Musíš si to poslechnout.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků