Domácí kino do malého obýváku ?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod trnavák 23. 12. 2019 07:50

5.1 nebrať, ani stĺpy netreba, väčšina ľudí ani netuší ako dobre (aj nahlas a s basom) vie zahrať kvalitný regál s kvalitným stereozosilňovačom v menšom priestore.

Wharfedale môže byť, ale stačí Diamond 122, Diamond 11.2 alebo Reva-1.
A k tomu stereozosilňovač s integrovaným DACom, napr. Cambridge CXA60
https://www.l-e.sk/zesilovace/integrova ... gI7lPD_BwE
alebo ARCAM HDA SA10, ešte lepšie ARCAM HDA SA20
alebo Audiolab M-ONE, Audiolab 6000A.

Z môjho pohľadu je subwoofer dobrý akurát na to, aby si cítil aj "zemetrasenie", ak bude vo filme nejaká akčná scéna, ale hudbe to chýbať nebude. 50 až 60 Hz na hudbu stačí, radšej menej ale kvalitne, čisto, prekreslene a neskreslene.

Väčšina ľudí, keď vidí na webe regál za 500-600 Eur a viac a naproti tomu veľký stĺpik za 200-300 Eur, si vyberie ten stĺpik, však to sa oplatí, ale kúpia si tak akurát väčšiu sra...ku.

P.S. Ten Diamond 11.4 už sra...ka nie je. Tvoja obývačka je síce malá, ale pekne, vkusne a útulne zariadená.
Chceš do toho investovať už rozumnú sumu z ktorej sa dá už niečo vyskladať, nehľadáš zázrak za 100 Eur.

15 rokov dozadu som si sám prešiel vývojom od DK 5.1, cez lacné stĺpiky "nalepené na stenu", neskôr aj
veľké kvalitné 3p bedne s deleným zosilňovačom, aby som zistil, že do malého panelákového bytu je
kvalitné malé stereo vhodnejšie aj s ohľadom na dobré susedské vzťahy. Skoro všetci robia tie isté chyby.
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 23. 12. 2019 10:25

Konecne niekto kto pochopil ze kvaltna regalovka uplne staci
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 23. 12. 2019 19:59

Zevlík píše:Všem děkuji za poskytnuté rady. Po delším přemýšlení jsem usoudil, že 5.1 je asi opravdu ke mě zbytečné a půjdu do sterea. Nakonec jsem si vybral kombinaci Marantz nr1200 + wharfdale diamond 11.4. Co říkáte na tuto sestavu ? Nebo nějaký jiný tip? Manželka do mě pořád hustí že chce soundbar, který já už pouze z principu nechci, nicméně kdyby byl i typ na soundbar, možná bych se po tom podíval... Zatím ale mám plán začátkem ledna objednat tuto sestavu.

Díky moc za vaše názory..

Nevím jak rozměrově je tvůj obyvací pokoj já mám 4x4m a 5.1 filmy jsou super a zbytečné to opravdu není jak tu někteří uvádějí...Je otázka jaké jsou tvoje preference.Původně jsem taky uvažoval o sloupech ale nakonec jsem jsi byl poslechnout 5.1satelitní repro od Bowers Wilkins a bylo rozhodnuto.V danné cenové kategorii super kvalita 5.1 i sterea,úspora místa a moderní vzhled.Je ale pravda,že by jsi musel přišetřit kvalita holt něco stojí...Dohromady i s receivrem Marantz a kabeláží to bylo ještě 20 tisíc přes tvůj rozpočet. :lol:
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod Zevlík 23. 12. 2019 22:23

Tak já od začátku chtěl 5.1 ale jednu stranu gauče mám naraženou až na zeď, takže při sezení bych měl repro v podstatě nad hlavou nebo hned vedle hlavy a to prostě nechci. Jediný kompromis tak set čistě jako domácí kino s malými bedýnkami ale jak to bude hrát? Proto jsem si pak říkal ze by mi stačilo lepší stereo.. jinak rozpočet už jsem zvedl do 50 se vším všudy :)
Zevlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RADU65 23. 12. 2019 23:32

Když jsem já vybíral set 5.1 byl mě doporučován CAMBRIDGE AUDIO Minx 325 set 5.1.Byl jsem si ho poslechnout a hrálo to super na to jak jsou to malé reproduktory.Když k tomu pořídíš nějaký slušný receiver tak by těch 50 mohlo stačit. :roll:
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod bovo77 23. 12. 2019 23:47

Môžem ti odporúčať nové Focal Chora 806.Na hudbu i na domáce kino vynikajúce,basy mohutné,netreba ani sub.(podľa mňa)
Keď máš možnosť niekde si ich vypočuť tak neváhaj.
https://www.focal.com/en/home-audio/hig ... /chora-806
bovo77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 24. 12. 2019 00:47

Tak do toho rozpoctu sa uz vojde aj novy stereo receiver Onkyo TX-8390 + slusne regalovky alebo AVR napr. Marantz SR5013 (alebo SR6013) + regalovky + center.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ciko69 24. 12. 2019 14:31

Zalezi take na co budes primarne system pouzivat.
U nas doma jede napriklad porad televize jako obrazova a zvukova kulisa, sport, dokumenty atd...proto preferujeme ozvuceny cely obyvany prostor vicekanalovym zvukem s malymi reproduktory, tak nejka se potom citime jako v tom prostredi co prave vysilaji.
Muziku vubec doma nepoustime, tu poslouchame v aute, takze stereo bychom nevuzili.
Pokud mas cas si sednout a poslouchat hudbu, tak si urcite kup stereo a regalovky.
Domaci kina stoji na poslouchani muziky za prd a to i ty nejdrazsi....pokud si ho teda neposkladas z kvalitnich reproduktoru a vicekanaloveho zesilovace.
Jestlize nadokazes posoudit priority kup si vicekanalovy zesilovac a predni regalovky a postupne dokoupis dalsi surroundove, bohuzel v tomto pripade budes uz muset tahat kabely.
Ciko69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RADU65 25. 12. 2019 18:45

Zevlík píše:Tak já od začátku chtěl 5.1 ale jednu stranu gauče mám naraženou až na zeď, takže při sezení bych měl repro v podstatě nad hlavou nebo hned vedle hlavy a to prostě nechci. Jediný kompromis tak set čistě jako domácí kino s malými bedýnkami ale jak to bude hrát? Proto jsem si pak říkal ze by mi stačilo lepší stereo.. jinak rozpočet už jsem zvedl do 50 se vším všudy :)

Taky mám sedací soupravu u stěny a efektové repro v rozích místnosti.Málokdo má ideální podmínky pro DK navíc v malém prostoru.Mám AV Marantz NR1608 a pomocí aplikace se dá u jednotlivých repro regulovat hlasitost... Pokud chceš 5.1 tak úvahy,že by ti stačilo lepší stereo trochu nechápu.A malých kvalitních satelitních repro bych se vůbec nebál jak to bude hrát.Není nic lepšího jak si je jít poslechnou a potom se rozhodnout.
RADU65
Junior

Předchozí stránka