Domácí kino do malého obýváku ?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zevlík 24. 11. 2019 15:49

Zdravím,

Hledám řešení do mého obýváku, viz foto. Samozřejmě bych chtěl komplet s podlahovými a regálovými repro, ale pořád si říkám, jestli to pak nebude předimenzované. Rozpočet 30-40 tisíc. Využití hlavně filmy, PS a hudba. Přemýšlím nad Yamaha, Denon, Onkyo, repro klipsch, canton nebo Dali, ale nebráním se ničemu. Prosím o názor případě o radu, co by se mi tam hodilo. Děkuji
Přílohy
E0467257-2D76-45FC-AAEB-EADF03A7AD7E.jpeg
Zevlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dm602 24. 11. 2019 16:19

Urcite nie stlpy.
Dake trebars dali zensor 3 a 2 dali wofer a v tak malom priestore ti to bude stacit a k tomu daky slim reciver marantz 1510 1710 alebo uch predchodcu
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod DoxyCZ 24. 11. 2019 17:58

Staci ti regalove bedny plus subwofer a mas vystarano. Sloupy by byly az moc. Treba Q ACOUSTICS 3010i set 5.1 a k tomu ONKYO TX-NR686. S timhle nebudes mit zadny zvukovy problem:)
DoxyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 11. 2019 18:02

Menší, ale zvukově velmi dobré a velikostí naprosto dostačující
https://www.htpshop.cz/elektronika/scansonic-hc-900/
a k tomu např. výše uvedený Marantz.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Dm602 24. 11. 2019 18:28

ano aj ten set 5,1 AQ je zvukovo vyborny aj ked Dali ma lepsi hlbsi bas ale obe su skvele TEN SASCONIC ci ako sa to vola mi absolutne nic nehovori marantz si sadne aj s Dali aj s QA a Onkyo bude mat vacsiu dinamiku ma vetsi vykon otazne ci ho vyuzijes ale blizsie k hudbe bude marantz
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior


Odeslat příspěvekod Zevlík 24. 11. 2019 19:16

Děkuji za rady. Našel jsem ještě taky tot: https://www.l-e.cz/klipsch-reference-theater-pack má někdo zkušenost ?
Zevlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dm602 24. 11. 2019 19:41

klipsch je dobra firma aj ich vyrobky hraju dobre ale moj osobny nazor AQ alebo Dali hraju lepsie ale zas tieto su kompaktne ako pre teba do toho priestoru idealne len stereo nebude take ako u Dali a AQ predsa len to je hlavne zostava na domace kino Dali a AQ podaju stereo lepsie nakolko maju regalocky lepsie tu su vsetky rovnake a mne osobne nesedi desing klipsch ta ornzova medena ci aka je to membrana mne nesedi ale zo zvukom to nema nic spojene len mne desingovo nesedia.

-- 24. 11. 2019 19:46 --

tie klipsch su na amazone za polovicu
https://www.amazon.com/Klipsch-Referenc ... PYF1E5N0SD
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 11. 2019 21:20

Pokud chceš alespoň trochu kvalitní poslech hudby ve stereu, vyhni se malým satelitům a velkému basáku, to je dobré akorát tak na to kino, ale do toho maličkého prostoru ještě s hodně velkým otazníkem.
Podle mého názoru i do menšího prostoru jsou vhodné menší, ale plnohodnotné sloupky, které zahrají i dostatek basů.
Tady je něco k těm Scansonicům
http://www.audiodrom.net/cs/reprosousta ... ansonic-s9
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod udo 1. 12. 2019 09:40

Ahoj ja mam ty Q ACOUSTICS 3010i set 5.1 a k tomu ONKYO TX-NR686 hraje to paradne take mam mesi obyvak a jsem spokojeny jediny co mi trošku vadi ze to ONKYO obcas cvakne.
udo
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 1. 12. 2019 13:50

tombas píše:Pokud chceš alespoň trochu kvalitní poslech hudby ve stereu, vyhni se malým satelitům a velkému basáku...

Tohle nemusí být tak vždy pravda, i ve stereu kvalitní set 5.1 složený ze satelitních reproduktorů a subwooferu může hrát hodně slušně,záleží samozřejmě taky na kvalitě celého řetězce.Rozpočet 30-40 tisíc zřejmě ale stačit nebude.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 1. 12. 2019 18:23

Já bych vůbec do tak malého prosotu multikanál nedával. Je to čistě můj osobní názor, ale kvalitní stereo receiver s HDMI vstupy a možností virtual surround a plnohodnotné sloupky, případně větší regály doplněné o subwoofer by celý prostor krásně ozvučily. Bylo by to o mnohem menších kompromisech a reprosoustavy by mohly být kvalitnější. Případně ušetřené peníze by se daly investovat do zlepšení akustiky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zevlík 22. 12. 2019 20:08

Všem děkuji za poskytnuté rady. Po delším přemýšlení jsem usoudil, že 5.1 je asi opravdu ke mě zbytečné a půjdu do sterea. Nakonec jsem si vybral kombinaci Marantz nr1200 + wharfdale diamond 11.4. Co říkáte na tuto sestavu ? Nebo nějaký jiný tip? Manželka do mě pořád hustí že chce soundbar, který já už pouze z principu nechci, nicméně kdyby byl i typ na soundbar, možná bych se po tom podíval... Zatím ale mám plán začátkem ledna objednat tuto sestavu.

Díky moc za vaše názory..
Zevlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman II 22. 12. 2019 21:01

Polk Mini soundbar, mâm pâr dní a max. spokojenost a ušetříte 4 tis. kč
roman II
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků