sestava do 14000,-, jde to?!

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod patheon 14. 1. 2020 22:20

Tombas: o pár řádku výš jsi posílal odkaz na fajn stereo za 17k, já to samý akorát s 7.2 receiverem nakoupím za 15k a mám k tomu možnost do budouca dokoupit zbytek na domácí kino. Dle mě ten rozdíl v zesilovači co jsi posílal a pioneeru vsx-934 bude minimální co se zvuku týče. Takže takový stereo na muziku plus za dalších 15k soundbar 5.1 na filmy, mi nedává smysl, když za tu samou sumu můžu mít ty stejné stereo bedny v 5.1...
Ano stereo za 40k už by určitě nějak znělo, bohužel bez pořádné akustiky by rozdíl s tím co píšu byl stejně minimální.. A pokud by člověk měl začít pořádně řešit akustiku, tak bud bydlet sám nebo si na to vyčlenit místnost a to už se pohybujeme jinde..

Spíš by mě zajímaly reference na ty receivery co jsem posilal případně jiný na doporučení :-)
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 14. 1. 2020 22:48

A právě v tom se pleteš, že rozdíl ve zvuku z AVR ve stereo režimu a ze stereo receiveru bude minimální. Bude obrovský!
Bylo už to mnoha lidmi potvrzeno nesčetněkrát, že ani 3x dražší AVR nehraje stejně dobře jako klasický stereo zesilovač nebo receiver. To je prostě dané konstrukcí a primárním určením.
Musel bys investovat do AVR podstatně více peněz, aby se to aspoň blížilo stereo zesilovači.

Je to samozřejmě tvoje věc, jen abys pak nebyl zklamaný, když jeden z tvých požadavků bylo, aby to hrálo dobře i hudbu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 14. 1. 2020 22:52

tombas:
ještě ti tam ale chybí - žádné stereo nenahradí DK (prostorový zvuk). Jinak by se s tím dalo souhlasit

patheon:
ty AVR nejsou žádný zázrak, nicméně hrát budou (a to zhruba stejně)
jo a zajímalo by mě, jaké kodeky a konektivita by ti chyběla u pár let starého AVR (jak nahoře píšeš)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod patheon 15. 1. 2020 10:41

4k obraz, dts:x a ještě něco jsem tam zahlédl.. A pak samozřejmě otázka jak dobře bude u 6 let starého avr fungovat sdílení přes androidi platformu. Ale tohle jen hádám.
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patheon 17. 1. 2020 15:14

Denon x1600h nebo Pioneer vsx-934 k Elac Debut 2.0, čemu by jste dali přednost? :-)
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 17. 1. 2020 16:21

je to jedno, za mě Denon

jinak 4K mají i AVR 4-5 let zpět.
DTS:X - má význam pokud máš dost peněz, místnost na DK a zdroj dat (zatím jsem nic s DTS:X nepotkal) potkávám ale True HD a DTS HD - jenže ty má skoro každý slušný AVR tak do 8 let zpět

rozumnější je pořádné 5.1, než plná místnost mini bedniček
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod patheon 17. 1. 2020 16:28

měl jsem na mysli virtual x a ten druhej virtuál
patheon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 17. 1. 2020 17:45

Já bych vzal výprodejový Marantz NR1509
https://av-prijimace.heureka.cz/marantz ... e/#section
nic podstatného mu nechybí, 5.2 kanálů je pro tvé potřeby dostatečné a zvukově je v téhle cenové kategorii na špici. Navíc Marantz se primárně zaměřuje na stereo a je to znát i u AVR. Dle mého názoru bude v tomto režimu hrát ze všech výše uvedených nejlépe.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rudyno 28. 1. 2020 10:50

Ahoj trosku sa prizivim,
nejsu daleko s pozadavkama od tazatele.
Primarneu nas frci telka skrz decka a kdyz jsu sam pustim hudbu a jen relaxuju ve tme pripadne zena kdyz vari taky jen hudba. Ja nejsu zadnej afill spis jsu na opacnem koncu ale hudbu mam rad./zena je na tom podstatne lip (poslech od lidofky az po tuc-tuc), nicmene radi bychom neco k televizi at obcas ten film z netflixu trosku i potesi.
Moje predstava byal moderni AV s wifi,bt a radii a ruznych internetovych sluzeb a hlavne cooperoval s Alexou.
Zapojeni LG TV + iptv , mistnost 52m2 z toho prostor pred gaucem je 15m2 a za take 15m2
(minuly tyden jsme koupil soundbar JBL 2.1 ktery jsem musle hend vratit protoze magix remote s JBL nespolupracoval .....JBL nehralo zle ale i tak ranka na srdci zustala neco domu poridit)
ma tohle smysl? https://www.mall.cz/av-receivery-5-1/ya ... -p51-cerna
mel jsem spis predstavu av, stereo, k tomu stred a pripadne sub stim ze av bude emulovat 5.1 .. ale to by pak chtelo cele poskladat z nuly. .. trosku mam i strach sloupu protoze pravy sloup by byl umistnen blizko krbu (od hrany TV v levo mam asi 2m a v pravo 1,2m krb)

dik za vstup! ..
PS; ***** se v tom vyznam a necekam zazraky protoze je stejne nepoznam :D
Rudyno
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod 5621rz 28. 1. 2020 22:39

Neco z mych postrehu:
Sloupu se neboj, pod regaly by si stejne resil podstavce, a kvuli detem jsem prave prodal podstavce a regaly, aby na ne nespadly a koupil sloupy...takze sloupy nej. reseni...

Z toho co popisujes muzu doporucit Yamahu s musiccastem (tebou vybrany jej ma) vyborna vec, koupil jsem do kuchyne stereo receiver Yamaha a jsem nadsen funkcemi a dobre to hraje...

Jedine cim si nejsem jisty je ten AVR s bednami Yamaha, osobne mi tam chybi sub...a spise bych to poresil stereo receiverem Yamaha, ktery bude hrat o poznani lepe nez jakykoli receiver ve stejne kategorii...doplnil bych jej lepsimi sloupy a centrem...a podle toho jak by to hralo, bych pripadne pridal sub...ale to budes na vyssi cene nez je tato sestava...

pokud nic z toho nechces resit, pak tahle sestava AVR+set bedynek bude za ty penize ucelny kup a prinese to lepsi filmove zazitky a muzika na tom pujde taky poslouchat...
5621rz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 28. 1. 2020 22:50

-- 28. 1. 2020 22:51 --

5621rz píše:Neco z mych postrehu:
Sloupu se neboj, pod regaly by si stejne resil podstavce, a kvuli detem jsem prave prodal podstavce a regaly, aby na ne nespadly a koupil sloupy...takze sloupy nej. reseni...

Z toho co popisujes muzu doporucit Yamahu s musiccastem (tebou vybrany jej ma) vyborna vec, koupil jsem do kuchyne stereo receiver Yamaha a jsem nadsen funkcemi a dobre to hraje...

Jedine cim si nejsem jisty je ten AVR s bednami Yamaha, osobne mi tam chybi sub...a spise bych to poresil stereo receiverem Yamaha, ktery bude hrat o poznani lepe nez jakykoli receiver ve stejne kategorii...doplnil bych jej lepsimi sloupy a centrem...a podle toho jak by to hralo, bych pripadne pridal sub...ale to budes na vyssi cene nez je tato sestava...

pokud nic z toho nechces resit, pak tahle sestava AVR+set bedynek bude za ty penize ucelny kup a prinese to lepsi filmove zazitky a muzika na tom pujde taky poslouchat...


Akorat by me zajimalo, jak bys doplnil stereo receiver centrem, to bude ukol zrejme pro Heryho Pótra.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rudyno 29. 1. 2020 09:50

dekuju za reakci a hlavne houbickar pobavil :D

vcera jsem jeste brouzdal po netu a za +- stejne kacky je set i s reprakmi MAGNAT Supreme 802 nicmene docetl jsme se ze i kdyz hraji lepe jak papirove tak relan,e konstrukce jsou odflaknute.

Jedna z moznosti je si poridit jen sloupy a stred, ale problem je ze se v tom nevyznam a muzu maximalne cist parametry, ale realne posoudit znacku/radu je z meho pozice nerealne. U te yamahy se mi libi ze to umi simulovat zadni repro ... je to vubec "realne", bude to apson na urovni relanych 5.1 plastovych bedinek(aka domaceho kina)?, nebo mam velke oci z krasnych radku v propagacnych meterialech?

diky
Rudyno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 29. 1. 2020 10:49

Máš velké oči.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5621rz 29. 1. 2020 14:40

Houbičkar píše:-- 28. 1. 2020 22:51 --

5621rz píše:Neco z mych postrehu:
Sloupu se neboj, pod regaly by si stejne resil podstavce, a kvuli detem jsem prave prodal podstavce a regaly, aby na ne nespadly a koupil sloupy...takze sloupy nej. reseni...

Z toho co popisujes muzu doporucit Yamahu s musiccastem (tebou vybrany jej ma) vyborna vec, koupil jsem do kuchyne stereo receiver Yamaha a jsem nadsen funkcemi a dobre to hraje...

Jedine cim si nejsem jisty je ten AVR s bednami Yamaha, osobne mi tam chybi sub...a spise bych to poresil stereo receiverem Yamaha, ktery bude hrat o poznani lepe nez jakykoli receiver ve stejne kategorii...doplnil bych jej lepsimi sloupy a centrem...a podle toho jak by to hralo, bych pripadne pridal sub...ale to budes na vyssi cene nez je tato sestava...

pokud nic z toho nechces resit, pak tahle sestava AVR+set bedynek bude za ty penize ucelny kup a prinese to lepsi filmove zazitky a muzika na tom pujde taky poslouchat...


Akorat by me zajimalo, jak bys doplnil stereo receiver centrem, to bude ukol zrejme pro Heryho Pótra.


moc bych se s tim neparal a vyuzil bych terminalu a treba strycka googla...
5621rz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků