Hifi easy sestava

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wudang7 6. 2. 2020 11:49

Ahoj,

hledam pro sebe vhodnou sestavu receiver + repro, nebo hifi vez

Jde mi jen o to, aby mela opticky vstup pro telku, wifi pro streamovani hudby ze spotify a tidalu (ale to by klidne mohla resit moje smart tv tim optickym vstupem, tam mam ty aplikace taky) a sluchatkovy vystup, abych občas nerusil okoli. Nedari se mi najit vhodne zarizeni v této kombinaci. Vůbec nepotrebuji vicekanalovy zvuk, uplne mi staci stereo.

A kdybyste o neceme vedeli, bylo by to super. Cenove si to predstavuju tak do 10 000,-

Honza
wudang7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 2. 2020 12:49

Vůbec se nedivím, že nic takového za požadovanou cenu nemůžeš najít... Máš poměrně náročné požadavky a celkem malý budget, sorry jako. Přeci jenom - hledej třeba Denon RCD M41 DAB (bez wifi a tedy streamování) a k tomu repro - Denon SC-N10. Také RCDN-9 nebo novější RCDN-10 (oba s wifi a streamem), který ale s repro již bude přes rozpočet. Jedině snad bazar, tam by se snad dalo něco rozumného za obdobné peníze najít. 8-)
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Elac Carina FS 247.4; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + UCB-C DAC, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djkubas91 6. 2. 2020 13:01

Chápu dobře, že chceš vlastně lepší zvuk k telce a streamování hudby? Co máš za telku?

Pokud jsi (v dobrém slova smyslu) Běžný Franta Uživatel, co nechce nic řešit a jen si pustit hudbu na něčem lepším, než jsou bedýnky v televizi, pak bych zvážil soundbar, konkrétně Sonos Beam. Umí streamovat, rozhodně zlepší zvuk z TV a nezabere místo.

Pokud dobře chápu tvoje požadavky v kombinaci s představou o ceně, pak je toto podle mě cesta.
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 6. 2. 2020 13:45

Do tej ceny aj s repro by sa dalo dostat s kombinaciou DAC + aktivene repro (pasivne by DAC neutiahol). A ako zdroj hudby by si musel pouzivat TV.

Lacny DAC - SMSL SANSKRIT 10Th DAC - 90€ (bez sluchadloveho vystupu)
https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... 13402.html

Drahsie riesenie - lepsi DAC + sluchadlovy vystup
FIIO K5 PRO DAC - 180€
https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... 14181.html

alebo TOPPING DX3 PRO V2 DAC - 220€
https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... 14048.html

A k tomu by si si musel dokupit nejake aktivne repro podla toho, kolko by ti zostalo penazi...
napr. https://www.muziker.cz/aktivni-studiove ... rice%20asc
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 6. 2. 2020 14:07

Panasonic SC-PMX92. Usetris aj par tisic. Konkretne cca 3 a mas tam Optical In, USB, sluchatkovy vystup a mas tam aj BT pre streamovanie hudby z mobilu ci tabletu ;-). A nehra to uplne zle. Viac na efekt, hlavne na basoch. Ale mozes si to ist vypocut niekam do Elektra a uvidis ci ti to vyhovuje...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 6. 2. 2020 14:55

Leží mi doma v šuplíku cca rok starý Digitální zesilovač/DAC Topping MX3, který má všechny potřebné vstupy (coax, optika, aux, USB) a solidní výkon 2x 30W.
Stačí připojit pasivní bedničky, např. QA 3020i a o zábavu je postaráno. :)
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wudang7 7. 2. 2020 07:42

Ja bych ho bral, presne tohle potrebuju. Za kolik korun bys mi ho prodal ?
wudang7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 7. 2. 2020 14:49

Domluvíme se večer přes SZ.
tombas
Pokročilý