SMSL + Dynavoice (byla to správná volba?)

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ftrf 9. 2. 2020 16:42

Ahoj, před časem jsem si pořídil Dynavoice Definition DM-6 + SMSL Q5 a mám dvě otázky na vás zkušenější. Do zesilovače posílám zvuk přes USB z ntb.

1) jednou za třeba 200 případů se při spuštění zdroje hudby z ntb do zesilovače stane to, že z reproduktorů se ozve jen syčení a to na maximální, skoro nesnesitelnou hlasitost. Pomůže jen rychlé odpojení zdroje, tedy třeba vytáhnout USB, přispuštění znovu je už vše jak má být ale třeba po měsíci, dvou se to stane znovu.Nevíte čím to může být? Mě to vychází na ten zesilovač a bojím se že odpálí repro které vypadají kvalitně. S čímž souvisí druhý dotaz.

2) zhruba v oblasti středů až výšek - dělá to ten prostřední měnič a to na obou repro je zvuk zkreslený, alespoň myslím, že se tomu tak říká. Prostě když někdo třeba zpívá třeba "Á" tak ten zvuk není čistí ale jakoby nepříjemně rezonuje, chrčí. Není to nic hrozného ale je to tam znát při zaposlouchání se a to se mi u repro za 11000 vůbec, vůbec nelíbí. Jestli to nesouvisí s bodem 1 což by bylo na prd :/ nebo je to normální a musím mít repro za 50k aby byl zvuk čistý?

Díky moc všem za odpověď, názor...
ftrf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 9. 2. 2020 17:47

Myslím že ani jedno a ani druhé nie je ok. Chcelo by to vyskúšať tie repro s iným zosilovacom, že či to robí to isté pri tých istých pesničkách. Dynavoice majú "ladenie" výšok takým terminálom vzadu. Jeho prestavenim sa to nezmení /nezlepší?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ftrf 14. 2. 2020 00:16

Lazení jsem zkoušel, nepomáhá. Ani moc nezáleží na písničce, je to prostě na určité frekvenci. Ptám se hlavně na to, jestli je to u takových repro (cca za 12 000) přijatelné. Nemyslím, že mám nějaký super sluch, před tímto jsem poslouchal hudbu na 15 let starém minisystému a právě kvůli zkreslení jsem si pořídil něco lepšího. A šup, znovu.
Chtěl bych slyšet odpověď ve smyslu: "tohle určitě přijatelné není, běž to reklamovat" nebo "jsi vůl, měl sis koupit lepší zesilovač protože jsi ty repráky možná odvařil".
Děkuji.
ftrf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 14. 2. 2020 08:15

Vyzkoušej každý kanál samostatně, prohoď kabely a pokud to budou dělat obě reprosoustavy, je s největší pravděpodobností chyba v zesilovači, protože podobná "závada" na obou reprosoustavách je fakt nepravděpodobná.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Palpat 14. 2. 2020 08:23

Bohužel platí "tohle určitě přijatelné není, běž to reklamovat" nebo "jsi vůl, měl sis koupit lepší zesilovač protože jsi ty repráky možná odvařil".

Ideálně pokud bys měl možnost vyzkoušet jiný zesilovač. Pravděpodobnost, že SMSL takhle slyšitelně zkresluje jen určitou konkrétní středovou frekvenci je o mnoho řádů menší než pravděpodobnost, že ten plný signál, který šel do obou repro zároveň ve shodné intenzitě, odpálil oba středovýškové reproduktory, pokud byl výrazně nad jejich zatížitelností. Což při "vhodném" signálu není vůbec problém.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 2. 2020 08:58

Tak jsem si to vlákno přečetl znovu od začátku a Palpat má pravdu. Ty repráky můžou být poškozené, ale bez jiného DOBRÉHO zesilovače to se 100% jistotou nezjistíš.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trnavák 14. 2. 2020 11:38

Pravdepodobne si poslal do zosilňovača nepodporovaný zvukový formát (napr. multikanál), ktorý prevodník v zosilňovači nevedel spracovať, ten poslal nejaký šum (skôr by to mal byť piskot, škripot) do reprákov v plnej intenzite, čo ti mohlo odpáliť repráky.
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 2. 2020 20:12

Q5 (ve všech revizích) má často problém se zdrojem. V kombinaci s notebookem je to pak jedno velké neuzemněné peklo. Podobně se choval i můj starší DAC a pomohl vždy až restart - vypínal jsem ho tak 3x ročně, jinak běžel nonstop.
U notebooku je řešením vytažení baterie a provoz jen tak na přímo - pokud to lze a notebook není přenášen. Dříve se dělala i přepěťová ochrana s aktivním USB hubem stíněným proti rušení, ale dnes už takové zařízení nemohu najít.
Pokud se ukáže, že jsou reprosoustavy nepoškozené, zbavte se toho SMSL co nejdříve. Nebo do něj přivádějte signál z PC přes optický kabel.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ftrf 15. 2. 2020 16:48

Díky všem za odpovědi. Potvrdili jste mi, co jsem si myslel. A ano, pokud bych zjistil, že jsou nepoškozené, samozřejmě zesilovač půjde (asi na reklamaci) a pokud zjistím, že nejsou, budu tlačit na reklamaci obojí. Prodejce tuto sestavu totiž doporučil, dokonce ji prodával jako set.
ftrf
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků