Sestava domácího kina 3.0

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod viking81 19. 2. 2020 14:48

Ak je správne nastavený zvuk, tak nie je dôvod nepočuť dialóg. Center sa pošle rovnomerne vpravo aj vľavo. Nestratí sa ten kanál..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thelvin 19. 2. 2020 15:20

To vím, že se kanál neztratí, ale mám strach, že bude horší než ze 3.0 nebo 3.1, přece jenom ten center je přímo na dialog (nejenom). Ale určitě budu rád, za všechny rady ;-).
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Palpat 19. 2. 2020 15:27

Při dodržení stejné kvality jak zesílení tak beden dá 3.0 lepší zvku na filmy než 2.0. První varianta ale bude logicky výrazně dražší.
Pokud ale máš jasný strop rozpočtu a přemýšlíš, jestli pořídit AVR + 3.0 nebo stereo a 2.0, všechny předpoklady pro kvalitnější zvuk jsou u varianty 2.0.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod matkoo (novy) 19. 2. 2020 15:59

skusil som vymenit stereo za lacne avr a pridal dalsie repro a tie dialogi boli o niecom inom

ale na druhu stranu to stero na hudbu je viac ako prijemne a priznam sa ze aj historicke
technics su-v300+ technics sb-cs65
matkoo (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thelvin 19. 2. 2020 16:12

Rozpočet cca 45 tisíc, převážně na filmy 90%, ostatní muzika.
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 19. 2. 2020 16:34

Thelvin,
divim se, ze to z pohledu logiky vubec resis. 90% film a dialogy, jen 10% hudba. Jak a s čím budou znít rozhovory a ruchy asi lépe? Na tve potreby preci jasne 3.0, tedy střeďák a rozumný AVR. Ty stereo receivery a zesilovace se doporucují predevsim lidem, kteri mají své preference nakloněny i smerem k soustredenemu poslechu hudby. Tedy, tací jedinci, kteri maji sve priority treba půl na půl.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod thf42 19. 2. 2020 16:39

vychazim z toho ze tv repro je vice uzpusobene na dialogy, moje ma i predvolbu na rec (asi uprava ekvalizeru), pak bys mel soucasne zapnuto avr 2.0 a tv by taky hrala na nejou mensi hlasitost pokud mozno (samozrejme taky 2.0) ale z te tv by si tem dialogum lip rozumel.. je to takova amaterska rada ale treba te to nenapadlo
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod Lybuna 19. 2. 2020 17:59

já tedy s tím co tu píšete nesouhlasím, kvalitní stereo zahraje dialogy levou zadní, u hudby jsou nároky na co nejvěrnější reprodukci hlasu mnohem větší než u filmu a že by někdo kupoval 3.0 aparaturu s centrem aby lépe slyšel zpěv....no tak to jsem fakt neslyšel
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod neis 19. 2. 2020 18:15

Samozřejmě že to stereo zahraje, není důvod proč by ne. Ale nastává velký problém u filmů, které nemají stereo stopu (drtivá většina), že dojde ke špatnému downmixu z 5.1 na 2.0 a efekty prehlusi kompletne mluvene slovo a je třeba neustálá korekce. Stejně tak působí mnohem lépe, když jdou hlasy ze středu TV než že sterea 3 m od sebe, kdy krajní diváci nemají vubec ideální poslech. Centr je pro filmy hodně důležitý..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lybuna 19. 2. 2020 18:28

ja jsem tedy ještě žádný problém s dialogy neměl a to jsem velký filmový fanda, to s tím zobrazením středového repro pokud nesedíš ve středu poslechového místa je samozřejmě pravda ale ono sedět někde na straně už i tak ten poslech logicky trochu degraduje
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 19. 2. 2020 18:33

Lybuno, vzdyť o tom se tu bavime a ja to koneckonců uvadím. Thelvin nechce slyset lépe zpěv, ani ze sterea, ani z 3.0, či 3.1. Ma to na filmy a telku a dialogy jsou lepsi s tim středem bez diskuse, byť nikdo neříká, ze to neslysis fajn v konfiguraci 2.0. Ale ruku na srdce, nač by se asi tak dostupné AVR vyráběly a pouzivaly jak v 5.1 a více, tak ke sledovani filmu klidne bez zadnich efektů. Proste na filmy se stredem (hudbu Thelvin nereší), na kombinaci se slusnou kvalitou prednesu, stereo.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matkoo (novy) 19. 2. 2020 20:49

Ok viem co chcem a teraz konkretne odporucania
Vdaka
M
matkoo (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thelvin 20. 2. 2020 07:07

Houbičkar: Kdybych chtěl plnohodnotné domácí kino a ne jenom 3.0, tak bych vůbec nenapsal. Proč by se jinak do sterea dávalo HDMI, když to nebude hrát dobře. Tak proto moje otázka. Já tomu prostě vůbec nerozumím, tak jsem myslel, že dostanu tipy co bude lepší. Všem moc děkuji za rady a informace.
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 2. 2020 07:28

No vzdyt i ja pisu o 3.0, popr 3.1 (+sub). Uvadim konkrétně AVR a konfigurace repro "bez zadnich efektů", teda ne komplet 5.1. Ať je to jak chce, stredovy reproduktor proste zapojis jen do AVR (multikanal). Tedy pokud chces 3.0, nic jineho nez AVR ti stejne nezbývá. Mimochodem i Matkoo nahore pise, ze u sebe doma vyzkousel dialogy 2.0 versus 3.0 a varianta se stredem byla hned o necem jinem.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Palpat 20. 2. 2020 08:19

Lybuna píše:já tedy s tím co tu píšete nesouhlasím, kvalitní stereo zahraje dialogy levou zadní, u hudby jsou nároky na co nejvěrnější reprodukci hlasu mnohem větší než u filmu a že by někdo kupoval 3.0 aparaturu s centrem aby lépe slyšel zpěv....no tak to jsem fakt neslyšel


Lybuno, vždyť to tu taky nikdo nepíše, že chce 3.0 kvůli tomu, aby slyšel lépe zpěv ;-) . Nevím jestli a na jaké sestavě jsi zkoušel porovnávat 2.0 vs 3.0, ale taky vnímám 3.0 jako jasný přínos pro filmy oproti stereo downmixu na 2.0. Nezbytnou podmínkou ale je udržet shodnou kvalitu větve pro střed jako jsou přední repro.
Palpat
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků