Sestava domácího kina 3.0

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Thelvin 20. 2. 2020 09:19

Palpat: jak to myslíš, shodnou kvalitu větve pro střed jako jsou přední repro. Jako reproduktory?
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Palpat 20. 2. 2020 09:27

V ideálním případě vše: zesilovač, kabeláž, umístění (co nejpevnější podložka, beton/kámen, minimálně hroty, volný prostor kolem), co nejpodobnější velikost (objem) vůči hlavním repro a samozřejmě shodné reproduktory nebo alespoň středovýšková část.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod Thelvin 20. 2. 2020 09:41

Aha, děkuji moc. Zatím je v topce Marantz NR1710, Dali spektor 6 a spektor vokal.
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matkoo (novy) 21. 2. 2020 10:43

tak mam par zostav

denon avr-x2600
MONITOR AUDIO Bronze 6 +MONITOR AUDIO BRONZE centre

Denon AVR-X1600H
Quadral Argentum 570+Quadral Argentum 510 center

vdaka
m
matkoo (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Malag 21. 2. 2020 11:17

Doporučuji se na ty Spektory jít nějak podívat. V jednom studiu je dost kritizovali (před rozehráním hroznej zvuk, mizerná konstrukce a vůbec, že vypadají dost škaredě). Docela mně to překvapilo, jelikož jsou docela slušně hodnocené (hlavně tedy menší Spektor 2).

Byl jsem si je tedy poslechnout. Pocitově mi přišlo, že jim trošku chybí zatlumení a jsou takové "zvučnější". Vyšší Oberony hráli o dost líp (zatím asi můj top při dané ceně) - pro mě takový ideální "dozvuk". U vyšších Rubiconů mi to přišlo na můj vkus už moc utažené a přesné (hold na to nejsem zvyklej). Každopádně za tu cenu bych je i koupil, ALE - ani jsou fakt dost ošklivé! Pocitově jako 20 let staré bedny. Kvalita zpracování mi přišla na danou cenu celkem OK, ale design mi (bohužel!) nesedl. Zvukově se mi Dali zatím líbí asi nejvíc.

Sám kvůli tomu zvažuji sestava Q Acoustics 3050i a nebo Monitor Audio 300. Rád bych ty Oberony, ale sada bez subu výjde na 40k + (aspoň) 10k sub + (aspoň) 15k AVR. Tady by mě to navíc nutilo přitlačit na ceně u AVRka. A 70k už se mi za sestavu dávat nechce, byť s 50k už jsem se smířil :D (původní limit 25-30k).
Malag
Junior

Odeslat příspěvekod Thelvin 21. 2. 2020 12:11

Malag: ošklivé :D, no vidíš a mně se právě líbí hodně, budu pořizovat teda bílé ;-)
Thelvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Malag 21. 2. 2020 13:50

V tom případě máš docela štěstí :) Za ty peníze hrají pěkně.

Mně se docela líbí na fotkách, ale v reálu mně opravdu moc nenadchly (viděl jsem pouze černé).
Malag
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 2. 2020 16:13

Myslis Spektory? Jo, fakt osklivy bedny, to Dali umi. Lector a Zensor jakbysmet. Ale Oberony uz vypadaji pekne
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 21. 2. 2020 17:39

Podla mna Zensor vyzerali dobre (teda ja som mal Zensor 3), Lektor sa mi tiez nepacili.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 21. 2. 2020 18:38

Jasný souhlas, Dali Zensor 3 byly vzhledově velmi povedené. Vlastnil jsem v bílé barvě a ten vínový středobas krásně vynikl.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matkoo (novy) 1. 3. 2020 23:18

Skuste sa trosku pozret na amazon
x1600H cca 360
x2600H cca 460
doprava na vydajne miesto zdarma
na SK cca o 70 viac
matkoo (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 2. 3. 2020 06:22

Proč tady máme o tolik vyšší ceny audia? Očividně jsme specifický trh i v jiných oblastech než telekomunikace. To je fakt masakr, neřeknu 5-10%, což by ještě dávalo logiku (překlady manuálu, delší záruka). Ale cca třetina v případě AVR denon to už je krapet přes čáru.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 2. 3. 2020 07:48

Proc jen tady? To snad plati ve vice zemích a o jejich regionalnich prodejcich. Zaklady ekonomiky, nic převratného. Globalni giganticky prodejce posle do sveta od jedné položky tisíce kousků. Malý český přeprodavatel vnitrostátně, pár desítek. Aby se dostali oba prodejci na nejaky slusny zisk, je třeba............
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dargy 2. 3. 2020 07:59

Ja neviem co si myslite ako sa tvoria ceny ale uprimne vobec to nieje take easy ako to vyzera. Skuste sa vy zahrat na to ze chcete predavat nejaku znacku. Oslovte realne oficialneho distributora, lebo na nich vas odkaze vyrobca, a skusajte predavat. Dostanete take podmienky ze nezarobite ani centa panove. Pozriete heureku a vasa nakupka je nad touto cenou. Tak ja vobec nechapem ako si niekto mohol oficialnou cestou zaobstarat za taku sumu tieto spotrebky. Viete to sa predava na kusy ako rozky a od toho sa odvija aj cena. No nakup jeden model v 100kach kusov aby si mohol konkurovat cenou. Potom aj chces nebodaj showroom kde to aj chces mat vystavene..pride ti popocuvat clovek a hned sa pyta na cenu. Povies mu ze nevies mu dat cenu na nete. Tak on si vypocuje a nakupi niekde sedinu len aby usetril. Takze ti co sa snazia tym ostane cierny peter a zaraba ten priekupnik. Bohuzial taky je biznis svet okolo tychto spotrebiek lebo su to vacsinou vazne stroje bez pridanej hodnoty. Ak si myslite ze na vas maju obchodnici marze 50% za taky denon ci marantz co ide na linkach ako rozky v pekarni ste na omyle. To sa berie po paletach a od toho mate cenu. Kto zobere viac ma ju lepsiu. Je logicke ze taky trh akoNemecko ci Britania ma tie ceny trosku nizsie.. No prave preto. Oni nemaju problem s vacsimi mnozstvami naraz. Ono je to taka dvojsecna zbran. Chheli by ste studia kde si to vypocut servis okolo toho ako porovnat si to. Ale zaroven chcete aj cenu ako na nete. No to je neudrzatelne panove. A pochopte ze aj to ze si to mate kde vypocut stoji nejake € a naklady. A vidno to aj tu na forach. Kazdy chce super truper domace kino co aj hra v stereo najlepsie v atmose dobre ze nie za 20k. Vraj nieje narocny a potom je tu vlakno na 20 stran ako co hra pricom je to vsetko jedno blato bez dynamiky a kvality. Lebo nie raz je tu vychvalovana zostava ktoru som aj realne pocul a nikdy by som to teda doma mat nechcel. Radsej ani nereagujem lebo hned vybehne na mna tolko teoretikov s cisielkami co je a co nieje mozne pocut. Ale tak trh je dopyt a ponuka. Sami si vytlacite kvalitu a servis. Bohuzial. Bohuzial elektronika znaciek zvucnych v 90tych rokoch uz davno nieje etlon kvality ako kedysi. Sami sme ich tam dotlacili. Bohuzial. Niekedy nebol problem za kvalitne stroje minut aj rocnu vyplatu a kazdy to bral vsak je to kvalita a nieco to stoji. Teraz je to uz vyberanie penazi z vrecak neznalych? Svet je naopak. Ale stale su ludia a firmy ci idu cestou poctivej prace ale nechaju si to aj zaplatit. Inak to nejde.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod neis 2. 3. 2020 09:07

Tohle si ale neobhaji rozdíl 35% ceny. V žádném jiném elektru nejsou takové brutální rozdíly. Copak telky, PC komponenty, konzole atd máme u nás o tolik dražší? Ne, máme tady normální evropské ceny. Ještě bych chapal velmi drahé zařízení, které si v republice koupi hrstka lidi, ale ne masový low-end. Nikde ale nepíšu, že si tolik přiráží přímý prodejce, ti stejně skladem skoro nic nemají a jen přeprodavaji všichni od jednoho ofiko dodavatele. Bohužel i bohudík je nová doba, kdysi člověk neměl srovnavace a možnost nakupovat kde chce, tedka lidi prostě nechtějí a nemusí platit za tu samou věc o třetinu více, jen aby někomu mohl fungovat bussines.
neis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka