Způsoby zapojení trojice: AV reciever - Xbox One S - 4K TV

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PillMaister 16. 2. 2020 11:11

Ahoj,

prosím Vás, potřebuji poradit od zkušených AV machrů.

Mám Xbox One S, Pioneer SX-S30DAB a Samsung UE65RU8002. Pro úplnost bedny mám Elac Debut B6.2 ve stereu.

Zkrátka chci se zeptat jakým způsobem je nejlepší to zapojit.

Po načtení pár článků a informací na netu (včetně tohoto fora) mi vyplynulo, že správný způsob je mít jako centrum Pioneera, tzn. propojit HDMI kabelem Xbox (výstup) s Pioneerem (vstup) a potom propojit zase HDMI kabelem reciever (výstup) s televizí (vstup podporující ARC).

Pokud se na to dívám ale z pohledu Xboxu, tak microsoft doporučuje mít konzoli zapojenou přímo do televize. Dneska jsem to zkoušel a překvapilo mě, že pokud mám Xbox (výstup) přímo do telky (vstup), tak spolu to komunikuje asi nějak lépe, protože se mi na telce automaticky zapínají herní režimy atd. (jinak pioneera mám stále propojeného s TV a zvuky z xboxu mi teda normalně fungují přes ELAC bedny). Přijde mi to teda z laického pohledu jako výhodnější.

Prosím Vás teda - pletu se? Co je pro mě teda lepší varianta? Jaké jsou výhody a nevýhody výše popsaných způsobů?

Díky moc za rady.
PillMaister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 17. 2. 2020 08:40

Způsob zapojení není nikde striktně daný, takže si to zapoj tak, jak ti to lépe vyhovuje nebo jak je to lepší z funkčního hlediska. Ten zvuk jde stejně zpět do receiveru i z té televize a při digitálním přenosu je to vlastně jedno.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 22. 2. 2020 17:05

RU8002 nemá eARC, pokud z Xboxu lezou bezztrátové formáty, tak se v mezičlánku – televizi ztratí.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod martas38 22. 2. 2020 17:09

Já mám všechno zapojeno do receiveru a z něj do do TV a není v tom jediný problém.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PillMaister 22. 2. 2020 20:12

kvok píše:RU8002 nemá eARC, pokud z Xboxu lezou bezztrátové formáty, tak se v mezičlánku – televizi ztratí.

eARC? Mrknul jsem na jeden článek a... není eARC pouze vylepšením obyč ARC v souvislosti s prostorovým zvukem? Používám stejnak jen 2 bedny ve stereu, takže by to neměl být problém ne?
PillMaister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 22. 2. 2020 22:16

eARC je vylepšené ARC aby zvládlo aj dts hd a true hd. Obyc ARC da len obyc dd a dts. A to nevadí ze máš len stereo. Ak ti mixuje receiver stereo z toho co mu ide cez hdmi z telky, tak bude lepšie keď to bude mixovať z vyššieho dátového toku ako z nižšieho ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4 + Yamaha A-S701 + Yamaha CD-S700
Headphones + DAC/Amp: Cambridge Audio DacMagic Plus + Sennheiser HD650
DAP + Headphones: Shanling M2X + iBasso IT01s
TV + BD: Samsung UE55KU6472 + Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 2. 2020 12:59

I kdybys na výstupu z TV nastavil PCM signál, tedy stereo, nic se nestane, protože jak píšeš, Pioneer je stereo a je v podstatě jedno, kde ten downsampling proběhne. Na to není potřeba žádný velký výpočetní výkon.
tombas
Pokročilý