Rozšírenie na dolby atmos

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dargy 27. 2. 2020 18:07

A co tak navstivit nejake studio kde ti to predvedu? Vies ono sa take veci tazko radia, kedze je to subjektivne. Co sa niekomu paci tebe nemusi. Navsteva studia si myslim bude najlepsia cesta ako si o tom vytvorit vlastny nazor.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod Quentin111 22. 4. 2020 18:00

Chtěl bych jen doplnit:
Co je Dolby Atmos? Nový zvukový formát používá dvojici nebo čtveřici zvukových kanálů, které jsou při reprodukci buď nainstalovány ve stropu a na poslechové místo míří shora, nebo jsou postaveny na surroundových kanálech a zvuk k poslechovému místu distribuují odrazem od stropu.

Dolby Atmos je mícháno odlišným způsobem od Dolby TrueHD 5.1 nebo 7.1. Zatímco u těch zvukaři umisťují zvuk do konkrétních kanálů, u Dolby Atmos mixu pouze určují polohu, odkud má zvuk pocházet (například tedy z pravého horního rohu zadní části zvukového pole). O rozmístění zvuku na zvukovou konfiguraci toho kterého domácího kina se pak stará až AV receiver. Ten signál přizpůsobuje zvukovým podmínkám každého domácího kina zvlášť.

K poslechu Dolby Atmos nepotřebujete nový přehrávač. Metadata pro Dolby Atmos jsou na disku umístěna na klasické Dolby TrueHD 5.1 nebo DTS-HD MA 5.1 stopě a přehrávač je netknuté posílá bitstreamem do AV receiveru. Až ten musí Dolby Atmos podporovat. Zároveň je potřeba k existující 5.1 nebo 7.1 konfiguraci reprobeden přikoupit dva nebo čtyři další surroundové kanály pro vertikální rovinu zvuku a tím vytvořený 3D zvuk. Technicky se takové konfigurace zapisují například jako 5.1.2, nebo 7.1.2, případně jako 5.1.4, nebo 7.1.4, atp. 
Quentin111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mRTe 16. 5. 2020 20:02

Mam doma od onkya aj 5.1.2 s odrazom a aj stropne atmosove repro. Ten zvuk z odrazu sa neda vobec porovnata je to blbost. Ideal stropne. Na receivery tiez onkyo mam nastavene presne 5.1.2 ale da sa ta dat strop dokonca aj poloha kde sa nachadzaju. Na ps4 pro nikdy nepotiahne atmos iba dts ale napr. Netfix ide fantasticky.
mRTe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavelkedar 3. 6. 2020 19:36

Je tady řeč o Dolby Atmos, ale už ne o DTS:X, což jsou spolu DA navzájem si konkurující zvukové formáty zvuku 3D. A tento reciever samozrejmě umí oboje. Napříč netem je přístup k velkému množství filmů, ale i seriálů(tady DA) s těmito formáty.Uvedený reciever je 7.1. Aby oba formáty fungovaly,musí být fyzický počet repro 7.1. tzn. Rozhodně se prikláním k stávajícímu 5.1 přikoupit dva reproduktory pro DA. Celý systém se na vstupu(například nějaký "media box",Sony PS,Nvidia Shield TV Pro, atd) a na výstupu nastaví na 7.1. I v případě, že vstupní signál není DA, nebo DTS:X, reciver to umí rozvést do všech 7 kanálů. Ty dva, co jsou určeny pro DA/DTS:X budou hrát v režimu Dolby Surround.Takže to pak hraje v reálném DD 5.1 obohaceném od 2 repro "hight". Výsledný zvukový vjem je i tak slušný. Jsou dva základní druhy umístění repro pro DA. 1. - speciální repro položené na hlavních sloupech a směřující ke stropu,kde se zvuk od něho odrazí(nedoporučuji). 2. - repro umístěné přímo na stropě. A to nemá chybu !
Pavelkedar
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků