Denon + Polk set 5.0 vs Onkyo HT-S5915

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neis 29. 2. 2020 06:58

Pánové prosím o radu. Líbí se mi sestava sestava denon x1600h +polk t50, t30, t15 na czc za 21 tis, což mi přijde skvělá cena vzhledem k ceně receiveru, paradoxně sety se slabším s650 a ekvivalentní řadou s750 jsou dražší, nevíte proč? Marně hledám, ale x řada vypadá parametrově lépe.
Aktuálně je v datartu akce 10% na audio + vip sleva, tak bych se dostal u onkya ht-5915 pod 18tis. U nich se mi zase líbí menší velikost surroundu a celková kompaktnost , upfiring efektové repro a pro filmy asi bude vhodnější i subáč. Ale tam mě děsí materiál beden, to je horší jak geniusky.
Stále přichází v úvahu soundbar polk magnifi max sr, který je ideální po rozměrové stránce, ale tam marně čekám na slevy, protože do něj více jak 13 tis nechci dát. Už jsem byl pro něj defacto rozhodly, ale ta cena za ten denon+ polk set, či to onkyo mě hodně navrtala. Chci to z 90% jen na filmy, hry.
Děkuji za váš čas.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 29. 2. 2020 07:10

Myslim ze ten polk bude podstatne lepsia volba. Ak ti to miestnost a rozmery repro dovolia..chod do toho. Ked bude malo basov..sw dokupis hocikedy a aj tie “horne” pre atmos..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 29. 2. 2020 08:47

Velikost je trošku problém, vepředu mužu mít klidně i monstr sloupy i centr, ale ty surroundy bych bral decentnejsi, jelikož budou trošku estetický problém, protože minimálně jeden bych musel dát na stojan. Škoda, že takové sety nedělají s menšími reproduktory. Pokládat to samostatně už cenově moc dobře nevychází. Je mi jasné, že za 21tis tenhle set asi moc konkurentů mít nebude, rozpocet bych i navýšil, ale pochybuji že do 35tis seženu výrazně lepší set, abych si sám před sebou obhájil cenu. To už bych se na to raději vykašlal a koupil až časem něco pořádného kolem 60-70tis, ale to tedka určitě v blízké době do audia nedám..
Naposledy upravil neis dne 29. 2. 2020 09:48, celkově upraveno 1
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Malag 29. 2. 2020 09:47

Ta cena za X1600H je u nás strašně přestřelená - z Německa ho objednáš za 9k. V setu s těmi POLKy za stejný peníz jako u nás. Dá se to tam ovšem různě kombinovat, jelikož je to standardní cena a není to limitované nějakou akcí přímo na set.

Já ty T50 včera shodou okolností slyšel. Při filmu asi celkem OK, hudba pak odpovídá ceně beden no. Zvuk je hodně plochý/nevýrazný. Každopádně za tu cenu to není špatná volba. Bez subu bych je ovšem asi nebral, ty bendy nejsou až tak velké a pokud chceš slušné efekty, tak se tomu asi nevyhneš.

BTW - v Denonu mi byli většinou ochotni ještě cca 5% slevit i z již zlevněného zboží (borec na prodejně mi to sám nabídl a následně zaslal nabídku mailem).

Se soundbary nemám moc zkušeností, ale osobně bych za ty peníze zvážit aktivní 2.x sestavu. Pokud bys chtěl hodně ušetřet, tak za pár korun se dají koupit třeba Microlab solo nebo něco od Edifier (zde je výběr větší). Osobně si myslím, že aktivní bedny s přehledem přehrají soundbar - byť si nejsem jistý, zda soundbar není schopen trošku "nasimulovat" prostorový zvuk. Obě tyto řešení jsou však spíše do menších místností.

-- 29. 2. 2020 09:56 --

u Denonu se nabízí verze X2600H, která je na Amazonu asi jen o 3k dražší. U beden pak serie S (S50, ..) s cenou cca 21k za komplet. Případně koukni na Monitor Audio 300, Q Acoustics 3050i (set). U poslechních dvou se dostaváš na cenu do 40k (bez subu, vč. X2600H).

U menších beden (T50, S50) je sub nutnost (aspoň těch 8"). Větší se teoreticky dají bez subu, případně ho pak dokoupit.

Ještě mě napadá set Deli Spektor 6 - v Denonu měli set za cca 26k. Osobně se mi ty bendy moc nelíbí (otázka vkusu), ale zvukově se oproti T50 posuneš minimálně o úroveň výš. Oproti výše zmíněným mají typický "Dali" zvuk, který se mi osobně líbí.
Naposledy upravil Malag dne 29. 2. 2020 09:58, celkově upraveno 1
Malag
Junior

Odeslat příspěvekod neis 29. 2. 2020 09:56

Microlaby solo7c mám tedka u telky a právě chci plnohodnotný prostorový zvuk, žádný virtuální nesmysl. To už bych raději vzal ty onkya, na filmy to bude určitě super.

Ty ceny máš z německého denonu?
Naposledy upravil neis dne 29. 2. 2020 10:08, celkově upraveno 1
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Malag 29. 2. 2020 10:08

Chápu, taky je teďka mám (tedy 6c). Sám jsem měl rozpočet do 25k, ale následně ho navýšil až na 50k. Byl jsem si pár beden poslechnout a ze setu 5.0 pod 20k jsem byl vyloženě zklamaný.

Ucházející set se dá okolo 20k koupit, za 30k už máš dostatečně široký výběr. AVR 10-15k na Amazonu (u nás tak o 1/3 víc). Plus sub, což je otázka, zda potřebuješ, ale k domacímu kinu je to za mně nezbytnost, byť se dá dokoupit později. Klidně i nějaký bazar za 5k, nebo nový 10-15k.

Odkud si? Máš možnost si bendy někde poslechnout? Ideálně 2-3 cenové kategorie, ať si uděláš představu.
Malag
Junior

Odeslat příspěvekod neis 29. 2. 2020 10:41

Já bych ideálně taky výrazně navýšil rozpočet, ale to je pak minimálně těch 50tis, ale tedka tolik do beden nemůžu dát. Jsem z Frýdku-Místku, tady jsem ty polky u nikoho nenašel a spíše mají mnohem dražší sestavy na poslech než tyto low-end. Hudba pro mě není zase tak důležitá, na koncentrovaný poslech mám sluchátka. Podle mě by mi stačil i ten soundbar polk se zadními reproduktory. Kdyby byly do 12 litrů tak je beru hnedka a kašlu na to, ale když už jsou tak blízko slušne klasické sestavy tak váham..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Malag 29. 2. 2020 11:44

Věřím, že i ty T50 budou hrát líp než soundbar za 13k. V Ostravě by se snad dal najít nějaký obchod, kde to poslechnout - možná spíš v nějakém větším nákupáku, kde mají širší cenový rozsah. V HI-FI obchodech většinou levnější řady nemají na prodejně.

Ještě můžeš zvolit cestu postupného nakupování. U spousty značek se to nevyplatí, jelikož mají setu výrazně výhodnější, ale zrovna u Polku to jde vcelku poskládat postupně. Můžeš začít např. AVR Denon X2600H a k tomu nějaké sloupy (S50, S55). S tím se v pohodě vlezeš do současného rozpočtu. Zbytek dokoupíš postupně podle potřeby a preferencí (centr, zadní repro a sub). Zrovna ty S55 určitě k poslechu někde budou. Navíc jsou to větší bedny, takže by sis nějakou dobu vystačil bez subu.

Podmínkou je samozřejně nákup za zahraničí, jelikož zde je to kusově dost drahé oproti setu.
Malag
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 2. 2020 12:45

Sestavu T50,T30,T15 měli v Datartu v OV ve Futuru. Dokonce zapojenou na nějaký AVR Denon. Jestli tam ještě jsou, ale nevím. A poslechový prostor taky nebude ideální.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 2. 2020 13:04

Aby ses pak ale nedivil, že ty sloupy Polk T50 budou ve stereu hrát hůř než ty microlaby. Touto cestou bych teda nešel. Ty Microlaby mám taky, takže vím jak hrajou ve srovnání se sloupky za 8000,-. Po prvotním wau efektu přijde zklamání.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 29. 2. 2020 13:33

Toho se taky trošku obávám, protože ty microlaby hraji ať zázračně vzhledem k ceně. Ale pokud se dám cestou postupného upgradu, tak je to začarovaný kruh na peníze. Taky si myslím, že nemá moc cenu vrazet do beden, když není hodně dobrá akustika, ty rozdíly se pak velmi zmenšují. Aktuálně to sice není nejhorší, ale úpravy by to chtělo... V zahraničí se mi moc nekupovat nechce u dražších a velkých věcí preferuji možnost osobního vyzvednutí a možnost řešit případné následované potíže z očí do očí. Taky není k zahození ani 14 dni na vrácení, už se mi minimálně 3x stalo, že věc byla vadna a řešit reklamaci u nové věci je fakt za trest.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 2. 2020 17:13

9-ti kilovým sloupkům se vyhni obloukem, to bude vibrátor ne reprosoustava.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 29. 2. 2020 18:53

Krmelec díky za radu,ale jen kvůli tomu že jsou lehké je neodsoudim, ale raději komentář od lidí co konkrétní repro opravdu slyšeli, už jsme slyšel nějaké mini bose repracky a kdyby mi někdo zakryl oči, tak neřeknu že jsou to takové pidi satelitky. Předsudky a psychika jsou hlavně v audiu neskutečně mocná věc..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 29. 2. 2020 19:34

Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod neis 29. 2. 2020 20:56

Recenzi jsem na ty polky četl spoustu, některé byly výrazně pozitivní, nebo minimálně super poměr výkon/cena. Na druhou stranu recenze me přijdou obecně docela "měkké ". I ten hifi voice, tam snad chválí úplně vše. Není lepší nekupovat nic? :D Pak aspon člověk nema hlavu jak meloun :D
neis
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků