Výstupní úroveň line-out

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod philcol 23. 3. 2020 09:46

Zdravím odborníky, na základě aktuálních zkušeností bych měl jeden dotaz.
Před časem jsem si koupil k počítači aktivní reprosoustavu AQ M24 a když jsem jí pustil, zjistil jsem, že v určitých frekvencích chrčí. Poslal jsem je zpět do AQ, odkud mi je poslali zpátky, že jsou naproto v pořádku (mně to dělalo s připojeným Marantzem CD5001 i s Audio-GD 12.1 a prodejci se streamerem Advance Acoustic WTX-Microstream také) . Po delším pátrání jsme s prodejcem zjistili, že se tak děje u zdrojů, které mají výstupní úroveň line-out vyšší jak 2.0V; vyšší úroveň prostě levný zesilovač v bednách přebuzuje a on pak začne zkreslovat. U mě se to dalo obejít tím, že jsem na Audio-GD snížil Gain, ale teď, jak dělám z domu, jsem je přehodil k pracovnímu ntb a zjistil jsem, že je přebuzuje i FiiO M9 a Fiio X3 II zapnuté na line-out i HRT-MS II. FiiO tak musím provozovat ve sluchátkovém módu a HRT je nepoužitelné, což mi nepřijde zrovna dobré.
Na základě toho by mě zajímalo, zda existuje nějaká norma/předpis, jakou úroveň má mít line-out výstup? A zda ano, jestli se liší třeba asijské a americké normy od těch evropských?
Díky moc za případné objsanění problému.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio EX1
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 3. 2020 10:50

Tak to by mě taky zajímalo, protože mi to normální nepřijde a popravdě jsem se s tím ještě nesetkal u žádných aktivních bedniček. Nemáš možnost vyzkoušet jiný kus nebo model?
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 3. 2020 13:42

Já se s tím setkal u starších aktivních monitorů. Na některých sestavách se prakticky nedaly ani zapnout, jak byly přebuzené. Přišel jsem na to náhodou, když jsem je na test půjčil známému.
Například u CD přehrávačů se budete pohybovat většinou od 2 do 3,5 V RMS. Jsou modely s nižší hodnotou, ale i s výrazně vyšší (kolem 7 V). Neřekl bych tedy, že nějaká norma existuje. Spíš nepsané pravidlo :)
Emil Pastelka
Mírně pokročilý