Výměna Bowers & Wilkins DM309

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hodolanska 21. 5. 2020 07:32

Ahoj,
prosím Vás o radu s výměnou domácího kina. Z důvodu nedostatku prostoru jsem nucen prodat aktuální sestavu 5.0: AVR: Yamaha RXV540 / Repro: B&W DM309 + DM302 + CC3

Uvažuji to nahradit soundbarem Samsung HW-Q90R, ale ještě jsem ho neslyšel hrát.
Je to správná cesta, nebo za podobné peníze seženu nějaký pěkný malý komplet 5.1?

Díky všem za radu a čas.
JP
hodolanska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 5. 2020 10:22

Zajímavou alternativou soundbaru může být také Polk Audio MagniFi MAX SR. V případě ponechání AVR pak dokoupit repro - třeba Polk Audio TL1600 (jen na filmy) nebo Q Acoustics Q 3020i 5.1 (solidní zvuk bude i pro muziku). Záleží jaké máš požadavky na zvuk, prostorové možnosti ...atd. 8-)
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Elac Carina FS 247.4; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + UCB-C DAC, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hodolanska 21. 5. 2020 11:07

Aktuálně to vypadá takhle (foto) ... Protože budeme kupovat novou rohovou sedačku, musím dát pryč ty zadní regály. Prodal bych to už celé komplet. Z těch Bowers & Wilkins jsem celkem namlsaný, z mého pohledu hrají slušně ... prostě za ně potřebuji rozměrově menší náhradu :roll:
Přílohy
IMG_5348.jpeg
hodolanska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 21. 5. 2020 11:27

A proč se zbavovat celku, když si spokojený s repro? Nejde nechat třeba jenom přední sloupy s centrem jako 3.0 sestavu, případně dokoupit nějaké menší repro dozadu na stěnu? Nebo když všechno zmenšit, tak alespoň dát dopředu ty zadní regálovky a zbavit se sloupů? A buď nechat 3.0 nebo dokoupit sub na 3.1, případně ještě menší repro na stěnu. Za mě lepší varianty než vrážet peníze do soundbaru.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 5. 2020 15:33

Jestliže je situace taková, jak popisuješ, souhlasím s ilja2001. Předek si ponech (sloupy + centr) a kup malé surroundy, které se vejdou nebo instaluj na držák na stěnu. Surround repro nemusí být nutně stejné značky, či série neboť dokreslují "pouze" celkový zvuk. Zachováš tak 5.0 a dostaneš pochvalu za šetrnost. Klidně i bazar. 8-D
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Elac Carina FS 247.4; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + UCB-C DAC, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 27. 5. 2020 10:18

Tiez nechapem... zmenit toto za nejaky soundbar, si budes vlasy trhat.
Ak si nechas 3.0 iba, bude to stale 1000x lepsie ako pseudo 11.4.2 soundbar.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 27. 5. 2020 11:44

A co ten centr tam, v te skriňce? Koukám, že jsi ho postavil řádně "do latě". Má tam takový malý "stand-up výstup". Nechrastí v té poloze?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavelkedar 3. 6. 2020 18:12

hodolanska píše:Ahoj,
prosím Vás o radu s výměnou domácího kina. Z důvodu nedostatku prostoru jsem nucen prodat aktuální sestavu 5.0: AVR: Yamaha RXV540 / Repro: B&W DM309 + DM302 + CC3

Uvažuji to nahradit soundbarem Samsung HW-Q90R, ale ještě jsem ho neslyšel hrát.
Je to správná cesta, nebo za podobné peníze seženu nějaký pěkný malý komplet 5.1?

Díky všem za radu a čas.
JP

Úplně jsem se "osypal" ☺, že vyměnit system DK s reciverem za soundbar,to je trochu krok zpět. Pokud se jedná skutečně jen o omezený prostor, tak z nouze určitě ne Samsung, ale je na trhu novinka soundbar od JBL(Harman Kardon) Bar 9.1 TWS Surround s Dolby Atmos, na který jsou z mé blízkosti dobré reference. A je to značka s tradiční kvalitou. A je tam rozdíl v ceně jen +2 tis. Osobní zkušenost z minulosti s instalací dvou systemu AIO H/K - na systém s malými repro překvapivý zvuk v režimu DK. Na muziku ve stereo ale určitě ne.Ale to žádný podobný systém.
Pavelkedar
Kolemjdoucí