Ozvučení PC sestavy 5k - 8k

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jeggyslav 22. 5. 2020 08:12

Zdravím:
nepovažuji se za náročného posluchače, ale zjišťuji, že moje aktuální audio výbava mě již nestačí. Aktuálně mám k dispozici malý sluchátkový zesilovač FiiO E10K Olympus 2 zapojený do PC přes USB. K němu mám připojené sluchátka Audio-Technica ATH-M40 X a reproduktory EVOLVEO BLUES R222. Právě ty reproduktory se mi zdají být již dost nedostačující.
Nejjednodušší by bylo snad koupit nové repro k PC. Moc mě zaujali AQ M24 a pichnout je do stávajícího zesilovače. Ale kdyby to z nějakého důvodu nestačilo byl bych ochotný investovat ještě do externí zvukovky jako třeba FOCUSRITE Scarlett Solo ... Pak je otázka zda k této zvukovce nekoupit radši pasivní reproduktory. Ale to již jsou pro mně vody neprobádané.
Repráky potřebuji převážně na poslouchání hudby přes Spotify (chápu, že se nejedná o nejlepší kvalitu zvuku na trhu) a občasné hraní her. Na době odezvy mě nezáleží, preferoval bych kvalitu. Jedná se o podkrovní pokoj 3x3m.

Předem díky.
Jeggyslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 22. 5. 2020 10:20

Začneš uvažovat o pasivnich bednach a automaticky ti k tomu pribude jedna starost navic - zesilovac. To bude pak ten rozpočet stěží stačit a bude následovat doporučení artiklu z bazaru.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 22. 5. 2020 10:33

Já mám nyní novou sestavu k PC, kterou ti můžu doporučit, protože to podle mě hraje skvěle.

Edifier R1700BT + FiiO K5 PRO.
Původně jsem k těm repro chtěl koupit Topping E30, ale nakonec rozhodlo to, že FiiO je DAC i headphone amp a má sluchátkový výstup.

K5 PRO jsem koupil na Amazonu.de za cca 4.200 Kč.
(Teď koukám, že tam aktuálně není skladem)
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 5. 2020 10:41

Zvukovou kartu/převodník již máte vyřešenou tím FiiO E10K Olympus 2, proto další investici do podobného zařízení netřeba. Dané zařízení má i linkový výstup (line out) na zadní straně v podobě konektoru Jack 3.5 - tam připojíte repro či cokoliv jiného.
Kolem 8K byste už sehnal bazarovou variantu zesilovače a pasivních beden. Případně hodně kvalitní aktivní repro, například ADAM Audio T5V.
Jaké máte nároky na velikost a pozici beden? V jaké místnosti budete poslouchat?
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djicee 22. 5. 2020 11:41

Repro mohu doporucit KRK mam generaci G3 a jsou naprosto famozni.
U aktivnich beden je radeji zapoj do jineho zasuvkoveho okruhu. U PC se to moc nedeje ale u noteboku to dela brum
https://www.muziker.cz/krk-rokit-5-g4-pair-set
I ten zmineny ADAM Audio T5V vypada luxusne

PS
Sam uvazuju casem o nove zkukovce ci DAC a nekdo me doporucoval iFi Zen DAC
https://ifi-audio.com/products/zen-dac/
djicee
Junior

Odeslat příspěvekod Jeggyslav 22. 5. 2020 18:21

Díky za názory a rady. Takže pasivní repráky se zesilovačem můžu odškrtnout.
Z těch aktivních repráků, které zde zazněli se mi nejvíc podávají Edifier R1700BT

ADAM Audio T5V vypadají již hodně profi. Ale asi pro můj DAC to není optimální volba. Navíc svojí cenou pár těchto reproduktorů stojí kolem 10.000Kč co je trochu přes můj plánovaný rozpočet. Jak se na nich ovládá hlasitost?

To samé platí pro KRK, jsou na ně skvělé recenze, ale nevidím ovládání hlasitosti. Můj DAC nemá pro zadní výstup reproduktoru ovládání hlasitosti (Jenom pro přední výstup pro sluchátka).

Možná se mýlím ale oba tyto varianty ADAM a KRK by nejspíše vyžadovali nějakou lepší zvukovku se ovládáním hlasitosti pro sluchátka a repráky zvlášť. Jako třeba FOCUSRITE Scarlett 2i2 ?

Zatím vybírám mezi Edifier R1700BT a AQ M24 (hlavně díky ovládání hlasitosti na bedně)
Také jsem se díval na Edifier R2750DB ... hned bych je vzal, ale nevejdou se mi na stůl tak o 3cm :(
Jeggyslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 5. 2020 18:26

KRK s řadou Rokit má hodně specifický projev. Zvuk má výrazných charakter do "V" a ne ke každému žánru to sedne.

iFi Zen DAC je 4000 hodně průměrný produkt, který doplácí na zastaralou konstrukci. Sluchátkový zesilovač nic moc a on i linkový výstup trpí šumem. Ve chvíli, kdy místo zdroje napájení přes USB použijete kvalitní externí zdroj (za cca dalších 1300 Kč), zlepší se sice kvalita výstupu, ale šum zůstává.
Pokud chcete i sluchátka, pak výše zmíněný FiiO K5 Pro je mnohem lepší volbou, případně bez sluchátek je špičkový DAC Topping E30.

ADAM Audio T5V je za 4200 Kč kus.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeggyslav 22. 5. 2020 19:38

I kdybych koupil ty ADAM Audio T5V budou se hodit pro muj DAC, ktery ma ovladani hlasitosti jenom pro sluchatkovy vystup a nikoliv pro zadni repro vystup?
Jeggyslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 5. 2020 00:32

Úroveň hlasitosti můžete ovládat přímo v PC, nebo ne? Prakticky všechny aktivní monitory, které se prodávají po jednom kuse, mají vlastní ovládání hlasitosti. Předpokládá se, že je jednou nastavíte a dále už na ně nechytnete. Hlasitost pak ovládáte na vstupu.
Pokud by to měl být problém, pak Edifier R1700BT stojí polovinu a nehrají o tolik hůře. Rozdíl samozřejmě poznáte a zvláště ve vyšších hlasitostech bude mít Adam jednoznačně navrch.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jupik8 23. 5. 2020 19:03

A co takhle Kef EGG? Jsou dobře hodnocené, mají hromadu vstupů, DAC, bluetooth, dálkové ovládání... a stojí 7k.
https://www.whathifi.com/kef/egg/review
jupik8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 5. 2020 20:03

Na to, jak jsou maličké, hrají solidně, ale po zvukové stránce neobhájí tu cenu. Jsou to víceméně designové kousky, které mají na prvním místě vzhled (který byl před pěti lety zajímavý) a zvukový projev je až potom.
Byť mají stejně velký basový měnič, jako R1700BT, těch udávaných 80 Hz spodního pásma je spíše zbožné přání. R1700BT naprosto s přehledem zahrají i 50 Hz (pak už je znatelný úbytek). Velikost reproboxu prostě neobejde ani sebelepší DSP magie.
Pokud by se ale EGG párovaly se subwooferem (výstup na něj mají), bude zvuk výrazně v jiné kategorii.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malag 23. 5. 2020 21:13

Osobně bych do těch Edifierů nešel a raději zvolil Microlab 6c. Případně něco s vyšší cenovkou.

Předloni jsem kupoval ty Microlaby a kolega šel do R1700BT z Amazonu. V práci jsme je zkusili porovnat vedle sebe a (jiný, zkušenější) kolega, který měl výběr "rozseknout" po pár minutách konstatoval, že R1700BT hrají jako by zůstaly zabaléné v krabici.

Následně kolega bedny vrátil a objednal si R2750DB. Bylo to o něco lepší (hlavně nižší tóny, resp. jejich alespoň částečná přítomnost), ale stejně o kus horší než Microlab 6c.

Kmitočtově se ty Microlaby dostanou o pár Hz níže. Někde bych asi našel i výsledky ze zvukové (semi anechoic) komory. Tenkrát u nás byla komora nově vybudovaná, tak jsme bendy využili na "hraní".
Malag
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 5. 2020 03:12

Srovnávat nezřetelný projev, slévající se detaily a mizivé podání prostoru Microlab 6c s R1700BT a dojít k závěru, jaký popisujete, se dá vysvětlit jen tak, že jste s kolegou zvyklí na určitý typ zvukového projevu a repro jste poslouchali krátce.
Ovšem trvat na tom, že Microlab c6 je "o kus lepší" než Edifier R2730DB... to už chce nějakou vadu sluchu. Nakonec, hádat se nemusíme, srovnání zmíněných beden online je.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 24. 5. 2020 05:42

Microlab Solo6c mají problém s brumem a subjektivně mi přišlo, že mají zastřené střední pásmo a zvuk je celkově slitý.

R1700BT na brum netrpí a střední pásmo pro moje uši hraje skvěle.
Bez pořádného DAC (např. zvukovka z PC) z projevu trochu čouhají basy, po připojení FiiO K5 PRO nebo Dragonfly Red, se basy zpevní a prokreslí, celkový projev je mnohem vyváženější.

Každopádně 6.5" woofer se u této kategorie často nevidí a za tu cenu co se 6c teď prodávají, to je velmi zajímavá nabídka.

https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... e/#section
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 5. 2020 08:41

Malag píše:Osobně bych do těch Edifierů nešel a raději zvolil Microlab 6c. Případně něco s vyšší cenovkou.

Předloni jsem kupoval ty Microlaby a kolega šel do R1700BT z Amazonu. V práci jsme je zkusili porovnat vedle sebe a (jiný, zkušenější) kolega, který měl výběr "rozseknout" po pár minutách konstatoval, že R1700BT hrají jako by zůstaly zabaléné v krabici.

Následně kolega bedny vrátil a objednal si R2750DB. Bylo to o něco lepší (hlavně nižší tóny, resp. jejich alespoň částečná přítomnost), ale stejně o kus horší než Microlab 6c.

Kmitočtově se ty Microlaby dostanou o pár Hz níže. Někde bych asi našel i výsledky ze zvukové (semi anechoic) komory. Tenkrát u nás byla komora nově vybudovaná, tak jsme bendy využili na "hraní".


Jediné, co me napadá v souvislosti s kontroverzním závěrem znaleckého (po nekolika minutách) posudku tvého kolegy je to, ze ty bedny nezustaly zabalené v te krabici "jakoby", ale že jste je proste zapomneli vyndat skutečně.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků