Ozvučení PC sestavy 5k - 8k

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jeggyslav 22. 5. 2020 09:12

Zdravím:
nepovažuji se za náročného posluchače, ale zjišťuji, že moje aktuální audio výbava mě již nestačí. Aktuálně mám k dispozici malý sluchátkový zesilovač FiiO E10K Olympus 2 zapojený do PC přes USB. K němu mám připojené sluchátka Audio-Technica ATH-M40 X a reproduktory EVOLVEO BLUES R222. Právě ty reproduktory se mi zdají být již dost nedostačující.
Nejjednodušší by bylo snad koupit nové repro k PC. Moc mě zaujali AQ M24 a pichnout je do stávajícího zesilovače. Ale kdyby to z nějakého důvodu nestačilo byl bych ochotný investovat ještě do externí zvukovky jako třeba FOCUSRITE Scarlett Solo ... Pak je otázka zda k této zvukovce nekoupit radši pasivní reproduktory. Ale to již jsou pro mně vody neprobádané.
Repráky potřebuji převážně na poslouchání hudby přes Spotify (chápu, že se nejedná o nejlepší kvalitu zvuku na trhu) a občasné hraní her. Na době odezvy mě nezáleží, preferoval bych kvalitu. Jedná se o podkrovní pokoj 3x3m.

Předem díky.
Jeggyslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 22. 5. 2020 11:20

Začneš uvažovat o pasivnich bednach a automaticky ti k tomu pribude jedna starost navic - zesilovac. To bude pak ten rozpočet stěží stačit a bude následovat doporučení artiklu z bazaru.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 22. 5. 2020 11:33

Já mám nyní novou sestavu k PC, kterou ti můžu doporučit, protože to podle mě hraje skvěle.

Edifier R1700BT + FiiO K5 PRO.
Původně jsem k těm repro chtěl koupit Topping E30, ale nakonec rozhodlo to, že FiiO je DAC i headphone amp a má sluchátkový výstup.

K5 PRO jsem koupil na Amazonu.de za cca 4.200 Kč.
(Teď koukám, že tam aktuálně není skladem)
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 5. 2020 11:41

Zvukovou kartu/převodník již máte vyřešenou tím FiiO E10K Olympus 2, proto další investici do podobného zařízení netřeba. Dané zařízení má i linkový výstup (line out) na zadní straně v podobě konektoru Jack 3.5 - tam připojíte repro či cokoliv jiného.
Kolem 8K byste už sehnal bazarovou variantu zesilovače a pasivních beden. Případně hodně kvalitní aktivní repro, například ADAM Audio T5V.
Jaké máte nároky na velikost a pozici beden? V jaké místnosti budete poslouchat?
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djicee 22. 5. 2020 12:41

Repro mohu doporucit KRK mam generaci G3 a jsou naprosto famozni.
U aktivnich beden je radeji zapoj do jineho zasuvkoveho okruhu. U PC se to moc nedeje ale u noteboku to dela brum
https://www.muziker.cz/krk-rokit-5-g4-pair-set
I ten zmineny ADAM Audio T5V vypada luxusne

PS
Sam uvazuju casem o nove zkukovce ci DAC a nekdo me doporucoval iFi Zen DAC
https://ifi-audio.com/products/zen-dac/
djicee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jeggyslav 22. 5. 2020 19:21

Díky za názory a rady. Takže pasivní repráky se zesilovačem můžu odškrtnout.
Z těch aktivních repráků, které zde zazněli se mi nejvíc podávají Edifier R1700BT

ADAM Audio T5V vypadají již hodně profi. Ale asi pro můj DAC to není optimální volba. Navíc svojí cenou pár těchto reproduktorů stojí kolem 10.000Kč co je trochu přes můj plánovaný rozpočet. Jak se na nich ovládá hlasitost?

To samé platí pro KRK, jsou na ně skvělé recenze, ale nevidím ovládání hlasitosti. Můj DAC nemá pro zadní výstup reproduktoru ovládání hlasitosti (Jenom pro přední výstup pro sluchátka).

Možná se mýlím ale oba tyto varianty ADAM a KRK by nejspíše vyžadovali nějakou lepší zvukovku se ovládáním hlasitosti pro sluchátka a repráky zvlášť. Jako třeba FOCUSRITE Scarlett 2i2 ?

Zatím vybírám mezi Edifier R1700BT a AQ M24 (hlavně díky ovládání hlasitosti na bedně)
Také jsem se díval na Edifier R2750DB ... hned bych je vzal, ale nevejdou se mi na stůl tak o 3cm :(
Jeggyslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 5. 2020 19:26

KRK s řadou Rokit má hodně specifický projev. Zvuk má výrazných charakter do "V" a ne ke každému žánru to sedne.

iFi Zen DAC je 4000 hodně průměrný produkt, který doplácí na zastaralou konstrukci. Sluchátkový zesilovač nic moc a on i linkový výstup trpí šumem. Ve chvíli, kdy místo zdroje napájení přes USB použijete kvalitní externí zdroj (za cca dalších 1300 Kč), zlepší se sice kvalita výstupu, ale šum zůstává.
Pokud chcete i sluchátka, pak výše zmíněný FiiO K5 Pro je mnohem lepší volbou, případně bez sluchátek je špičkový DAC Topping E30.

ADAM Audio T5V je za 4200 Kč kus.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jeggyslav 22. 5. 2020 20:38

I kdybych koupil ty ADAM Audio T5V budou se hodit pro muj DAC, ktery ma ovladani hlasitosti jenom pro sluchatkovy vystup a nikoliv pro zadni repro vystup?
Jeggyslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 5. 2020 01:32

Úroveň hlasitosti můžete ovládat přímo v PC, nebo ne? Prakticky všechny aktivní monitory, které se prodávají po jednom kuse, mají vlastní ovládání hlasitosti. Předpokládá se, že je jednou nastavíte a dále už na ně nechytnete. Hlasitost pak ovládáte na vstupu.
Pokud by to měl být problém, pak Edifier R1700BT stojí polovinu a nehrají o tolik hůře. Rozdíl samozřejmě poznáte a zvláště ve vyšších hlasitostech bude mít Adam jednoznačně navrch.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jupik8 23. 5. 2020 20:03

A co takhle Kef EGG? Jsou dobře hodnocené, mají hromadu vstupů, DAC, bluetooth, dálkové ovládání... a stojí 7k.
https://www.whathifi.com/kef/egg/review
jupik8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 5. 2020 21:03

Na to, jak jsou maličké, hrají solidně, ale po zvukové stránce neobhájí tu cenu. Jsou to víceméně designové kousky, které mají na prvním místě vzhled (který byl před pěti lety zajímavý) a zvukový projev je až potom.
Byť mají stejně velký basový měnič, jako R1700BT, těch udávaných 80 Hz spodního pásma je spíše zbožné přání. R1700BT naprosto s přehledem zahrají i 50 Hz (pak už je znatelný úbytek). Velikost reproboxu prostě neobejde ani sebelepší DSP magie.
Pokud by se ale EGG párovaly se subwooferem (výstup na něj mají), bude zvuk výrazně v jiné kategorii.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Malag 23. 5. 2020 22:13

Osobně bych do těch Edifierů nešel a raději zvolil Microlab 6c. Případně něco s vyšší cenovkou.

Předloni jsem kupoval ty Microlaby a kolega šel do R1700BT z Amazonu. V práci jsme je zkusili porovnat vedle sebe a (jiný, zkušenější) kolega, který měl výběr "rozseknout" po pár minutách konstatoval, že R1700BT hrají jako by zůstaly zabaléné v krabici.

Následně kolega bedny vrátil a objednal si R2750DB. Bylo to o něco lepší (hlavně nižší tóny, resp. jejich alespoň částečná přítomnost), ale stejně o kus horší než Microlab 6c.

Kmitočtově se ty Microlaby dostanou o pár Hz níže. Někde bych asi našel i výsledky ze zvukové (semi anechoic) komory. Tenkrát u nás byla komora nově vybudovaná, tak jsme bendy využili na "hraní".
Malag
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 5. 2020 04:12

Srovnávat nezřetelný projev, slévající se detaily a mizivé podání prostoru Microlab 6c s R1700BT a dojít k závěru, jaký popisujete, se dá vysvětlit jen tak, že jste s kolegou zvyklí na určitý typ zvukového projevu a repro jste poslouchali krátce.
Ovšem trvat na tom, že Microlab c6 je "o kus lepší" než Edifier R2730DB... to už chce nějakou vadu sluchu. Nakonec, hádat se nemusíme, srovnání zmíněných beden online je.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 24. 5. 2020 06:42

Microlab Solo6c mají problém s brumem a subjektivně mi přišlo, že mají zastřené střední pásmo a zvuk je celkově slitý.

R1700BT na brum netrpí a střední pásmo pro moje uši hraje skvěle.
Bez pořádného DAC (např. zvukovka z PC) z projevu trochu čouhají basy, po připojení FiiO K5 PRO nebo Dragonfly Red, se basy zpevní a prokreslí, celkový projev je mnohem vyváženější.

Každopádně 6.5" woofer se u této kategorie často nevidí a za tu cenu co se 6c teď prodávají, to je velmi zajímavá nabídka.

https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... e/#section
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 5. 2020 09:41

Malag píše:Osobně bych do těch Edifierů nešel a raději zvolil Microlab 6c. Případně něco s vyšší cenovkou.

Předloni jsem kupoval ty Microlaby a kolega šel do R1700BT z Amazonu. V práci jsme je zkusili porovnat vedle sebe a (jiný, zkušenější) kolega, který měl výběr "rozseknout" po pár minutách konstatoval, že R1700BT hrají jako by zůstaly zabaléné v krabici.

Následně kolega bedny vrátil a objednal si R2750DB. Bylo to o něco lepší (hlavně nižší tóny, resp. jejich alespoň částečná přítomnost), ale stejně o kus horší než Microlab 6c.

Kmitočtově se ty Microlaby dostanou o pár Hz níže. Někde bych asi našel i výsledky ze zvukové (semi anechoic) komory. Tenkrát u nás byla komora nově vybudovaná, tak jsme bendy využili na "hraní".

Jediné, co me napadá v souvislosti s kontroverzním závěrem znaleckého (po nekolika minutách) posudku tvého kolegy je to, ze ty bedny nezustaly zabalené v te krabici "jakoby", ale že jste je proste zapomneli vyndat skutečně.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jeggyslav 25. 5. 2020 18:25

Díky za dosavadní informace. Po zvážení všech faktů jsem se rozhodl pro Edifier 1700BT. Nicméně jak jsem zjistil, zboží od Edifier je teď docela nedostatkové. Muziker uváděl dodání těchto repro do 5.6. ale po objednání mě informovali, že dodání bude nakonec snad až 26.6. jestli vůbec. Tak teď nevím zda vyčkat nebo objednat něco jiného.
Jeggyslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jeggyslav 5. 6. 2020 14:07

Nazdar, mě právě dorazili Edifier R1700BT. Bohužel v aktivním repráku to docela chrastí i při relativně tichém poslechu. Pasivní hraje pěkně čistě, ale ten aktivní prostě chrastí. Stalo se ti to taky, nebo je to jen můj vadný kousek?

feanoor píše:Já mám nyní novou sestavu k PC, kterou ti můžu doporučit, protože to podle mě hraje skvěle.

Edifier R1700BT + FiiO K5 PRO.
Původně jsem k těm repro chtěl koupit Topping E30, ale nakonec rozhodlo to, že FiiO je DAC i headphone amp a má sluchátkový výstup.

K5 PRO jsem koupil na Amazonu.de za cca 4.200 Kč.
(Teď koukám, že tam aktuálně není skladem)
Jeggyslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pjopek 5. 6. 2020 20:03

Dobrý den,
prosím Vám měl bych také dotaz k tématu, a sice měl bych pár dotazů ohledně DAC/AMP FiiO K5 Pro.

Dneska mi přišlo z Aliexpress FiiO K5 Pro DAC/AMP. Zapojil jsem, nainstaloval driver FiiO_USB_DAC_Driver-V4.47.0.exe z officiálních stránek. Potom nainstaloval foobar2000_v1.5.4.exe, doinstaloval ASIO ovladače a components podle návodu na netu, a sice:
a) ASIOProxyInstall-0.9.4.exe
b) ASIO support 2.1.2 - foo_out_asio.fb2k-component
c) foo_input_sacd.fb2k-component
d) foo_input_dsdiff.fb2k-component

Nastavil jsem ve Foobaru2000 preferences output na DSD: ASIO: foo_dsd_asio a zvolil Output data format: 32-bit. Po zapnutí hudby např. z youtube mi svítí FiiO zeleně, což by mělo teda teď podporovat DSD, správně?

Moje topologie zapojení je takováhle:
Vstup: PC (momentálně na reklamaci) nebo notebook a CD přehrávač Sony CDP-XE530 mám napojeny do toho DAC/AMP FiiO (notebook přes USB 2.0 kabelem co byl součástí balení FiiO a CD přehrávač optickým TOSLINK S/PDIF kabelem. Oba vstupy hrajou do sluchátek.

Výstup: Momentálně sluchátka Audio-Technica ATH M50x a aktivní repra Modecom Eclipse 60. A s těmi reprobednami mám právě problém při zapojení. V současné době mám obyčejný propojovací kabel 2xRCA cinch. Zapojil jsem tedy do FiiO K5 Pro cinche do line-out a propojil se vstupem AUX na repro Modecom Eclipse 60, ale bohužel se ozývá chrčení a praskání a hudba se neline žádná. Nejspíše někde dělám chybu, ale nevím kde. Mohli byste mi prosím poradit? Může to být i zapojením zdroje do stejné zásuvky? V jedné zásuvce mám notebook+FiiO a repra+monitor v další, CD přehrávač zvlášť. Nebo nějak jinak nastavit ten Foobar2000? Nebo někde ve Win10 v nastavení zvuku?
Zde recenze a test reprobeden Modecom Eclipse 60:
https://avmania.zive.cz/modecom-eclipse ... vukem-test

Budu rád za jakékoliv rady a podněty. Jinak mám objednaný kvalitní RCA kabel za cca 700kč. a nový optický kabel za 300kč. Možná ještě praštím do nových sluchátek. Zvažoval jsem Beyerdynamic DT770 Pro nebo dost možná Audio-Technica A990Z. Děkuji Vám za odpovědi.
Pavel
pjopek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 5. 6. 2020 20:14

A sluchátka s K5 hrají?
iMAC -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pjopek 5. 6. 2020 20:47

Ano.
pjopek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 5. 6. 2020 20:57

Pokud tím 2xRCA kabelem kterým propojuješ K5 s bedýnkama propojíš CD přehrávač a bedny (a odpojíš optiku) hraje to z bedýnek?
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pjopek 6. 6. 2020 07:26

RCA kabelem to teda není, právě jsem ho vyzkoušel a napojení CD player VS repra hrajou. Bude to v něčem jiném.
pjopek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 6. 6. 2020 07:42

pjopek
Vyzkoušej jiné repro, třeba i pasivní přes zesilovač.
Je potřeba zjistit, zda DAC ten signál posílá.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod pjopek 6. 6. 2020 08:31

OK, takže už asi vím, v čem je chyba. Nechal jsem zapojený CD player přes optický kabel do DAC a z tama přes preAMP line-out cinch RCA kabel do aktivní bedny AUX in a přepnul na FiiO S/PDIF. Hraje to, ale musím ten DAC vzdálit co nejdále od repra, protože jinak v tom chrčí a ozývá se brum. Tzn. že ty moje repra nejsou magneticky odstíněné. Nevíte jak se tomu dá ještě nějakým způsobem pomoct? Obávám se, že ten kabel, který jsem si objednal mi bude z poloviny k ničemu, protože má pouze 0,75m, takže budu muset DAC přisunout blízko reproduktorům.
A teda beru zpět. Částečně to bude taky tím shitoidním kabelem, ten taky není odstíněný, takže uvidíme... Každopádně v těsné blízkosti se nesnesou DAC s reprama.

PS: Bylo to tím kabelem, zkusil jsem ho vyměnit za jiný obdobné kvality, který jsem našel doma, a ten je dokonce kratší a nic nepraská, nebrumí...a FiiO mám dokonce blíže k repru.
pjopek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 7. 6. 2020 17:40

Tak paráda! To je "nejlepší" možná příčina.
Užívej FiiO, je to skvělý DAC.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod pjopek 17. 6. 2020 19:56

Zdravím,
měl bych pár dojmů a taky pár dalších otázek, o které bych se s Vámi rád podělil.
Jak jsem již psal v příspěvcích výše, mám napojené:
a) PC (nebo notebook) přes USB kabel 2.0 A/B - integrovaná zvukovka Realtek S1220A
b) CD přehrávač SONY CDP-XE530 přes optický TOSLINK kabel

do DAC/AMP FiiO K5 PRO (čip D/A převodníku je AK4493, USB decoding čip je XMOS XUF208)

a z něj potom přes RCA cinch výstup do repro Modecom Eclipse 60. A sluchátkový výstup FiiO mi krmí sluchátka Audio-Technica ATH-M50x a nově jsem si zakoupil minulý týden sluchátka HiFiMAN Sundara, které mimochodem hrajou výtečně. Fakt "prozatím" skvělé sluchátka, jak po stránce konstrukční, tak zvukové. Rozhodně posun oproti A-T M50x. Sice změna z uzavřeného typu na otevřený, ale nějak tím ještě okolí netrpí :-))

Otázky: Můžu do této topologie zapojit před ten FiiO K5 PRO nějaký "lepší" DAC? Bude to mít význam, posunu se ve zvukové kvalitě? Vyplatí se koupit lepší USB 2.0 A/B kabel nebo i zdrojový kabel s adaptérem? Prosím, doporučte mi nějaké solidní propojovací kabely (2xRCA cinch a 2xXLR konektor, může být i nějaký dobrý optický kabel, USB kabel 2.0 A/B).

Myšleno tak, že bych použil lepší DAC a FiiO nechal pouze jako sluchátkový zesilovač, který je se svým výkonem 1,5W (32Ohm) dostačující. Půjde to vůbec nastavit, nebudou se potom ve Win10 či Foobar2000 převodníky hádat?

D/A převodníky, které mě zaujaly:
Pro-ject Pre Box S2 Digital, Cambridge Audio DacMagic+, Audio-GD NFB-11.38, Topping d50s, Topping DX3 Pro, SMSLM200, SMSL M500, SMSL Sanskrit, Sabaj D5, Aune X8, Schiit Modi Multibit, Schiit Modius
Nějaké v ceně do 10-12 tis. Kč.

Dále i přemýšlím o nových reprobednách, nejlépe nearfield, na podložky. Něco ve stylu JBL LSR305P MKII, Yamaha HS5, nebo Adam Audio T5V, Audioengine A5+. To ještě nejsem úplně rozhodnutý, to až časem, ale dle průzkumu to vypadá nadějně na ty JBL LSR305P MKII v poměru cena/výkon.

Děkuji všem za případné postřehy, návrhy a doporučení.
pjopek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 17. 6. 2020 20:04

Vesměs platí, že největší vliv na zvuk mají sluchátka, pak zesilovač a nakonec převodník. Možná by spíš bylo lepší a slyšitelnější použít FiiO jen jako převodník a zapojit k němu lepší sluchátkový zesilovač.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pjopek 17. 6. 2020 21:02

To právě nevím jistě. Našel jsem tuto recenzi (měření):
https://www.audiosciencereview.com/foru ... -pro.9118/

Jitter by mohl být klidně nižší, např. -150dB, i když běžné lidské ucho stejnak slyší do -130dB. Dále dynamický rozsah se zmenšuje se zvyšující impedancí sluchátek a tím se zvyšuje i zkreslení, ale neořezává signál (což je dobře). Výkon zesilovačů je na velmi dobré úrovni, cca 1W (33 Ohm), výstupní impedance pro sluchátka je 2.2 Ohm (čím nižší tím lepší). Někde asi kolem 2 Ohm to začíná být dobré. Rovnováha kanálů je perfektní díky digitálnímu zeslabení v DAC.
A pak tam je v závěrečném shrnutí napsáno něco ve stylu, že ten DAC je dost dobrý na to, aby řídil ty zesilovače. Že ty zesilovače jsou navrženy tak, aby produkovaly hodně energie a výkonu. Co si o tom myslíš?

Navíc na officiálních stránkách výrobce se píše píše toto:
https://www.fiio.com/k5pro

"NJRC NW 1195A analog volume adjustment chip features an ultra-low output noise of -118dB and paired with the combination of flagchip Texas Instruments TPA6120 op-amp (vlajková loď :-) + OPA1642 JFET op-amp = smooth and high resolution sound."

A to bych si i troufnul potvrdit ze samotného poslechu doma, že ty zesilovače fakt umí, rozehrál jsem na tom Sennheisery HD600, HD650, Všechny tři typy Beyerdynamic DT 770 Pro, DT 880 Pro, DT 990 Pro a hraju na tom s těmi magneto-planárními sluchátky HiFiMAN Sundara, které přecijem potřebují trošku vyšší výkon než sluchátka s dynamickým měničem, i přesto, že mají impedanci 37 Ohm, ale zřejmě to bude dělat i ta nižší citlivost sluchátek 94dB.

Jinak měl jsem doma sluchátkový zesilovač SMSL SP200, který je hodně vysoko hodnocený v recenzích a buď jsem měl doma špatný kus (zakoupený z druhé ruky), protože v něm chrčelo, nebo to tak prostě dělá. Každopádně nebyl jsem s tím moc spokojený, čistota zvuku byla super, ale nějak mi v tom praskalo a hlavně, zahříval se tak, že by se s ním dalo topit! Vrátil jsem ho.
pjopek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 17. 6. 2020 21:58

Já si o tom myslím, že třeba tohle by byl k HD600/650, DT880 i Sundarám daleko lepší stroj: https://www.customworks.cz/predzesilovac/hypa-1-headamp
Měl jsem pár výrobků FiiO (DAPy X1, F3, sluchátka FH5) a moc mě to nepřesvědčilo. S tímto konkrétním DAC/Ampem ale zkušenosti nemám.
Jsem myslel, že se jitter uvádí v časových jednotkách. Máš s jitterem nějaké problémy? Víš jak se projevuje?

Až teď jsem si všiml, že máš v tom co tě zaujalo i AudioGD NFB 11.28 To by velice výrazně převyšovalo to FiiO jak po stránce převodníku, tak především zesilovače.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pjopek 25. 6. 2020 20:17

Takhle, doma mám konkrétně HiHiMAN Sundara, ty ostatní sluchátka jsem pouze poslouchal a nakonec si vybral Sundary.

Ten předzesilovač Hypa 1, cos poslal vypadá velice dobře. Určitě by to stálo za vyzkoušení. Ale není zrovna nejlevnější. Našel jsem na těch stránkách CustomWorks i USB Audio Interface. Dokoupit k němu digitální koaxiální kabel Casea 75 Ohm, ten napojit na DAC a dále do toho předzesilovače (anebo použít DAC/preAMP jako levnější alternativu - pro poslech z PC si myslím dostačující).
Např. PC-->USB Audio Interface-->FiiO K5 Pro (nebo ten Pro-ject Pre Box S2 Digital)--> HiFiMAN Sundara a repro

Každopádně jsem opět zasurfoval na poli kabelů, filtrů a napájecích zdrojů.
A docela silně zvažuju dokoupit i nový kvalitní USB 2.0 A/B kabel, např. Supra Cable HiFi USB, Inakustik Exzellenz USB A-B, Viablue USB 2.0 A-B (vše kabel okolo 1500Kč). Špatně nevypadají ani Furutech GT-2 USB Cable nebo Pangea Premier SE USB či iFi Mercury USB..... ale to je už dražší záležitost.

Potom mě zaujal i ten napájecí zdroj IFi iPower X, napojit tím ten FiiO K5 Pro, a ten zapojit přes napájecí zdrojový kabel do síťového filtru/přepěťové ochrany.
Napájecí zdrojové kabely: Supra LoRad 2.5 CS-EU Silver Anninersary 10-16A Bent, Pangea AC-14SE MKII, Vincent Power Cable či Pro-Ject Connect It Power Cable.
Síťové filtry/ochrany: Supra LoRad MD06-EU/SP SPC Black - Silver Edition, Supra Mains Block MD06-EU/SP Mk3.1, Dynavox HIFI Power Socket X4100.

Jako nebude to malá částka, ale myslm, že i tyhle "maličkosti" hrajou podstatnou roli ve finálním lepším výstupním signálu a zvuku.
pjopek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 25. 6. 2020 21:18

A proč bys k tomu FiiO K5 Pro dával USB Audio Interface? Jako ono to hrát bude, ale proč? Je to jako bys dával na Škodovku kola z Ferrari. Kdy Fiio je Škoda a Custom Works ty kola z Ferrari. Navíc to není převodník DAC, ale DDC, který ti udělá z digitálního USB signálu digitální S/PDIF signál a jako převodník se nakonec využije ten ve FiiO. O síťové pračce k takové hračce jako je to FiiO se nebudeme vůbec bavit, to bys do té škodovky dával zlatej volant.
Já nejsem moc přesvědčen o kvalitách zesilovače ve FiiO. To AudioGD NFB 11.28 bude lepší po všech stránkách a vyjde tě levněji než kombinace K5 Pro a USB Interface. Navíc má samo velice kvalitní napájení, lineární zdroj, takže ušetříš za iPower. Prostě když máš nic moc DAC/Amp FiiO K5 Pro a když k tomu za tisíce koupíš lepší zdroj a kabeláž, tak se to moc neprojeví, protože to bude pořád zabíjet to K5 Pro. Navíc takové šperkování se obvykle provádí u sestav o minimálně řád dražších než máš. Prostě na výsledný zvuk mají největší vliv sluchátka (nemáš špatné, ale Sundary jsou jen základ). Dál je to zesilovač, pak převodník a naposled kabeláž, síťové pračky a podobně, kde se dá čekat, že by u tvé sestavy nebyl rozdíl nijak slyšitelný a nebo tak malý, že by to za vynaložený peníz nestálo
martas38
Mírně pokročilý